Do Prahy přiletí německý prezident Steinmeier

Praha - Do Prahy přiletí německý prezident Frank-Walter Steinmeier, podrobnosti zatím nebyly sděleny. Miloš Zeman ho k návštěvě Hradu pozval letos v únoru poté, co byl Steinmeier zvolen prezidentem.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Frank-Walter Steinmeier
doporučujeme

Zeman také očekává, že do Česka přijede maďarský prezident János Áder. "V úterý přiletí do České republiky německý prezident Frank-Walter Steinmeier, čekám na jednak setkání prezidentů visegrádské čtyřky, jednak na návštěvu prezidenta Ádera v České republice," řekl Zeman.

Jeho mluvčí Jiří Ovčáček později doplnil, že návštěva Steinmeiera by se měla konat 12. září. "Oficiální oznámení s podrobnostmi zveřejníme v pátek ráno. Mohu sdělit, že se návštěva plánuje na úterý 12. září," sdělil ČTK.

V blahopřejném dopise ke jemnování Zeman ocenil Steinmeierův přínos k česko-německým vztahům. Vzpomněl také na společné setkání ze září 2014.

Zeman dodal, že si letos Česká republika a Německo připomínají 25 let od podpisu smlouvy o dobrém sousedství a 20 let od podpisu česko-německé deklarace. Steinmeierova návštěva by podle něj přispěla k důstojnému připomenutí těchto dvou významných výročí.

Před rokem v srpnu Česko navštívila německá kancléřka Angela Merkelová, která se tehdy setkala se Zemanem i premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Místo Kubery měl zemřít Zeman? Z okolí ČT přišla tvrdá "kondolence"

22.01.2020 22:02 Aktualizováno Smrt předsedy Senátu Jaroslava Kubery zarmoutila mnoho Čechů. Ti se netají svými pocity, které jsou…

Pavel Novotný přiznal: Zablokovali mě. Co provedl?

22.01.2020 21:54 Aktualizováno Starosta Řeporyjí Pavel Novotný už delší dobu nebyl aktivní na sociální síti Facebook. Jak se…

Babiš má se zakázkou na dálniční známky stále problém, podá trestní…

22.01.2020 18:17 Společnost Asseco Central Europe je připravena vzdát se smlouvy za 401 milionů korun na IT systém k…

Digitální daň poprvé prošla Sněmovnou. Kolik státu ročně vynese?

22.01.2020 17:22 Na velké internetové firmy by mohla v Česku v budoucnu dopadnout sedmiprocentní digitální daň.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama