Chaos v sociální oblasti? Problémem je nepropojenost ministerstev, soudí Piráti

Praha - Nepropojenost resortů školství, sociálních věcí a zdravotnictví je dle poslankyně Olgy Richterové značná komplikace při řešení sociálních otázek. Strana proto sezvala odborníky k dnešní diskusi.

Přidejte svůj názor

ministerstvo školství
doporučujeme

"Sezvali jsme odborníky, abychom my slyšeli názory širokého spektra lidí a také aby se oni slyšeli mezi sebou," sdělila Richterová. Podle ní je kvůli nepropojenosti resortů sociální oblast přebyrokratizovaná, a proto se zdaleka potřebným nepomáhá tolik, jak by se mohlo.

Odborníci dnes diskutovali například o sociálně právní ochraně dětí, rovnosti žen a mužů, sociálním bydlení, placení výživného, sociální inkluzi, důchodech nebo migraci. Do budoucna mají vzniknout odborné poradní skupiny na jednotlivé oblasti.

V sociální politice Piráti již dříve jako priority formulovali například snížení daně z příjmu, zvýšení minimální mzdy a podporu částečných úvazků. Podporují také zjednodušení systému sociálních dávek, sociální bydlení a pěstounskou péči.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zaorálek zruší projekt portálu Czechiana, dle ministra je megalomanský

27.02.2020 10:47 Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) zruší projekt portálu Czechiana, podle něj je megalomanský…

Baláč odmítá pletichy při veřejné soutěži MPSV. Policie ho prý stíhá za…

27.02.2020 10:07 Obviněný náměstek ministerstva práce a sociálních věcí Jana Baláč je přesvědčený, že při veřejných…

Kauza Čapí hnízdo: Stíhání Babiše mladšího definitivně skončilo

27.02.2020 09:22 Aktualizováno Trestní stíhání premiérova syna Andreje Babiše mladšího v případu Čapí hnízdo definitivně skončilo.…

Babiš byl na nádraží v Náchodě vypískán, měnil program

26.02.2020 23:19 Aktualizováno Desítky lidí dnes vypískaly předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) při příjezdu do Náchoda. Premiér do…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama