Platíme je z našich peněz a oni ani nepřijdou. Hašek zuří kvůli bojkotu Zemana, jihomoravským zastupitelům poslal drsný vzkaz

Brno - Prezident Miloš Zeman dnes zahájil třídenní návštěvu Jihomoravského kraje. V Brně ho ale přivítala jen necelá polovina krajských zastupitelů. Ty, kteří nepřišli, ostře zkritizoval někdejší jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD).

Přidejte svůj názor 69 komentářů

Bývalý hejtman Michal Hašek /ČSSD/
doporučujeme

Jihomoravský kraj má 65 zastupitelů, na setkání nepřišli zástupci TOP 09 s Žít Brno, Zelení, většina lidovců a část ODS i koaliční ČSSD. Například TOP 09, která je součástí krajské koalice, vnímá Zemanovy cesty jako předvolební kampaň za peníze daňových poplatníků. Podle hejtmanova náměstka Jana Vituly (TOP 09) by si země zasloužila lepšího prezidenta. 

Mezi ty, kteří přišli Zemana přivítat, patří i někdejší jihomoravský hejtman a současný krajský zastupitel Michal Hašek- Ten se do svých kolegů, kteří na protest nepřišli, tvrdě zkritizoval. „Neúčast řady tzv. uvolněných (tedy námi všemi placených na plný úvazek) členů Zastupitelstva Jihomoravského kraje považuji za skandální,“ uvedl na sociálních sítích.

„Nemusí s panem prezidentem souhlasit, nemusí jej volit, ale 'statečně odsabotovat' návštěvu hlavy státu v sídle kraje ukazuje jejich společenskou a politickou úroveň. Dodávám, že tohle by se v minulých letech nestalo a mrzí mne to jak kvůli panu prezidentovi, tak kvůli jižní Moravě,“ přiznal Hašek.

Podle jeho názoru mohli zvolit i jinou formu protestu. „Když jsou to takoví 'frajeři', proč nepřišli s panem prezidentem diskutovat svobodně a demokraticky do jednacího sálu? Nejspíše proto, že jejich 'odvaha' a 'odboj' spočívá pouze ve větách pro média,“ dodal sociální demokrat s tím, že se omlouvá těm z nepřítomných, kteří měli jiné krajské pracovní povinnosti nebo jsou nemocní.

Vstupte do diskuze (69)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda schválila odklad splácení úvěrů a hypoték, otevře domácí potřeby

01.04.2020 22:02 Aktualizováno Vláda chce kvůli koronavirové epidemii prodloužit nouzový stav o dalších 30 dní, takže by platil do…

Kam se poděl Babiš? Schillerová prozradila, proč nepřišel na tiskovky

01.04.2020 20:32 Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes řídil jednání vlády, je v kondici a vypadá dobře. Novinářům to dnes…

Ministerstvo chce omezit výpovědi z nájmu lidem, co kvůli koronaviru…

01.04.2020 20:31 Aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj chce omezit možnosti výpovědi z nájmu kvůli tomu, že nájemník…

ROZHOVOR: Vláda nás podvedla, jsou to sociopati. Osudy občanů jsou jim…

01.04.2020 18:15 Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) představila plán, podle kterého stát vyplatí některým…

Související:

Právě se děje

Další zprávy