Andreji, splň, co jsi slíbil. Studenti posílají Babišovi vzkaz, přidal se i Hutka a Němcová

Praha - Hnutí ANO v rámci předvolební kampaně Čechům do schránek hodilo mimo jiné Smlouvu Andreje Babiše s občany České republiky. "Chápejte ji jako můj osobní závazek a slib, že budu s plným nasazením, jak je mým zvykem, sloužit Vám a naší zemi, České republice," vzkazoval Babiš občanům. Studentský výzva "Chvilka pro Andreje" teď šéfa hnutí ANO žádá, aby své sliby naplnil.

Přidejte svůj názor 107 komentářů

Andrej Babiš, 4. celostátní sněm hnutí ANO

„Vážení občané České republiky, Andrej Babiš nám slíbil, že 'bude podporovat a rozvíjet demokracii v České republice'. Udělejte si prosím chvilku a dejte mu najevo, že Vám na dodržování tohoto slibu záleží, a podepište naši výzvu," žádají autoři studentské výzvy „Chvilka pro Andreje".

„Naše výzva chce spojovat, ne rozdělovat. Vybízí k dialogu, ne ke konfliktu. Chce být konstruktivní, ne destruktivní. Chce být věcná, ne zaujatá. Zároveň požaduje na rovinu konkrétní kroky. Nejde však jen o nějaké naše nápady a přání. Jde o to, k čemu se Andrej Babiš sám zavázal," uvádějí autoři výzvy. 

Výzvu je možná najít i na facebooku. Tam autoři poukazují třeba na to, že Babiš slíbil zrušit trestní a přestupkovou imunitu poslanců a senátorů. „Parlamentní imunita v Česku je světová rarita a činí z našich volených zástupců privilegovanou vrstvu. Např. v Nizozemsku probíhá případné stíhání poslance úplně stejně jako stíhání kteréhokoliv řadového občana. ANO je pro zachování indemnity (nemožnost trestu za ústní projevy ve sněmovně a za hlasování). V ostatních případech jsme pro to, aby stíhání probíhalo úplně stejně jako stíhání jakéhokoliv jiného občana bez rozdílu,“ hlásal Babiš.

„Bohužel po 4 letech ANO ve vládě vidíme, že zůstalo jen u slov. Podaří se nedávné sliby naplnit o něco lépe, nebo se i ony v pravý opak obrátí?“ zajímá autory výzvy.

Právě toto téma je velice aktuální, policie totiž poslala do Poslanecké sněmovny novou žádost o vydání Babiše i místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka kvůli Čapímu hnízdu. Sám Babiš tuto skutečnost označil za důkaz, že „systém nespí“, že „policie po něm jde“. Celá kauza je prý účelově vytvořená. Hnutí ANO zřejmě bude hlasovat proti vydání svých poslanců.

Výzvu podpořily i některé známé osobnosti. „Podepsal jsem studentskou výzvu 'Chvilka pro Andreje', v níž signatáři žádají A. Babiše, aby jako možný premiér splnil sliby, které před volbami uveřejnil ve 'Smlouvě A. Babiše s občany ČR“. Je nutné vzít A. Babiše za slovo',“ uvedl na sociálních sítích biskup Václav Malý. Podpis přidal i filosof, chartista a někdejší prezidentský kandidát Jan Sokol, písničkář Jaroslav Hutka nebo poslankyně ODS Miroslava Němcová. Celkově už výzvu podepsalo asi 2500 osob.

Vstupte do diskuze (107)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Sněmovna projedná osvobození restaurací od autorských poplatků

16.02.2019 11:06 Do Sněmovny se vrací záměr osvobození restaurací a některých dalších provozoven od autorských…

Vodičkův svaz v Praze narazil. Hřib odmítl zapůjčit sál, zdůvodnění je…

15.02.2019 17:48 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) odmítl převzít záštitu nad akcí Českého svazu bojovníků za…

Babiš si dělá srandu? Seznam budov pro "úřednícké ghetto" je neúplný,…

15.02.2019 14:17 Pražský primátor Hřib považuje seznam budov určených k vyprázdnění, který zveřejnil Úřad pro…

Babiš se sejde s Filipem. Komunisti stupňují kritiku vlády, Ťok si do nich…

15.02.2019 13:28 Aktualizováno Předseda komunistů Vojtěch Filip chce příští týden na schůzce s premiérem Anrejem Babišem (ANO)…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama