Katastrofa pro ČSSD. Volby zahýbou složením strany

Praha - Krajští lídři ČSSD hodnotí výsledek strany v letošních sněmovních volbách slovy katastrofa, debakl, šok, drtivá prohra či černý den pro sociální demokracii. Většina z nich ale nechce okamžitou rezignaci vedení, zásadní změnu čekají až na mimořádném sjezdu.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Milan Chovanec na 38. sjezdu České strany sociálně demokratické

Od června vládne sociální demokracii triumvirát - premiérem zůstal Bohuslav Sobotka, vedení strany po něm převzal Milan Chovanec a celostátním volebním lídrem se stal Lubomír Zaorálek.

ČSSD skončila ve volbách se ziskem 7,27 procenta hlasů až šestá, jasně vyhrálo hnutí ANO, které dostalo 29,64 procenta. Chovanec dnes po nejhorším volebním výsledku v novodobé historii sociální demokracie oznámil, že vnitrostranickou situaci bude strana řešit až na sjezdu, který se uskuteční zřejmě v dubnu. Také volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek chce připravenou a promyšlenou změnu, kterou může podle něj zahájit až sjezd.

Zatím nejostřeji reagoval na volební propad dříve nejsilnější vládní strany ústecký lídr a dlouhodobý kritik vedení Jaroslav Foldyna, podle něhož by vedení sociální demokracie mělo rezignovat a mimořádný sjezd, který se má konat co nejdříve, by měl zvolit nového lídra. Za svého favorita označil Chovance. "Ať je jaký chce, ale on jediný mluvil způsobem, že mu veřejnost rozuměla," soudí.

Bývalý jihomoravský hejtman a někdejší místopředseda ČSSD Michal Hašek míní, že dnešek je černý den pro ČSSD. "Voliči dali sociální demokracii jasný vzkaz. Bude muset projít totálním restartem a trpělivě získávat zpět ztracenou důvěru lidí... Věřím, že se ČSSD z dnešní tvrdé volební porážky dokáže vzpamatovat a poučit," řekl ČTK Hašek. Vyzval sociální demokraty, aby se bez ohledu na minulost zapojili na znovuvybudování silné a úspěšné ČSSD.

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno na Národní třídě: Lidé vypískali Hamáčka i Ťoka. "Hanba", křičeli na…

17.11.2018 09:10 Vyhrocená atmosféra dnes od rána provází pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní…

VIDEO: "Na co si to tady hraješ, ty estébáku?" Odpůrci si na Babiše…

17.11.2018 08:40 Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se dnes postaral o poprask, když krátce po půlnoci…

Babiš se bojí? Na Národní třídu přišel po půlnoci, lidé vyhodili kytici do…

17.11.2018 08:00 Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes krátce po půlnoci přinesl kytici k pamětní desce na…

Topolánek účtuje s Babišem: Sorry, ale jinak to nejde. Udělal ze svého…

16.11.2018 23:37 Aktualizováno Současné politické dění a dohady o demisi či svržení vlády premiéra Andreje Babiše velmi bedlivě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama