Minulost "Mlátičky" Ondráčka není jediný problém? Politik připomněl další šmouhu na pověsti komunisty

Praha – Kolem komunisty Zdeňka Ondráčka je v posledních dnech velmi rušno. KSČM ho navrhla do čela komise k dohledu nad Generální inspekcí bezpečnostních sborů (GIBS), některým se to ale nelíbí. Například prezidentský kandidát Michal Horáček poukazuje na jeho minulost. Jenže to není jediný problém, který Ondráček má.

Přidejte svůj názor 102 komentářů

Zdeněk Ondráček
doporučujeme

Hnutí ANO požádalo komunisty o zvážení Ondráčkovy nominace. Andrej Babiš tak reagoval na výzvu prezidentského kandidáta Michala Horáčka. Ten připomněl, že Ondráček se v roce 1989 jako člen pohotovostního pluku zúčastnil zásahů proti demonstrantům. Nyní by přitom měl dohlížet na činnost policie. 

Nominace Ondráčka se kvůli jeho minulosti nelíbí ani Pirátům, TOP 09 či lidovcům. Jenže jak poukazuje bývalý poslanec zvolený za KDU-ČSL, Ondráčkova komunistická minulost není jediný problém.

„Mlácení spoluobčanů na rozkaz ve službě komunistickému režimu 89 byl nedostatek inteligence a vkusu. Podporovat návštěvou gangstery luhansko-donbaska je mezinárodně-právní diskvalifikace a kapitulantství vůči zájmu ČR ve prospěch Kremlu. Srovnatelné s přímou podporou ISIS,“ varuje na sociálních sítích politik, sociolog a jeden ze zakladatelů Občanského fóra Ivan Gabal.

Narážel tak na fakt, že Ondráček a jeho stranický kolega Stanislav Mackovík v lednu 2016 navštívili oblast Doněcku, který kontrolují proruští povstalci. Kyjev při té příležitosti uvedl, že jde o vyjádření neúcty vůči ukrajinské svrchovanosti. Oba čeští politici prý do Donbasu přicestovali přes Rusko. Ondráček má na Ukrajinu zakázaný vstup a je považován za nežádoucí osobu.

Jak tehdy uvedla agentura Interfax-Ukrajina, cílem třídenní cesty českých poslanců do samozvané Doněcké lidové republiky na východě Ukrajiny bylo shromažďovat informace o důsledcích nepřátelských akcí a o humanitární situaci a také navázat kontakt s civilisty. Agentura připomněla, že Ondráček v té době byl členem poslanecké Stálé komise pro kontrolu činnosti Bezpečnostní informační služby.

Loading...
Vstupte do diskuze (102)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Senilní bolševik Zeman, podřezat ho jako svini", psal politik z ODS. Teď…

19.05.2019 21:21 Aktualizováno Předseda ODS Petr Fiala odsoudil jako neakceptovatelné vyjádření občanského demokrata z Jesenice u…

Kdo vyhraje eurovolby? Favoritem je podle průzkumů ANO před Piráty. Jak si…

19.05.2019 19:40 Aktualizováno Výsledky průzkumů voličských preferencí lze kvůli volbám do Evropského parlamentu oznámit naposledy…

Konkurenceschopnost českých firem v zahraničí? Pomoci má program The…

19.05.2019 15:22 Zlepšit výzkumné a inovační aktivity malých a středních podniků i jejich konkurenceschopnost v…

Rozpočet na vědu by měl meziročně růst o 0,5 mld korun

19.05.2019 14:30 Rozpočet navrhovaný Radou pro výzkum, vývoj a inovace by měl meziročně růst o zhruba půl miliardy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama