Nová hvězda TOP 09? Kalousek věští Pekarové Adamové velkou budoucnost

Praha - Nyní už bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek slíbil svému nástupci Jiřímu Pospíšilovi pomoc. Od Pospíšilových vztahů s politiky STAN si ale neslibuje velký přínos například při sestavování kandidátek. První místopředsedkyni TOP 09 Markétě Pekarové Adamové předvídá zakladatel strany velkou budoucnost. Jde podle něj o velký politický talent.

Přidejte svůj názor 11 komentářů

Markéta Pekarová Adamová. Sněm TOP 09 (25.11.2017).
doporučujeme

Pekarová Adamová bude nyní podle Kalouska spojovat předsednictvo strany s děním v Poslanecké sněmovně, kde TOP 09 volbou europoslance do čela strany ztratila jeden ze dvou přednostních hlasů při jednání na plénu. "Nemyslím si, že to bude tak dramatická změna, úzký vztah mezi předsednictvem a klubem bude zajišťovat poslankyně Pekarová Adamová jako první místopředsedkyně. Jsem přesvědčen, že týmová práce nebude mít velký problém," řekl Kalousek.

Pekarová Adamová má podle něj přes své mládí veliké politické zkušenosti. "Byla úspěšnou radní velké městské pražské části. Obhájila svůj poslanecký mandát, její práce v minulém volebním období zejména v sociálním výboru byla úctyhodná. Teď je první místopředsedkyní a určitě to není její poslední stupínek v politice. Myslím si, že je před ní velká politická budoucnost," chválil Kalousek poslankyni, která kvůli plánované rodině nevyslyšela jeho přání, aby stanula v čele strany.

Zvolení Pospíšila, jehož protikandidátem byl regionální politik z Prostějovska Pavel Němec, Kalousek očekával. "Není to žádné překvapení, konec konců vážný kandidát to byl jenom jeden," uvedl. Na dotaz, zda Pospíšil jako někdejší místopředseda ODS nezatíží spolupráci těchto dvou stran, zopakoval, že to je jeden z limitů, který Pospíšil má a který musel zvážit. "A já pevně doufám, že ty vztahy nebudou horší," uvedl.

Kalousek by si přál, aby středopravicové strany své síly spojily, musí ale podle něj jít o dohody na úrovni měst či krajů. "Přál bych si společnou kandidátku, uměl bych si představit takovou spolupráci v řadě měst. To už nebude moje věc toto moderovat," konstatoval.

Loading...
Vstupte do diskuze (11)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman jednal s Babišem o kultuře. O ministrovi má jasno

20.08.2019 19:18 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) požádal prezidenta Miloše Zemana, aby až předseda ČSSD Jan Hamáček…

Šmarda nechce být celorepublikový ocas? Hašek už za něj našel známou…

20.08.2019 18:42 Aktualizováno Místopředseda sociální demokracie Michal Šmarda dal včera jasně najevo, že nestojí o to být…

Ministerstvo se chce zbavit Bradáčové, Ištvana a Zemana? Nesmysl, oponuje…

20.08.2019 17:55 Ministerstvo spravedlnosti podle nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana nepřijalo žádnou z jeho…

Miliardy pro MPSV? Jednání Schillerové a Maláčové zkrachovalo

20.08.2019 17:54 Aktualizováno Jednání ministryň práce Jany Maláčové (ČSSD) a financí Aleny Schillerové (za ANO) o podobě rozpočtu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama