Tejc odchází z ČSSD. Vadí mu postoj vedení k volebnímu fiasku

Praha/Břeclav - Bývalý šéf poslaneckého klubu ČSSD Jeroným Tejc odchází ze strany. Zdůvodnil to tím, že širší vedení sociální demokracie odmítlo odpovědnost za debakl v říjnových volbách a neumožní změnu politiky ČSSD. Jako právník se bude nyní věnovat paragrafům.

Přidejte svůj názor 30 komentářů

Jeroným Tejc /ČSSD/
doporučujeme

Tejc své rozhodnutí zveřejnil na svém twitterovém účtu a oznámil členům strany na krajské konferenci ČSSD v Břeclavi. "Svolání jednodenního sjezdu a odmítnutí přímé volby předsedy je pro mne důkazem, že širší vedení ČSSD žádný restart neumožní a odpovědnost za volební debakl nepřijme. Ve straně, kde se vedení bojí vlastních členů, být nemohu. Proto jsem se rozhodl po dvaceti letech z ČSSD odejít," uvedl Tejc, který byl v ČSSD 20 let.

"Dokud lidé jako Milan Chovanec a další budou uplatňovat svůj vliv, dělat dohody a nepřijmou odpovědnost, tak šance na změnu je velmi malá. Život je natolik krátký, že nechci trávit příští měsíce a roky bojem v sociální demokracii," sdělil Tejc.

Společně s bývalým jihomoravským hejtmanem Michalem Haškem či jihočeským hejtmanem Jiřím Zimolou patřil Tejc k oponentům nynějšího stranického vedení v čele s Bohuslavem Sobotkou, Chovancem a Lubomírem Zaorálkem.

Tejc byl po volbách do Sněmovny v říjnu 2013 účastníkem tajné schůzky některých členů vedení ČSSD s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech, po které se část vedení strany postavila proti předsedovi strany Sobotkovi. Po takzvaném lánském puči, kdy se předsednictvo strany pokusilo odstavit Sobotku od vyjednávání o vládě, Sobotka svoji pozici uhájil a někteří účastníci schůzky přišli o funkce ve vedení strany či ve Sněmovně. Tejc opustil funkci předsedy poslaneckého klubu ČSSD. Na konci letošního března Tejc oznámil, že nebude kandidovat v říjnových sněmovních volbách.

Širší vedení ČSSD před týdnem rozhodlo, že mimořádný sjezd bude 18. února v Hradci Králové a o předsedovi budou jako dosud rozhodovat jeho delegáti, nikoliv celá členská základna.

Loading...
Vstupte do diskuze (30)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Maláčová: Razie na MPSV není věc na odstoupení. Hamáček s ministryní…

25.02.2020 13:18 Pondělní zásah policie na ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) není podle ministryně práce…

Babiš chce kvůli zásahu na MPSV vysvětlení, má to za vážný problém

25.02.2020 13:09 Premiér Andrej Babiš (ANO) pokládá situaci na ministerstvu práce a sociálních věcí (MPSV) za velký…

Foldyna by rád zůstal ve sněmovním výboru pro bezpečnost

25.02.2020 12:37 Poslanec Jaroslav Foldyna by po svém dnešním odchodu z ČSSD rád zůstal ve sněmovním výboru pro…

Kalousek navrhuje nové oslovení pro Babiše. Chce, aby mu tak říkala celá…

24.02.2020 22:33 Aktualizováno Snad každý Čech, který sleduje politiku, dobře ví, že Miroslav Kalousek a Andrej Babiš se opravdu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama