Demokratický blok? Okamura už prská: Kalouskovi nevěřím ani slovo

Praha - Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) kritizuje návrhy nově zformovaného Demokratického bloku. Tomio Okamura řekl, že návrhy ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN nerespektují poměrný systém zastoupení v orgánech Sněmovny. SPD chce navíc předsedat bezpečnostnímu a hospodářskému výboru, o které blok vyslovil zájem.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Tomio Okamura

"Nás to ani tak nepřekvapilo, protože jsme už viděli ty indicie," řekl Okamura ke dnes oznámenému vzniku uskupení. Blok stran oznámil, že požaduje sedm předsednických funkcí ve výborech, o vůdčí roli v bezpečnostním a hospodářském však dlouhodobě usiluje i SPD. Okamura dostal příslib, že jeho hnutí tyto výbory povede, od lídrů ANO.

Okamura skupinu stran opakovaně označil za nový blok pod vedením šéfa TOP 09 Miroslava Kalouska. Ten na twitteru uvedl, že s nápadem na vznik bloku přišel předseda poslaneckého klubu Starostů Jan Farský a přirozeným lídrem a autorem návrhu je předseda ODS Petr Fiala. "My se rádi připojili," uvedl Kalousek.

"Kalouskovi nevěřím ani slovo, známe jeho chování z minulosti," reagoval Okamura. Připomněl, že TOP 09 a STAN v minulém volebním období kandidovaly do Sněmovny společně a sdílely poslanecký klub. Nemá dojem, že nejviditelnější tváří projektu by byl Fiala, ale považuje za ni Kalouska.

SPD dopoledne jednala s ODS a také Piráty, kteří stojí o předsednictví ve výboru pro veřejnou správu a pro životní prostředí. Okamura uvedl, že SPD v požadavku Piráty podpoří. "Doufáme, že podporu recipročně obdržíme," uvedl Okamura.

Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dusno na Národní třídě: Lidé vypískali Hamáčka i Ťoka. "Hanba", křičeli na…

17.11.2018 09:10 Vyhrocená atmosféra dnes od rána provází pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní…

VIDEO: "Na co si to tady hraješ, ty estébáku?" Odpůrci si na Babiše…

17.11.2018 08:40 Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš se dnes postaral o poprask, když krátce po půlnoci…

Babiš se bojí? Na Národní třídu přišel po půlnoci, lidé vyhodili kytici do…

17.11.2018 08:00 Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes krátce po půlnoci přinesl kytici k pamětní desce na…

Topolánek účtuje s Babišem: Sorry, ale jinak to nejde. Udělal ze svého…

16.11.2018 23:37 Aktualizováno Současné politické dění a dohady o demisi či svržení vlády premiéra Andreje Babiše velmi bedlivě…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama