Katastrofa pro ČSSD. Volby zahýbou složením strany

Praha - Krajští lídři ČSSD hodnotí výsledek strany v letošních sněmovních volbách slovy katastrofa, debakl, šok, drtivá prohra či černý den pro sociální demokracii. Většina z nich ale nechce okamžitou rezignaci vedení, zásadní změnu čekají až na mimořádném sjezdu.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Milan Chovanec na 38. sjezdu České strany sociálně demokratické
doporučujeme

Od června vládne sociální demokracii triumvirát - premiérem zůstal Bohuslav Sobotka, vedení strany po něm převzal Milan Chovanec a celostátním volebním lídrem se stal Lubomír Zaorálek.

ČSSD skončila ve volbách se ziskem 7,27 procenta hlasů až šestá, jasně vyhrálo hnutí ANO, které dostalo 29,64 procenta. Chovanec dnes po nejhorším volebním výsledku v novodobé historii sociální demokracie oznámil, že vnitrostranickou situaci bude strana řešit až na sjezdu, který se uskuteční zřejmě v dubnu. Také volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek chce připravenou a promyšlenou změnu, kterou může podle něj zahájit až sjezd.

Zatím nejostřeji reagoval na volební propad dříve nejsilnější vládní strany ústecký lídr a dlouhodobý kritik vedení Jaroslav Foldyna, podle něhož by vedení sociální demokracie mělo rezignovat a mimořádný sjezd, který se má konat co nejdříve, by měl zvolit nového lídra. Za svého favorita označil Chovance. "Ať je jaký chce, ale on jediný mluvil způsobem, že mu veřejnost rozuměla," soudí.

Bývalý jihomoravský hejtman a někdejší místopředseda ČSSD Michal Hašek míní, že dnešek je černý den pro ČSSD. "Voliči dali sociální demokracii jasný vzkaz. Bude muset projít totálním restartem a trpělivě získávat zpět ztracenou důvěru lidí... Věřím, že se ČSSD z dnešní tvrdé volební porážky dokáže vzpamatovat a poučit," řekl ČTK Hašek. Vyzval sociální demokraty, aby se bez ohledu na minulost zapojili na znovuvybudování silné a úspěšné ČSSD.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí,…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z…

loading...

Zastupitelé Prahy 4 svrhli vedení, novou starostkou je Michalcová

24.04.2019 22:56 Praha 4 má ode dneška nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali…

Komunisty jsme měli zakázat. Politici zuří kvůli restitucím, ozval se…

24.04.2019 18:45 Aktualizováno Opoziční politici i někteří senátoři se netají tím, že zdanění restitucí považují za zásadní chybu…

Babiš se sešel se šéfem slovinské Národní rady, jednali o migraci

24.04.2019 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda slovinské Národní rady Alojz Kovšca dnes v Praze hovořili o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama