Milan Hnilička a legendární odborník SPD na kulturu se stali poslanci. Kdo má naopak smůlu a musí balit?

Praha – Výsledky voleb otřásly složením Poslanecké sněmovny. Celá řada výrazných postav o své křeslo přišla, jejich místa ale zaberou další osobnosti, které se proslavili během kampaně i mimo ni. Pojďte si s námi připomenout, kdo bude příští čtyři roky řídit naši zemi.

Přidejte svůj názor 26 komentářů

IX. sjezd KSČM (14. - 15. 5. 2016)
doporučujeme

Do poslaneckých lavic usednou předsedové všech stran, které se do Sněmovny dostaly. Zní to samozřejmě, opak je ale pravdou. Například předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek proklouzl do Sněmovny poměrně těsně.

Svůj mandát neobhájili ani někteří ministři. Úspěšní v tomto směru nebyla sociální demokratka a šéfka rezortu práce asociálních věcí Michaela Marksová Tominová ani ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL).

Poslankyní po volbách není ani kontroverzní komunistka Marta Semelová. Ta se zviditelnila především tím, že v médiích zpochybnila například vynucené přiznání Milady Horákové v zinscenovaném procesu, který vedl k její popravě. Invazi vojsk Varšavské smlouvy do Československa označila za internacionální pomoc. Mandát nezískal ani místopředseda ÚV KSČM pro ideově politickou práci a komunikaci Josef Skála.

Výrazně oslabena byla také ČSSD, do Sněmovny se nedostal dosavadní předseda jejího poslaneckého klubu Roman Sklenák, ZA TOP 09 neuspěl Martin Plíšek, který byl předsedou vyšetřovací komise Poslanecké sněmovny k úniku policejních spisů.

Celkově mandát získalo „pouze“ 76 ze 149 poslanců, kteří svůj post obhajovali. Nejmladším poslancem se stal jednadvacetiletý Dominik Feri z TOP 9, který kandidoval v Praze z posledního místa a kterého lidé vykroužkovali. Ze stejné strany pochází i nejstarší poslanec kterým je Karel Schwarzenberg, který také kandidoval v Praze.

Za hnutí ANO byl poslancem zvolen někdejší reprezentační hokejový brankář, trojnásobný mistr světa a olympijský vítěz z Nagana Milan Hnilička. Ten kandidoval na druhém místě ve Středočeském kraji.

Mandát získal také Miroslav Rozner, jednička Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomia Okamury v Jižních Čechách. Že vám toto jméno nic neříká? Je to odborník strany na kulturu, který se proslavil v předvolební debatě České televize. Vystoupení a odpovědi Roznera se staly hitem internetu.

zdroj: YouTube

Rozner má v pořadu potíže s kloudným sestavením věty, často nezná odpovědi a nebo je čte z připravených poznámek. Kandidát byl v průběhu celého živého přenosu viditelně nervózní. Jeho výrok: „Určitě, možná s vámi tak úplně nesouhlasím“ se stal během několika dní jednou s nejsdělenějších frází na sociálních sítích.

Do Sněmovny proklouzla na kandidátce hnutí ANO také Andrea Babišová. V tomto případě jde pouze o shodu jmen, novopečená poslankyně nemá s šéfem ANO Andrejem Babišem - kromě jména - nic společného. Podobně se před čtyřmi roky stal poslancem ANO další jmenovec předsedy hnutí Milan Babiš. I zde šlo jen o pouhou shodu jmen. 

Loading...
Vstupte do diskuze (26)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tajná kompro nahrávka? Babiš neskutečně zuřil. Novinář prozradil pikantní…

22.10.2019 10:30 Slovensko žije kauzou kolem spisu Gorila. Investigativní novinář Marek Vagovič píšící pro server…

Nastane exodus Čechů z Británie? Diplomacie zřídila krizové linky

22.10.2019 10:24 Ministerstvo zahraničí nezaznamenalo zvýšený zájem Čechů žijících v Británii o návrat do vlasti…

Rozbití sítě ruských agentů v Česku? Prokremelská média běsní

22.10.2019 09:40 Za nepodložený útok na Rusko inspirovaný západními mocnostmi označují ruská média pondělní oznámení…

Vyznamenání dostane 43 lidí: Zeman ocení aktéra potyčky s Romy či zpěváka…

22.10.2019 09:04 Prezident Miloš Zeman letos 28. října vyznamená bývalého vídeňského starostu Helmuta Zilka či…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama