Chaos v sociální oblasti? Problémem je nepropojenost ministerstev, soudí Piráti

Praha - Nepropojenost resortů školství, sociálních věcí a zdravotnictví je dle poslankyně Olgy Richterové značná komplikace při řešení sociálních otázek. Strana proto sezvala odborníky k dnešní diskusi.

Přidejte svůj názor

ministerstvo školství
doporučujeme

"Sezvali jsme odborníky, abychom my slyšeli názory širokého spektra lidí a také aby se oni slyšeli mezi sebou," sdělila Richterová. Podle ní je kvůli nepropojenosti resortů sociální oblast přebyrokratizovaná, a proto se zdaleka potřebným nepomáhá tolik, jak by se mohlo.

Odborníci dnes diskutovali například o sociálně právní ochraně dětí, rovnosti žen a mužů, sociálním bydlení, placení výživného, sociální inkluzi, důchodech nebo migraci. Do budoucna mají vzniknout odborné poradní skupiny na jednotlivé oblasti.

V sociální politice Piráti již dříve jako priority formulovali například snížení daně z příjmu, zvýšení minimální mzdy a podporu částečných úvazků. Podporují také zjednodušení systému sociálních dávek, sociální bydlení a pěstounskou péči.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí,…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z…

loading...

Zastupitelé Prahy 4 svrhli vedení, novou starostkou je Michalcová

24.04.2019 22:56 Praha 4 má ode dneška nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali…

Komunisty jsme měli zakázat. Politici zuří kvůli restitucím, ozval se…

24.04.2019 18:45 Aktualizováno Opoziční politici i někteří senátoři se netají tím, že zdanění restitucí považují za zásadní chybu…

Babiš se sešel se šéfem slovinské Národní rady, jednali o migraci

24.04.2019 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda slovinské Národní rady Alojz Kovšca dnes v Praze hovořili o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama