Skandální a bizarní výroky vládních členů: Uhodnete, kdo je pronesl?

Praha - Koaliční vládě Bohuslava Sobotky (ČSSD) již brzy skončí mandát. Za dobu fungování kabinetu ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL se jeho členové několikrát dopustili výroků, kterých dnes jistě litují. Dokážete identifikovat, kdo pronesl ty nejpeprnější?

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Vláda Bohuslava Sobotky /29. ledna 2014/
doporučujeme

EuroZprávy.cz vybraly ty nejtřaskavější výroky vládních představitelů za období 2013 až 2017. Na konci článku se dozvíte správné odpovědi. V komentářích se můžete pochlubit, kolik jste jich uhodli. 

Výrok č. 1: "Zálohované výživné znamená, že my vlastně říkáme, že nejsme schopni vybrat peníze od těch, kteří platit mají, a proto to zaplatíme všichni. Pro nás je však stále principiálně důležité dítě a není možné, aby zde byly děti bez prostředků kvůli tomu, že stát není schopen z jejich rodičů vymoct peníze, které mají dát. Na druhou stranu je evidentní, že se tento nástroj nesmí stát něčím, co bude motivovat lidi, aby se rozcházeli, (...) No tak si musí najít jiného chlapa,“ tento politik reagoval na dotaz ohledně jedné z nejohroženějších skupin obyvatel, kterým by neplacení alimentů velmi uškodilo - matkám samoživitelkám.

Výrok č. 2: "Byly doby, kdy všichni Romové pracovali. To co píší v novinách, ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež, byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam,“ politik reagoval na otázku odstranění kravína v Letech při jedné ze svých návštěv regionů v září loňského roku

Výrok č. 3: „Dívám se na ně očima vrstevníka. Říkám ale, že se musí diferencovat. Určitě sedmdesátiletý člověk nebude řídit autobus, ale může sekat v parku trávu," reagoval politik na otázky spojené s potřebou důchodové reformy letos na jaře. 

Výrok č. 4: „Zkuste žít za 11 tisíc minimální mzdy. A řekněte těm lidem, jak to mají dělat. Proto říkám, že je to darebáctví, když tady necháme lidi pracovat za takovéto peníze." Tento politik se vyjadřoval k českým zaměstnavatelům, potažmo podnikatelům, které tak nepřímo označil za darebáky. Výrok je z letoška.

Výrok č. 5: "Parazitují na zaměstnancích." uvedl politik na adresu živnostníků. Tato slova pronesl ještě před vznikem Sobotkova kabinetu, v němž později zasedl jako jeden z ministrů. 

Výrok č. 6: "Sobotka je největší svině, jakou jsem poznal. Když já potkám Zaorálka, tak ho pošlu do prdele, protože je debil, neschopnej, já mu to řeknu i veřejně." Který politik takto zhodnotil své vládní kolegy?

Výrok č. 7:  „Neumřel. Umírají pouze lidé. Zvířata uhynou, pojdou, chcípnou (u nich to nemá vulgární podtext), padnou, zhasnou, jsou zabita, poražena... Dávat zvířatům lidské vlastnosti a používat u nich lidské výrazy (umírat, jídlo, jíst, kakat atd.) je modernistické, levicové a liberální a hodí se k městské eko-etno-bio vychrtlině s korálky na krku, náušnicemi v nose, pupku a obočí, s plandající sukní (lunty) a pijící čaje z misky." Který vládní politik nedávno takto "zavtipkoval"? 

Výrok č. 8: „Mezi skutečnými živnostníky a skutečnými podnikateli je mnoho pseudo-, kteří tam jsou jenom proto, že mají trvale lepší odvodové podmínky. Platí pouze jednu třetinu pojištění zdravotního a sociálního a to je enormně velká výhoda oproti zaměstnancům,“ vyjádřil se nevybíravě jeden z nejvyšších ústavních činitelů, který však není členem vlády. Který to byl? 

Výrok č. 9: "Jak kdyby se někdo setkával s Konradem Henleinem ze Sudetenlandu v minulosti za první republiky, když tu byla oficiální vláda," zhodnotil vládní politik setkání ministra kultury Daniela Hermana s dalajlámou. 

Výrok č. 10: „Nesouhlasil jsem s uveřejněním tohoto rozhovoru a ohrazuji se proti němu (...) Ne snad proto, že by v něm zaznělo něco, co si nemyslím.  Bohužel rozhovor se potom vyvinul zcela jinak – tak, že v něm vyslovuji svoje osobní názory, za nimiž si sice stojím, jsem ale zároveň přesvědčen, že bych je ve své současné roli veřejně prohlašovat neměl. Protože mi redakce (...) upřela právo zaručené § 11 autorského zákona (tedy právo rozhodnout o tom, zda rozhovor bude, či nebude uveřejněn), nezbývá mi než doplnit k rozhovoru tuto doušku a omluvit se váženým čtenářům, že jej musí číst." Tento výrok zazněl krátce před tím, než Sněmovna hlasovala o vydání poslanců Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Který politik se bál zveřejnění svého rozhovoru?

SPRÁVNÉ ODPOVĚDI

1. Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL)

2. Andrej Babiš (ANO)

3. Ministr financí Ivan Pilný (ANO)

4. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD)

5. Jan Mládek, bývalý ministr průmyslu a obchodu (ČSSD)

6. Andrej Babiš na jedné z uniklých nahrávek

7. Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL)

8. Milan Štěch, předseda Senátu (ČSSD)

9. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD)

10. Ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO) 

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česká reakce na Turecko: Porušilo mezinárodní právo

15.10.2019 22:43 Sněmovna dnes odsoudila tureckou invazi do Sýrie jako porušení mezinárodního práva. Premiér Andrej…

Čekají ústavu zásadní změny? Valachová jednala se Zemanem

15.10.2019 18:50 Prezident Miloš Zeman podporuje rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu, rozšíření délky…

Získá Tibet opět svobodu? Když to zvládli Češi, dokážeme to i my, řekl…

15.10.2019 17:32 Tibetský národ má podobně jako Češi a Slováci před 30 lety naději na pokojné znovuzískání svobody,…

Walesa pronesl v Praze zlověstný projev: Tradiční systém stran už nefunguje

15.10.2019 17:22 Stranický systém rozdělený na levici a pravici už nefunguje. Politici nedokážou rychle přinášet…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama