Setkání s dalajlámou? Herman prokázal hrdinství, budeme ho volit, vzkazují čeští umělci

Praha - Na podporu lidoveckého ministra kultury vystoupila před volbami celá řada osob nejen z oblasti kulturního života. Umělci mluví o tom, že prokázal odvahu, statečnost a čest, když se navzdory některým politikům sešel s tibetském duchovním vůdcem.

Daniel Herman
doporučujeme

Ministr kultury Daniel Herman vyvolal velký rozruch, když se přesně před rokem oficiálně setkal s tibetským duchovním vůdcem dalajlámou. Podle některých jeho kolegů z vlády ale dříve slíbil, že se s ním sejde pouze soukromě. Herman však trval na tom že takový slib nikomu nedal. V reakci na toto setkání pak čeští ústavní činitelé vydali pročínské prohlášení. Přestože Herman kvůli tomuto kroku čelil kritice například ze strany prezidenta Miloše Zemana, právě díky němu získal respekt u některých českých osobností.

„Podporuji Daniela Hermana, kterého jsem poznal jako slušného člověka. Patří k nemnoha politikům, kteří berou svoji veřejnou činnost jako službu,“ uvádí režisér Jiří Menzel. „Má v sobě dost cti, aby se nepřizpůsoboval momentální politice (setkání s Dalajlámou) a zůstal, navzdory politickým tlakům, věrný sám sobě. To je v současném politickém životě u nás docela vzácný úkaz,“ dodává.

„Už v minulosti jsem podpořil někoho, kdo mě třeba potom zklamal. Vím, že u pana Hermana se to stát nemůže. Podporuju ho beze zbytku. Je to můj přítel a je to naprosto korektní, slušný a smělý člověk,“ vystoupil na podporu lidoveckého politika herec Ondřej Vetchý.

„Myslím si, že v politice se najde opravdu málo lidí, kteří jsou schopni projevit svoji občanskou hrdost v tom, že přijmou dalajlámu proti veškerým protestům v politice. A myslím si, že pan Herman opravdu projevil svoje osobní hrdinství,“ uvedla na videu česká operní pěvkyně Dagmar Pecková, která dodává, že právě proto bude volit Hermana a lidovce.

Také zpěvačka Marta Kubišová otevřeně podpořila současného lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana. „Mladým říkám, ať se nenechají médii úplně zbláznit. Každý má přece vlastní úsudek,“ říká na videu, které zveřejnil na sociálních sítích právě Herman.

Už dříve na podobných videích Hermana podpořili například režisér Václav Marhoul, herec Jan Potměšil, houslista Jiří Pavlica nebo filosof Jan Sokol.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Poslanci označili Hizballáh za teroristickou organizaci

27.10.2020 21:26 Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za…

Stravenkový paušál i rušení superhrubé mzdy míří ve Sněmovně ke schvalování

27.10.2020 21:13 Vládní balík daňových změn míří ve Sněmovně po dnešku k závěrečnému schvalování. K předloze, která…

Podnikatel Ivo Valenta se vzdal mandátu krajského zastupitele

27.10.2020 18:58 Podnikatel Ivo Valenta (za Soukromníky) se vzdal mandátu zastupitele Zlínského kraje. Díky…

Zeman jmenuje ministrem zdravotnictví Blatného, ve čtvrtek

27.10.2020 18:28 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman jmenuje ve čtvrtek ve 12:00 náměstka ředitele Fakultní nemocnice v Brně Jana…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama