Hnutí ANO rozjelo nový web, vyvrací tam pomluvy na Babiše. Neuvěříte, co o něm řekli

Praha - "Neuvěříte, co o mně řekli. A nic z toho není pravda," stojí na novém webu hnutí ANO s názvem Můj demagog. Stránka je postavená na principu vyvrácení údajných lží o předsedovi hnutí Andreji Babišovi. Podle webu je například nepravdou to, že Babiš ovlivňuje média.

4. celostátní sněm hnutí ANO

"Už jsem ty lži nemohl poslouchat. Takže si pojďme říct, jak je to doopravdy," stojí v úvodu stránky. Zadavatelem pro tvorbu webu Můj demagog je hnutí ANO 2011. Je zřejmé, že se inspirovalo známým ověřovatelem faktických výroků Demagog.cz. V něm analytici zkoumají pravdivost výroků jednotlivých politiků.

Babiš se rozhodl, že zanalyzuje výroky mířící na jeho osobu. Překvapivě, všechny vybrané výroky jdou hodnoceny jako nepravdivé. Stránka nabízí i vysvětlení, proč jde o nepravdivý výrok. Příkladem může být údajně nepravdivé tvrzení předsedy ODS Petra Fialy, že "Babiš lhal, svoje média ovlivňuje". 

"Neovlivňuji svá média. Neexistuje žádný článek, které by moje noviny zveřejnily na základě nějaké mé intervence. Aféra s novinářem Markem Přibilem je provokace, je jasné, že na nahrávkách reaguji velice zdrženlivě a žádný příkaz ke zveřejnění jsem nikdy nedal," říká Babiš. Následně dodává statistiku, podle které deník MF Dnes informoval o Babišovi negativně víckrát, než v případě jeho rivala Milana Chovance z ČSSD.

Dalším nepravdivým výrokem je například ten, že Babiš byl agentem STB. To o něm měl prohlásil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. "Nikdy jsem spolupráci s StB nepodepsal a nikdy jsem s StB nespolupracoval. Spis na mě vedli bez mého vědomí a zneužívali ho proti mně. StB mě naopak vyšetřovala kvůli tomu, že jsem nechtěl dovážet nekvalitní fosfáty ze Sýrie do Československa. (...) Okresní soud v Bratislavě I v roce 2014 rozhodl, že jsem byl ve svazcích bývalé StB evidovaný neoprávněně," odůvodňuje Babiš. 

Mezi další fámy zařadilo hnutí ANO tvrzení o tom, že měl Babiš zlikvidovat pšenici zemědělci Bohumíru Radovi, že "ojebal" stát na daních, že EET šikanuje, šmíruje a likviduje živnostníky či že Babišovi patří veškerá řepka v Česku. 

Sám Babiš přiznává, že se inspiroval u projektu Demagog. O něm si ale myslí své. "Řeknou, kdo kdy mluvil pravdu a kdo nepravdu. Někdy se seknou, pravda. Někoho neověří. Ale jinak jsou fajn. A tak jsem si řekl, že si udělám takového vlastního Demagoga. Je tady 21 lží, které můžete vidět ve spoustě článků. Snad se ten super tým z Demagoga nebude zlobit," stojí na webu Můj demagog. 

SPD chce mimořádnou schůzi kvůli postoji ministerstva zdravotnictví k…

23.07.2021 16:32 Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se pokusí vyvolat mimořádnou schůzi Sněmovny kvůli postoji…

Ministerstvo průmyslu předloží v pondělí vládě vodíkovou strategii

23.07.2021 15:24 Ministerstvo průmyslu a obchodu předloží v pondělí vládě ke schválení vodíkovou strategii ČR. Úřad…

Brno pošle Německu milion jako pomoc po ničivých záplavách

23.07.2021 10:39 Brno pošle do Německa milion korun jako pomoc po ničivých záplavách. Primátorka Markéta Vaňková …

Ministr zahraničí Kulhánek na přelomu července a srpna navštíví Egypt

23.07.2021 09:04 Ministr zahraničí Jakub Kulhánek (ČSSD) navštíví na přelomu července a srpna Egypt, kde bude jednat…

Zpěváka Nedvěda otrávili, byl zavražděn, tvrdí poslanec Volný

22.07.2021 22:08 Aktualizováno Poslanec Lubomír Volný prohlašuje, že zpěvák František Nedvěd, který před několika dny podlehl…

Lobbista Janoušek nastoupil do pankrácké věznice

22.07.2021 22:05 Aktualizováno Odsouzený lobbista Roman Janoušek nastoupil dnes do vězení. ČTK to potvrdila mluvčí Vězeňské služby…

Maláčová se zúčastní dalších kontrol firem

22.07.2021 19:35 Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chce v příštích týdnech účastnit dalších kontrol ve…

Senát dal zelenou korespondenční volbě prezidenta a poslanců

22.07.2021 15:44 Zavést pro Čechy žijící v zahraničí korespondenční hlasování při volbě poslanců a prezidenta má…

Benešová projedná stažení novely ke státním zástupcům s premiérem

22.07.2021 14:56 Aktualizováno Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) je vstřícná k návrhu nového nejvyššího státního…

Právo bránit sebe i jiné se zbraní bude v Česku ústavně zakotveno

21.07.2021 22:02 Aktualizováno Právo bránit sebe i jiné se zbraní za zákonných podmínek bude v Česku na základě rozhodnutí Senátu…

Související:

Právě se děje