Za Sportovce prý neoprávněně kandiduje sedm lidí, hnutí to odmítá

Kroměříž - Okresní státní zastupitelství v Kroměříži prověřuje k dnešnímu dni sedm trestních oznámení souvisejících s volbami do Sněmovny. Týkají se podezření z neoprávněného zapsání kandidátů na kandidátkách hnutí Sportovci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Volby

Případy pocházejí ze Zlínského kraje i dalších regionů České republiky. "Věcí se zabýváme pro podezření ze spáchání trestných činů maření přípravy a průběhu voleb a další trestnou činnost," uvedl kroměřížský žalobce Roman Kafka.

Podle televize Prima se na kandidátce bez svého vědomí ocitli fotbalový funkcionář a pedagog Miroslav Spáčil, předseda zemědělského družstva Josef Liška a fotbalový trenér Jaroslav Baďura, všichni z Kroměřížska.

"To zcela vylučuju," řekl ČTK v reakci na tuto informaci předseda hnutí a bývalý senátor ODS Vlastimil Sehnal. Každý kandidát musí doložit souhlas se svou nominací, jinak nebude k volbám připuštěn. "Buď jsou slaboši, kteří to nezvládli, nebo to vidím jako poškození jména hnutí," dodal.

Na kandidátkách hnutí figurují známá jména. Jsou mezi nimi například bývalý trenér fotbalové reprezentace Petr Rada, někdejší fotbalisté Ladislav Vízek a Horst Siegl nebo hokejový mistr světa a televizní expert Pavel Richter. Právě Siegl s Richterem už v uplynulých dnech v médiích avizovali, že i oni se na kandidátce objevili bez svého souhlasu.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ekonomičtí zm*di? Já se Zemanem souhlasím, A mám pro něj jeden návrh,…

19.10.2018 09:01 Hejtman Zlínského kraje a senátor Jiří Čunek se v rozhovoru pro Frekvenci 1 zastal Miloše Zemana…

ČT se nechová korektně? Ve studiu došlo k pořádné hádce, moderátor se…

19.10.2018 08:47 K velmi drsné výměně názorů došlo v pořadu Události, komentáře. nestřetli se tu ovšem dva politici…

70 % Romů pracuje! K Jílkové přišel Ovčáček a pořádně to schytal ze…

19.10.2018 02:26 Praha - Ve čtvrtek večer se v pořadu Máte slovo Michaely Jílkové řešily výroky českého prezidenta…

Zemanovy vulgarity? Do kauzy ostře promluvil Jan Kraus. A Hradu se to…

18.10.2018 22:11 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman se opět postaral o poprask, když tento týden v Českém rozhlase mluvil…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama