Zdravotnictví má řídit Adam Vojtěch, účastnil se SuperStar

Praha - Ministrem zdravotnictví v budoucí vládě má být poslanec za ANO Adam Vojtěch (31), ministrem kultury muzikolog Ilja Šmíd (65) a ministryní pro místní rozvoj poslankyně za ANO Klára Dostálová (46). Prezident Miloš Zeman avizoval, že předsedu ANO Andreje Babiše jmenuje premiérem 6. prosince a jeho kabinet o týden později.

Přidejte svůj názor 33 komentářů

Ministerstvo zdravotnictví
doporučujeme

Vojtěch je Babišovým poradcem pro zdravotnictví a v současné době působí také jako člen správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. V letech 2013 až 2014 byl právníkem ve společnosti MAFRA, v červnu 2014 se stal tajemníkem na ministerstvu financí. V minulosti byl známý coby zpěvák a hudební skladatel, v roce 2005 se zúčastnil talentové pěvecké soutěže Česko hledá SuperStar.

zdroj: YouTube

Šmíd byl dlouholetým předsedou Asociace symfonických orchestrů a pěveckých sborů ČR a současně i zástupcem ČR v mezinárodní asociaci živého umění PEARLE se sídlem v Bruselu. Působil i jako expert v několika komisích EU. Jako ředitel Symfonického orchestru hl. města Prahy FOK (2006-2012) čelil dlouhodobé kritice od svých spolupracovníků a v roce 2012 sám rezignoval.

Dostálová je od listopadu 2014 první náměstkyní pro regionální rozvoj. O tom, že by se mohla stát ministryní pro místní rozvoj, se spekulovalo už na podzim 2014, když tehdejší šéfka resortu Věra Jourová odešla do Evropské komise. Nakonec hnutí ANO do této funkce nominovalo Karlu Šlechtovou.

Z patnáctičlenné vlády zatím nebylo potvrzeno pouze jméno ministra školství, pravděpodobně se jím ale stane náměstek úřadu zodpovědný za vysoké školy Robert Plaga.

Loading...
Vstupte do diskuze (33)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KSČM státní rozpočet na příští rok zatím nepodpoří

20.05.2019 14:05 KSČM zatím váhá, zda podpoří státní rozpočet na příští rok, ve kterém ministerstvo financí počítá…

Kam mizí peníze poplatníků? Finance chtějí od rezortu práce inventuru…

20.05.2019 13:48 Ministerstvo práce by mělo ministerstvu financí předložit inventuru výdajů na sociální služby.…

Vyšší rodičovský příspěvek bude. Kdo nakonec dostane 300 tisíc a kdo má…

20.05.2019 13:33 Aktualizováno Zdá se, že po měsících sporů je konečně jasno - rodičovský příspěvek od příštího roku vzroste.…

Staněk na ministerstvu končí, Babišovi dnes oficiálně předá rezignaci

20.05.2019 13:28 Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) dnes oficiálně předá premiérovi Andreji Babišovi (ANO) svou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama