Sněmovna odročila jednání o vydání Babiše, Faltýnka a Svobody

Praha - Sněmovna dnes odročila rozhodování o vydání Andreje Babiše, Jaroslava Faltýnka a Bohuslava Svobody k trestnímu stíhání do doby, až se k policejním žádostem vyjádří mandátový a imunitní výbor.

Ilustrační foto
doporučujeme

Babiše a Faltýnka (oba ANO) policie obvinila ještě před volbami kvůli padesátimilionové dotaci na farmu Čapí hnízdo. Babiš je podezřelý z dotačního podvodu a z poškození finančních zájmů Evropské unie. Faltýnka policie podezírá z dotačního podvodu. Oba poslanci podezření odmítají a hovoří o politické motivaci stíhání.

Soudní řízení pražského exprimátora Svobody (ODS) se týká případu  opencard, jejíž počátky spadají do období působení primátora ODS Pavla Béma. Svoboda už byl vydán minulou Sněmovnou a loni nepravomocně odsouzen, ale odvolal se.

Mandátový a imunitní výbor zatím žádosti o vydání všech tří poslanců rozjednal, bude se kvůli nim scházet znovu. Výbor plénu doporučuje, zda by je mělo ke stíhání vydat, nebo ne. Kdy by o žádostech mohla rozhodovat Sněmovna jako celek, zatím není jasné.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KOMENTÁŘ: Pompeo přijede vzkřísit demokracii. Bagatelizováním komunismu…

09.08.2020 21:33 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Dokonale poznal, jaké zákeřné zlo představuje, když sloužil jako velitel tankového…

Komunisté terčem posměchu. Lidé dívku z fotobanky parafrázují

09.08.2020 18:12 Aktualizováno KSČM, která si pomocí plakátu mladé dívky s heslem "Být komunistou je in" chtěla získat voliče, se…

Korespondenční volba navzdory karanténě padla. V cizině by jí ale mohli…

09.08.2020 18:05 Korespondenčního hlasování se asi jen tak nedočkáme. Politické strany zastoupené v parlamentu se se…

Transparency chce přezkum Babišova střetu zájmů, obrátila se na…

09.08.2020 14:16 Transparency International (TI) podala podnět k ministerstvu spravedlnosti, aby přezkoumalo…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama