Prvňáčci z Teplic čelí dalšímu útoku: Připrchlíci z odlišných kultur kolonizovali některá místa a uzurpují si víc privilegií

Teplice/Praha – Jak jsme vás již informovali, případem fotografie prvňáčků ze základní školy v teplických Proseticích a výhrůžkami, které vyvolala, se již zabývá policie. Útok odsoudila celá řada politiků včetně ministra školství Stanislava Štecha. Přesto ale debata o fotce neutichla.

Prvomájová demonstrace Národní demokracie proti EU a české vládě
doporučujeme

Fotografie dětí první třídy, tvořená převážně romskými, vietnamskými a arabskými dětmi se objevila na stránkách místního Deníku, který zveřejňuje prvňáky i v jiných okresech. Poté se objevila i na sociálních sítích, kde někteří lidé začali děti označovat například za malé sebevražedné atentátníky.

Diskutující například vtipkovali v souvislosti s tím, že škola sídlí v Plynárenské ulici a navrhovali poslat děti do plynu. „Tam by sednul granát jak pr... na prkýnko," zněl další z mnoha komentářů. Další mluvili o tom, že jde o třídu lnou teroristů. Výhrůžky směřovaly i proti učitelům a vedení školy.

Podobnou rétoriku použila při komentování fotky na sociálních sítích také strana Ne Bruselu – Národní demokracie, v jejímž čele stojí kontroverzní Adam B. Bartoš. „Před několika desítkami let to v zemích severní a západní Evropy vypadalo podobně jako teď u nás. Přicházeli tam připrchlíci z odlišných kultur, kolonizovali některá místa a pozvolna si začali uzurpovat víc a víc privilegií,“ tvrdí strana.

Na facebooku strana zveřejnila fotku prvňáčků, ke které napsala „Takhle to začíná...“ Následuje druhá fotka zachycující islámské teroristy se zbraněmi v ruce. „A takhle to končí. Dopustíme to?“

„Výsledek vidíme na vlastní oči. Enormní nárůst kriminality, vznik no-go zón (kam se často neodváží ani policie) a celá řada teroristických útoků - to je krutá realita dnešního Západu. My - na rozdíl od západních zemí - to ale ještě můžeme zastavit. Využít tu šanci, kterou Západ tehdy promeškal, a jasně odmítnout migraci z nekompatibilních kultur,“ dodává strana.

Strana Ne Bruselu – Národní demokracie v letošních volbách nekandidovala samostatně, její členové se ale objevili na kandidátce Rozumných. Šéf Rozumných Petr Hannig díky podpisům 20 poslanců kandiduje na prezidenta, šéf Národní demokracie Bartoš pak působí jako jeho poradce a mluvčí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šéf Senátu Vystrčil nepoletí na Tchaj-wan vládním letounem

04.08.2020 19:37 Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) nepoletí na Tchaj-wan vládním letounem, ale strojem…

ODS nabízí Babišovi pomoc se zrušením superhrubé mzdy, TOP 09 upozornila…

04.08.2020 17:13 Aktualizováno Zrušením superhrubé mzdy a zavedením patnáctiprocentní daně z příjmů by rozpočet podle výpočtů ODS…

Babiš má nadále rozhodující vliv na Agrofert, píše nejvyšší žalobce

04.08.2020 13:50 Aktualizováno Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) konstatovalo, že premiér Andrej Babiš (ANO) má nadále…

Babiš žije ve snu, komentuje Skopeček vládní kroky v ekonomické oblasti

04.08.2020 13:38 Česká vláda zamýšlí zrušení tzv. superhrubé mzdy doplněné o povinné zdravotní a sociální odvody…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama