Spor o Ondráčka: Měl by se zamyslet nad vlastní předlistopadovou minulostí, vzkázal Filip Horáčkovi. A ten si to nenechal líbit

Praha – Prezidentský kandidát Michal Horáček poslal otevřené dopisy všem ostatním uchazečům o Hrad a budoucímu premiérovi Andreji Babišovi. Žádá v nich, aby šéfem sněmovní komise pro kontrolu činnosti Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) nebyl jmenován komunista Zdeněk Ondráček. Komunisté na jeho výzvu zareagovali velmi ostře, Horáček si to ale líbit nenechal.

Přidejte svůj názor 101 komentářů

Michal Horáček při interview pro EuroZprávy.cz
doporučujeme

Horáček Babiše v dopise požádal, aby využil svého politického vlivu a zvolení Ondráčka zabránil. Připomněl především to, že Ondráček se v roce 1989 jako člen pohotovostního pluku zúčastnil zásahů proti demonstrantům. Babiš na jeho slova zareagoval tak, že žádost předal místopředsedovi ANO Jaroslavu Faltýnkovi, který měl vše s komunisty ještě probrat.

Filip výzvu označil za směšnou součást Horáčkovy kampaně. „Poslanecký klub žádost, pokud ji obdrží, určitě projedná. Beru to ale tak, že o to požádal Michal Horáček, což vidím jako součást jeho prezidentské kampaně. A podle toho to také bude jistě náš poslanecký klub hodnotit. Proč bychom měli nominaci měnit, tomu nerozumím. Chápu, že se to některým nemusí líbit, a někdo si to dokonce mohl vzít jako své téma. Je to směšná součást Horáčkovy kampaně. Měl by se zamyslet nad svou vlastní předlistopadovou minulostí,“ uvedl v reakci předseda KSČM Vojtěch Filip. Jeho slova zveřejnila strana na facebooku.

Podpořil ho i předseda poslaneckého klubu KSČM Pavel Kováčik. „My jsme nikdy nikoho nekádrovali a žádáme, aby nám také nikdo nikoho nekádroval. My jsme pana Ondráčka nominovali po zralé úvaze, on totiž mimo jiné má také nejvyšší stupeň prověření na přísně tajné a podle mého soudu není vhodnější kandidát v celé Poslanecké sněmovně. My tu otázku samozřejmě na klubu nastolíme, ale jsem přesvědčen o tom, že ke změně dojde jen velmi těžko,“ dodal komunista.

Jejich slova si ale Horáček nenechal jen tak líbit. „Komunisti mi říkají, ať se zamyslím nad svojí minulostí. Tak já to soudruhu @vojtafilip dělám. Pamatuju, jak jste stříleli lidi na hranicích a udávali nás. A ještě v 89’ mlátili lidi pendrekem. Postavil jsem se tomu tehdy a postavím se tomu znova," vzkázal na twitteru Horáček, který svoje slova doplnil hastagy #kdomlcisouhlasi a #vojtafalmer.

Loading...
Vstupte do diskuze (101)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš hlásí: Ano, už je líp, máme to na papíře. Reakce na sebe nenechaly…

17.06.2019 12:36 Premiér Andrej Babiš tvrdí, že dokázal naplnit hlavní heslo hnutí ANO o tom, že „bude líp“. Jenže…

Ovčáček to schytal: Chtěl debatovat s šéfem demonstrantů Minářem, Češi ho…

17.06.2019 11:44 Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček se opět naváží do demonstrantů a do spolku Milion chvilek. Největší…

Staňkovi náměstci žijí v Praze zadarmo. Stát to ale stojí přes 80 000…

17.06.2019 11:44 Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) si má nechávat proplácet ze státního rozpočtu byt v Praze.…

Transparency hrozí Babišovi žalobou, žádá omluvu za jeho výroky

17.06.2019 11:17 Organizace Transparency International (TI) zaslala předžalobní výzvu premiérovi Andreji Babišovi …

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama