ČSSD se nepostaví Zemanovi? Jsme zdevastovaní a musíme se vzchopit, burcuje Hašek

Praha - ČSSD oznámila, že do prezidentské volby nepošle žádného vlastního kandidáta. Strana zatím ani neuvedla, jestli podpoří některého z již známých kandidátů. Někteří sociální demokraté ale už mají jasno, kdo získá jejich hlas.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Odvolil i prezident Miloš Zeman
doporučujeme

Sociální demokracie dříve zvažovala, že by se její členové vyjádřili k prezidentským kandidátům v referendu. K tomu ale nakonec nedojde. Strana svého člověka do boje o Hran nepošle. 

„Za mne osobně podpora Miloši Zemanovi, bývalému úspěšnému předsedovi ČSSD a premiérovi ČR v letech 1998-2002. Aspoň k tomu by se volbami zdevastovaná česká levice, ČSSD nevyjímaje, měla vzchopit..." poznamenal na sociálních sítích někdejší místopředseda ČSSD a jihomoravský exhejtman Michal Hašek. 

Podobně to vidí také poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna. „Michale naprosto přesné. Za mě souhlas,“ komentoval Haškova slova.

„Vždy jsem se snažil, a snažit se budu, najít kompromis při roztržkách ČSSD s hlavou státu. Jsem přesvědčen, že pan prezident je drtivou většinou členů sociální demokracie vnímám pozitivně,“ uvedl pro Českou televizi ke sporům mezi předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou a prezidentem Zemanem. Podle Foldyny jsme na jedné lodi a není důvod ji rozkývávat. 

Před několika dny také Foldyna uvedl, že v případě, že by Zeman kandidoval, nevidí žádného protikandidáta. „Byl bych rád, kdybychom v tom případě našli společnou cestu a sociální demokracie nestavěla svého vlastního kandidáta,“ uvedl ještě před oficiálním oznámením ČSSD..

V první přímé prezidentské volbě před pěti lety byl kandidátem ČSSD Jiří Dienstbier. V prvním kole dostal 16,12 procenta hlasů a skončil čtvrtý za pozdějším vítězem druhého kola Milošem Zemanem, Karlem Schwarzenbergem a Janem Fischerem.  Nejzazší termín na podání prezidentské kandidatury je 7. listopad.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

I Slováci se mají líp než Češi? Hamáček se dopálil a prozradil, proč se…

18.09.2019 23:05 Aktualizováno Jan Hamáček (ČSSD), první místopředseda vlády a ministr vnitra, se zaměřil na otázku, zda má mít…

Milion chvilek se vrací. Budou další akce a demonstrace, padlo první datum

18.09.2019 23:05 Aktualizováno Mikuláš Minář, který vede kampaň Milion chvilek pro demokracii ohlásil na 28. září 2019 další…

ČSSD už není možné pomoci? Hašek promluvil o konci jeho strany

18.09.2019 23:05 Aktualizováno Moravskoslezská sociální demokracie chce zrušit řadu ostravských organizací. Důvodem je špatný…

Česko vystoupí z Mezinárodní investiční banky? Relikt RVHP prý slouží…

18.09.2019 17:48 Senátní zahraniční výbor doporučil vystoupení ČR z Mezinárodní investiční banky (MIB), kterou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama