Učitel islámu dává Okamurovi lekce o muslimech. Vaše země nás potřebuje, tvrdí imám

Praha - Waleed Hakeem, jinak známý i jako "Cestující imám", vyrůstal v Kanadě v muslimské rodině a podle vlastních slov dobře ví, jaké to je být vyznavačem islámu na Západě. Rozhodl se proto cestovat po světě, hlavně západních civilizacích, aby své ovečky uvedl na pravou cestu. Během své mise se zastavil i v České republice, kde zrovna vrcholila předvolební kampaň Tomia Okamury.

Tomio Okamura

"Ne terorismu, ne islámu," hlásil českých politik před volbami. To zaujalo i imáma Waleeda Hakeema, který se s usměvavou tváří Okamury setkával prakticky všude v České republice. Na plakátech, bilboardech, všude na něj hleděl poslanec, který svůj letošní volební úspěch postavil na strachu z uprchlíků a muslimů.

"Tohle je způsob neúspěšného politika, který se jen veze na anti-muslimské vlně, jako kdyby to znamenalo konec světa!" napsal Waleed Hakeem na svém facebookovém profilu ještě před českými volbami. Podle něj Okamura a jeho strana nemá absolutně žádný program, jen se snaží ve společnosti šířit strach z menšin.

Imám taky připomíná, že Okamura získal v minulých volbách méně než 7 procent a to, co o muslimech hlásá, není vůbec pravda. "Nepříliš často se vyjadřuji k politice," tvrdí duchovní, který prý projel více než 30 měst v České republice, kde se setkával s jednotlivci a celými muslimskými komunitami. Politikovi pak vzkazuje, že mezi obyčejnými lidmi žil mnohem déle než Okamura, který se na situaci dívá pouze z pohodlí své kanceláře.

"Pana Okamuru bych rád upřesnil v některých věcech, ve kterých zřejmě nevidí objektivní pravdu, protože ta mu nevyhovuje," napsal imám. "Za prvé, v České republice žije jen 0,3 procent muslimů. Je jich velmi málo a naprostá většina z nich je vysoce vzdělaných a kvalifikovaných, najalo si je vedení českých firem rovnou v zemi jejich původu, protože ve zdejších končinách nemohou naleznout stejně dobře vyučené pracovníky. Pan Okamura by tak měl vylepšit vzdělávací systém ČR, aby si sem firmy muslimy nemusely dovážet," doporučil Waleed Hakeem a dodává, že bez nich by české IT odvětví nebo infrastruktura skončila v ruinách.

Duchovní také nezapomíná upozornit na to, že sám Okamura přišel do země jako migrant. "V Japonsku pracoval jako uklízeč, proto v Čechách hledal lepší život. Je stejný jako ti uprchlíci, které tak rád kritizuje," nebere si servítky imám. Dále píše, že samotní Japonci během 2. světové války utíkali do zahraničí, v Brazílii jich žije údajně přes 1,5 milionu.

Imám dále tvrdí, že nechápe, jak Okamura, který vzešel z jedné nejcivilizovanějších a nejvyspělejších zemí na světě, Japonska, má v sobě tolik nenávisti. Údajně od první chvíle tušil, že jako chlapec musel být politik šikanován, a po krátkém hledání si svoje domněnky potvrdil. "užil si své, protože přestože měl otce Čecha, jeho vzhled jasně napovídá, že pochází odjinud. Lidé nejsou nenávistní od narození, ale učí se to během života, a pan Okamura své zkušenosti předvádí nesprávným způsobem," myslí si duchovní.

Waleed Hakeem pak napsal seznam věcí, které potřebuje ČR rychle vylepšit. Jednou z nich je hromadná doprava, která je sice dobrá, ale stát stále používá tištěné jízdenky a stroje z dob komunistické éry. Podle imáma jsme tak zaostalí, protože mnohem chudší země mají elektronické jízdenky i pro občasné cestující.

Dále si imám stěžuje na vypadávající mobilní síť, kdy mnohdy nemůže naleznout telefonní signál, pokud cestuje ve venkovských oblastech. Nemocnice údajně mají mnohdy poničená zařízení, přitom dostupná péče není vůbec špatná. Česká republika by si podle něj měla také doplnit vzdělání, až 73 procent lidí neovládá žádný jiný světový jazyk a mluví pouze svou mateřštinou.

Imám taky tvrdí, že i když naprostá většina Čechů, které potkal, jsou velmi milí lidé, podle statistiky Evropské unie stále patří ČR mezi nejrasističtější země. Naráží taky na to, že český životní styl vyznačující se vysokou konzumací vepřového masa a alkoholu patří mezi ty nejméně zdravé na světě.

A v neposlední řadě doporučuje Okamurovi, aby udělal něco s důchodovým systémem. "Většina zdejších důchodců sotva vychází s penzí, protože během komunismu neměli šanci si našetřit na důstojné stáří. Islám učí lidi k toleranci a pomoci starším, zvlášť, pokud jsou to naši rodiče. Možná by se od nás mohl pan Okamura inspirovat," řekl Waleed Hakeem.

Imám také zdůrazňuje, že Českou republiku má velmi rád a během svého pobytu se setkal se samými dobrými lidmi. "Moje poslední rada je, že by pan Okamura měl nechat 30 tisíc muslimů v zemi být, protože tady zjevně neškodí společnosti. Česká ekonomika je potřebuje víc než oni ji!" Politikovi taky doporučil, aby se spíš zaměřil na zbylých 99,7 procent občanů, kteří se nemají zrovna nejlíp.

Teplé letní počasí až do konce srpna slibují ve výhledu meteorologové

10.08.2022 06:30 Až do konce srpna má v Česku podle meteorologů pokračovat relativně teplé počasí. Vyplývá to z…

Babiše na mítinku v Unhošti vypískali odpůrci, v Ústí začaly potyčky

11.08.2022 16:16 Protesty a potyčky mezi příznivci a odpůrci provázely dnes odpoledne mítink předsedy hnutí ANO…

Počasí o víkendu: Teploty budou atakovat třicítku, hrozí i bouřky

11.08.2022 06:30 Druhý srpnový víkend je před námi a při tvoření plánů na něj není třeba nijak zásadně zohledňovat…

Dodávky ropy do Česka budou do konce týdne obnoveny

11.08.2022 12:26 Dodávky ropy do Česka ropovodem Družba by mohly být obnoveny v pátek, nebo v sobotu. České televizi…

Hrátky s ohněm pokračují. Záporožská jaderná elektrárna opět terčem útoku

11.08.2022 16:59 Záporožská jaderná elektrárna, největší v Evropě, byla znovu ostřelována, uvedla dnes ukrajinská…

Česká unie cestovního ruchu kritizuje návrh vyhlášky o nižších teplotách…

11.08.2022 21:58 Aktualizováno Česká unie cestovního ruchu (ČUCR) kritizuje návrh vyhlášky ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) o…

Babiše v Unhošti opět vypískali, v Ústí se do sebe pustili odpůrci a…

11.08.2022 16:16 Aktualizováno Protesty a potyčky mezi příznivci a odpůrci provázely dnes odpoledne mítink předsedy hnutí ANO…

Babiš by mohl oznámit rozhodnutí ohledně kandidatury na prezidenta 28.…

11.08.2022 12:24 Předseda hnutí ANO a bývalý premiér Andrej Babiš možná oznámí své rozhodnutí ohledně prezidentské…

Poslanci se mají zabývat kontakty šéfa civilní rozvědky 25. srpna

11.08.2022 12:15 Sněmovní komise pro kontrolu civilní rozvědky, tedy Úřadu pro zahraniční styky a informace, se bude…

Senát souhlasí s členstvím Finska a Švédska v NATO

10.08.2022 18:34 Senát dnes podle očekávání hladce schválil rozšíření Severoatlantické aliance (NATO) o Finsko a…

Fiala chce mluvit s Rakušanem o šéfovi civilní rozvědky s kontakty na Rédla

10.08.2022 17:25 Aktualizováno Premiér Petr Fiala (ODS) plánuje promluvit si s ministrem vnitra a předsedou hnutí STAN Vítem…

Lipavský připustil plošné pozastavení víz pro Rusy jako jednu z dalších…

10.08.2022 17:22 Plošné pozastavení víz pro ruské občany členskými státy Evropské unie by mohlo být další účinnou…

Česko zakáže výrobu a prodej jednorázových plastových příborů, schválil…

10.08.2022 17:15 Aktualizováno Česko zakáže výrobu a prodej jednorázových plastových příborů, talířů nebo brček v souladu s…

Senát souhlasí s nasazením až 1200 českých vojáků na východní hranici NATO

10.08.2022 15:02 Na východní hranici NATO asi bude moci být v příštích dvou letech nasazeno kvůli posílení obrany až…

Ukrajinský velvyslanec dostal Stříbrnou medaili předsedy Senátu od…

10.08.2022 13:15 Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) dnes udělil končícímu velvyslanci Ukrajiny v Praze Jevhenu…

Související:

Právě se děje

reklama