Makám 20 hodin denně. Odmakáme to i za ostatní, hlásá Babiš. Ostře zkritizoval nový Demokratický blok

Praha - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš prý nerozumí tomu, když o něm někdo prohlašuje, že nepracuje. Podle svých slov "maká 20 hodin denně" a to u o víkendu. Svým kritikům poslal jasný vzkaz, okomentoval i spory o církevní restituce a vznik Demokratického bloku.

Přidejte svůj názor 108 komentářů

Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO
doporučujeme

„Přes víkend jsem makal a hlásím další pokroky v sestavování vlády. Mám jasný názor na vnitro a školství, kultura a zdravotnictví jsou už obsazené taky, ještě přemýšlím o průmyslu a zemědělství, jinak už to mám komplet a brzo můžu vládu představit prezidentovi. Pokračujeme v psaní programového prohlášení vlády, už i Piráti nám dali své programové teze. Pořád nechtějí do vlády a vlastně chtějí po nás, abychom plnili jejich program za ně… Nám to nevadí, jsme zvyklí makat, nabídneme jim nějaké pozice v digitalizaci a eGovernmentu,“ psa Babiš v neděli na sociálních sítích.

V podobném duchu řečnil Babiš i na tiskové konferenci před ustavující schůzí Poslanecké sněmovny. „Makám 20 hodin denně i přes víkend. Já nerozumím tomu, když mi někdo řekne, že málo makám,“ prohlásil šéf hnutí ANO.

Řeč přišla i na to, že některé strany s ním nechtějí jít do vlády kvůli jeho minulosti spojení s StB či kvůli tomu, že je vyšetřovaný kvůli podvodu. „Tak my to za ně odmakáme, když už nechtějí makat,“ uvedl Babiš.

Na sociálních sítích se pustil také do skupiny, kterou vytvořily ODS, TOP 09, KDU-ČSL a Starostové a nezávislí. „Možná jste si všimli, že pár stran - hlavně ty, které se dostaly do sněmovny jen o prsa, utvořily takzvaný Demokratický blok. Řídí ho ti samí lidé, kteří můžou za polistopadový marasmus, proti kterému jsme se rozhodli bojovat. A sabotují jakýkoli návrh na sestavení vlády. Jsem přesvědčený, že kdyby tohle věděli jejich voliči před volbami, tak se některé z těch stran do sněmovny ani nedostanou,“ kritizuje uskupení Babiš.

Novináři se jej prý také pořád vyptávají na církevní restituce. „My na ně máme stejný názor už čtyři roky a nemá to nic společného s vyjednáváním o vládě. Celá ta kauza restitucí od začátku smrděla. Byly předražené o 54 miliard. Upekl to člověk, který teď vede ten zmíněný Demokratický blok proti nám. Zákon byl schválený přesně v 0:38 ráno 8. listopadu 2012 za podivného šachování a se spoustou přestávek, nakonec ho prosadili s převahou jediného hlasu poslance ODS, který už v té době byl nepravomocně odsouzený za korupci, A později i pravomocně...“ připomněl šéf ANO.

Loading...
Vstupte do diskuze (108)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Foldyna čelil vyloučení z ČSSD. Cesta do pekel, jde o mnohem víc, reagují…

21.09.2019 09:59 Jaroslav Foldyna včera nebyl vyloučen z ČSSD, vedení strany k tomu nenašlo dostatek hlasů.…

Abolice? Ovčáček vysvětlil, co má prezident Zeman v plánu

21.09.2019 09:12 Hradní mluvčí Jiří Ovčáček se rozhodl vysvětlit, proč prezident Miloš Zeman v televizním vysílání…

Zemana vyřeší příroda, doufá europoslanec. Ovčáček vypálil do protiútoku

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman na sebe strhl pozornost slovy o případném udělení abolice premiéru Andreji…

Ostrá dohra Jílkové: Foldyna jen kroutí hlavou. Tohle by prý měli pouštět…

20.09.2019 23:14 Aktualizováno Diskuzní pořad české televize Máte slovo dlouhodobě vyvolává velmi ostré reakce. někteří volají po…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama