Jak bude vypadat povolební neděle? Politici už teď spřádají plány

Praha - V pátek a sobotu proběhnou v Česku volby do Sněmovny. Neděle sice podle lídrů nejsilnějších stran už bude ve znamení politických jednání, čas na rodinu si ale najdou.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

"Vím co budu dělat 21. října, to budu tady v Praze v hlavní kanceláři sledovat spolu s kolegy volební výsledky. Co budu dělat 22., to se teprve uvidí, bude to záviset na výsledcích a tom, jaká bude politická situace," řekl předseda ODS Petr Fiala. Šéf TOP 09 Miroslav Kalousek předpokládá, že bude buď odpočívat, nebo intenzivně jednat. "O tom rozhodnou volební výsledky. Strategii připravenou mám na všechny varianty, samozřejmě," řekl.

"Zatímco řada politiků bude vyspávat z žalu nebo z radosti, tak my máme i v povolební strategii přesný harmonogram, takže už druhý den zasedá parlamentní tým Pirátů a začínáme řešit realizaci strategie," řekl předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek věří, že v neděli bude domlouvat schůzky s ostatními politickými stranami a že se sociální demokracie bude podílet na sestavování vlády. "Dne 22. října budu určitě spát bez budíku," řekl předseda hnutí ANO Andrej Babiš. K politickým jednáním je ale připraven. "Já jsem člověk flexibilní a schopný reagovat," doplnil.

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) se chce rychle zapojit do jednání o vzniku vládní koalice. Předseda KSČM Vojtěch Filip uvedl, že má v neděli výkonný výbor. "Takže připravíme ustavující jednání klubu, které bude 24.," řekl. "Pravděpodobně mě výkonný výbor pověří, abych připravil pro plénum politický cíl daný výsledkem voleb a nepřekročitelné podmínky pro jednání," dodal.

Další politici by rádi věnovali část svého času rodině, které se nemohli věnovat v době kampaně. "Plánuju, že bych byl doma, uvidíme, jak to bude probíhat v sobotu," řekl o svých plánech na neděli předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek. "Chci být v maximální možné míře s rodinou," dodal volební lídr hnutí Starostové a nezávislí (STAN) Jan Farský. Nedělní program lídra Zelených Matěje Stropnického bude záviset na výsledku voleb. Rychlé dojednání vládní koalice nečeká. 

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zákaz financování českých stran ze zahraničí? Vládní právníci cupují návrh…

17.02.2020 14:52 Uvolnění pravidel pro dary politickým stranám a hnutím od firem a pro náklady na sněmovní volební…

Justiční pohledávky budou vymáhat celníci? Na vládní návrh se snesla…

17.02.2020 14:37 Aktualizováno Neuhrazené justiční pohledávky by mohly nově místo jednotlivých soudů vymáhat celní úřady. Návrh…

Závazek Česka vůči NATO? V koalici to skřípe, Babiš sepsul Hamáčka

17.02.2020 12:38 Česká republika by dvě procenta HDP na obranu mohla v roce 2024 dávat v případě stabilního…

Kdo bude mít nárok na sociální byt? Pravidla se od března změní

17.02.2020 12:20 Pravidla pro přidělování dotací a úvěrů na sociální a dostupné byty se od března změní. Nárok na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama