Drahoš je naprosto nevolitelný? Jeho výroky naštvaly europoslance ODS

Praha – Někdejší předseda Akademie věd ČR je považován za jednoho z nejsilnějších soupeřů Miloše Zemana v prezidentské volbě. Kvůli jeho souhlasu s přijetím eura je ale například podle europoslance ODS Jana Zahradila nevolitelný.

Přidejte svůj názor 101 komentářů

Jiří Drahoš

Drahoš se netají tím, že by rád přijal jednotnou evropskou měnu. „Jestli chceme hrát první ligu v rámci rozhodovacího procesu Evropy, měli bychom zahájit proces přijetí eura ve volebním období příští vlády. Já bych takovou diskusi určitě inicioval,“ uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Dodal, že dle jeho názoru chybí rozumné informování občanů o tom, co by euro přineslo pozitivního a v čem by mohl být problém. „Píše a mluví se jen o negativech. Za prvé jsme to slíbili, takže bychom ho přijmout měli. Jedním z hlavních důvodů však je, že po vystoupení Velké Británie z EU výrazně oslabila pozice zemí mimo eurozónu, upozorňuje.

Euro podle něj sice není výlučná podmínka, aby mohla Česká republika sedět u kulatého stolu s ostatními, ale je to jeden z důležitých faktorů, který by se měl brát v úvahu.

Jeho slova ale některé politiky příliš nepotěšila. „Pan Drahoš se těmito svými výroky o euru stal definitivně nevolitelným. Chce, aby v příštím volebním období začal proces přijímání eura v ČR. A hodlá být v tomto směru sám aktivní. Je jedno, že prezident na to má omezený vliv. Spoluvytváří politickou atmosféru a koneckonců jmenuje členy Bankovní rady,“ připomněl Zahradil.

Zároveň ale uvedl, že to neznamená, že stávající prezident Miloš Zeman by na tom byl lépe. „Tím neříkám, že M. Zeman se stal volitelným, protože i on je příznivcem eura,“ připomněl europoslanec

Vstupte do diskuze (101)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama