Chaos v sociální oblasti? Problémem je nepropojenost ministerstev, soudí Piráti

Praha - Nepropojenost resortů školství, sociálních věcí a zdravotnictví je dle poslankyně Olgy Richterové značná komplikace při řešení sociálních otázek. Strana proto sezvala odborníky k dnešní diskusi.

ministerstvo školství
doporučujeme

"Sezvali jsme odborníky, abychom my slyšeli názory širokého spektra lidí a také aby se oni slyšeli mezi sebou," sdělila Richterová. Podle ní je kvůli nepropojenosti resortů sociální oblast přebyrokratizovaná, a proto se zdaleka potřebným nepomáhá tolik, jak by se mohlo.

Odborníci dnes diskutovali například o sociálně právní ochraně dětí, rovnosti žen a mužů, sociálním bydlení, placení výživného, sociální inkluzi, důchodech nebo migraci. Do budoucna mají vzniknout odborné poradní skupiny na jednotlivé oblasti.

V sociální politice Piráti již dříve jako priority formulovali například snížení daně z příjmu, zvýšení minimální mzdy a podporu částečných úvazků. Podporují také zjednodušení systému sociálních dávek, sociální bydlení a pěstounskou péči.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Za chaos s vakcínami může premiér Babiš. Vypracovaná studie hovoří jasně,…

24.01.2021 22:04 Aktualizováno Lidovci jsou přesvědčeni, že premiér Andrej Babiš nemluví pravdu, když svádí vinu za pomalou…

Babiš by podle většiny lidí neměl být tváří očkování, ukázal průzkum

24.01.2021 14:28 Většina lidí se domnívá, že premiér Andrej Babiš (ANO) by neměl být hlavní postavou očkování proti…

Petříček a Hamáček odsoudili potlačení demonstrací na podporu Navalného v…

24.01.2021 14:25 Aktualizováno Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) odsoudil v souvislosti se zákroky proti demonstracím na…

Volný se po incidentu nedostaví na jednání sněmovního výboru, uvedl…

24.01.2021 13:20 Incident v Poslanecké sněmovně, při kterém nezařazený poslanec Lubomír Volný ve čtvrtek fyzicky…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama