Za Sportovce prý neoprávněně kandiduje sedm lidí, hnutí to odmítá

Kroměříž - Okresní státní zastupitelství v Kroměříži prověřuje k dnešnímu dni sedm trestních oznámení souvisejících s volbami do Sněmovny. Týkají se podezření z neoprávněného zapsání kandidátů na kandidátkách hnutí Sportovci.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Volby
doporučujeme

Případy pocházejí ze Zlínského kraje i dalších regionů České republiky. "Věcí se zabýváme pro podezření ze spáchání trestných činů maření přípravy a průběhu voleb a další trestnou činnost," uvedl kroměřížský žalobce Roman Kafka.

Podle televize Prima se na kandidátce bez svého vědomí ocitli fotbalový funkcionář a pedagog Miroslav Spáčil, předseda zemědělského družstva Josef Liška a fotbalový trenér Jaroslav Baďura, všichni z Kroměřížska.

"To zcela vylučuju," řekl ČTK v reakci na tuto informaci předseda hnutí a bývalý senátor ODS Vlastimil Sehnal. Každý kandidát musí doložit souhlas se svou nominací, jinak nebude k volbám připuštěn. "Buď jsou slaboši, kteří to nezvládli, nebo to vidím jako poškození jména hnutí," dodal.

Na kandidátkách hnutí figurují známá jména. Jsou mezi nimi například bývalý trenér fotbalové reprezentace Petr Rada, někdejší fotbalisté Ladislav Vízek a Horst Siegl nebo hokejový mistr světa a televizní expert Pavel Richter. Právě Siegl s Richterem už v uplynulých dnech v médiích avizovali, že i oni se na kandidátce objevili bez svého souhlasu.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rebelie v ODS: Co bude s poslankyní Majerovou Zajícovou? Její vyjádření je…

18.04.2019 20:29 Aktualizováno Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková dnes potvrdila v SMS předsedovi poslaneckého klubu ODS…

Pád dalšího ministra: Kněžínek končí, má ho nahradit Benešová

18.04.2019 18:38 Aktualizováno Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) dnes oznámil, že se rozhodl skončit ve funkci. Demisi…

Obětní beránci českých machinací? Sestřelili Soukupa i Fajta

18.04.2019 18:36 KOMENTÁŘ - Zítra bude Velký pátek… a také svátek. Dnes, na zelený čtvrtek, abychom se drželi…

Jako projev Jakeše? Mezi Piráty a Babišem to při interpelacích jiskřilo

18.04.2019 17:22 Aktualizováno Mezi poslanci Pirátů a premiérem Andrejem Babišem (ANO) to při dnešních sněmovních interpelacích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama