Souboj Stropnických: Jaký mají názor na kauzu Čapí hnízdo? Porovnejte

Praha - Včerejší pořad České televize (ČT) 168 hodin porovnal výroky politiků Martina Stropnického (ANO) a jeho syna Matěje Stropnického (Strana zelených) k tématu možného dotačního podvodu na Čapí hnízdo. Poslanci minulý týden zbavili poslance Jaroslava Faltýnka a Andreje Babiše (oba ANO) kvůli možnému podvodu jejich imunity.

Přidejte svůj názor 19 komentářů

Martin Stropnický
doporučujeme

"Já věřím že jsou oba pánové nevinni, a že se to prokáže," míní ministr obrany Martin Stropnický. Jeho syn má na věc jiný názor. "Především je fascinující, že člověk, který má majetek 80 miliard potřebuje dělat psí kusy, aby získal dotaci 50 milionů," řekl Matěj Stropnický.

Ministr obrany následně dodal, že po jednání klubu hnutí ANO o žádosti poslanci neměli pocit, že by policejní žádost byla dostatečně "vyargumentovaná". Připomeňme, že při středečním hlasování o vydání obou poslanců se členové hnutí ANO zdrželi hlasování. 

"Policie musela předpovídat, že tento případ bude mimořádně sledovaný. Mám důvěru v to, že si to velmi pečlivě hlídá," uvedl šéf Strany zelených. Dle jeho otce ale vyšetřování není v takové fázi, aby k vydání obou poslanců teď před volbami muselo dojít. S tím nesouhlasí Matěj, který si myslí, že celá věc působí podezřele i bez znalosti policejního spisu. 

Velmi zajímavým momentem byla otázka moderátorky na oba politiky, zda spolu o kauze mluvili. Ministr obrany řekl přesvědčivé "ne". Naopak Matěj Stropnický uvedl, že se s otcem na toto téma bavili. "Ale to je mezi námi," dodal. Martin Stropnický vidí v názorech Matěje jistý mezigenerační rozdíl, kdy je prý normální, že syn popírá názory svého otce. 

"Je hodně loajální, možná až za hranu, tomu agroferťáckýmu managementu hnutí ANO," myslí si Matěj o svém otci. Dodal, že ministr obrany možná má nějaký problém s celou situací a řeší ho, zatím se to však prý neprojevuje. 

Loading...
Vstupte do diskuze (19)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ozval se Babiš. Podepsal by milost sám pro sebe? Zeman ho moc nepotěšil...

20.09.2019 14:18 Aktualizováno Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) se nechce vyjadřovat k výroku prezidenta Miloše…

Zeman kašle na rovnost před zákonem? ČSSD dopálil výrok o abolici pro…

20.09.2019 14:17 Aktualizováno Předseda koaliční ČSSD Jan Hamáček by považoval zastavení stíhání premiéra Andreje Babiše (ANO) ze…

Výrok o abolici otřásá Českem. O co Zemanovi opravdu jde? Politolog…

20.09.2019 12:54 Aktualizováno Na voliče hnutí ANO by případná prezidentova abolice pro premiéra Andreje Babiše (ANO) neměla…

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna jen kroutí hlavou. Tohle by prý měli pouštět…

20.09.2019 12:08 Diskuzní pořad české televize Máte slovo dlouhodobě vyvolává velmi ostré reakce. někteří volají po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama