Europoslanec za ANO odmítl diskutovat se zástupci SPD a KSČM. Je to pro mě neakceptovatelné, omluvil se divákům

Praha - V pořadu České televize se odmítl vyjádřit europoslanec za hnutí ANO Petr Ježek k uznání Jeruzaléma jako hlavního města Izraele americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Nelíbila se mu totiž účast členů SPD a KSČM v debatě.

Přidejte svůj názor 114 komentářů

Česká televize
doporučujeme

V pátek večer se v pořadu Události, komentáře, který vysílá Česká televize, odmítl k otázce Jeruzaléma vyjádřit europoslanec Petr Ježek (nestr. za ANO). Připomeňme, že prezident Spojených států amerických Donald Trump ve svém prohlášení uznal Jeruzalém jako hlavní město Izraele, což popudilo nemalou část muslimského obyvatelstva. Proti výroku americké hlavy státu se bouří zejména Palestinci, protože východní část města je OSN uznána coby součást Palestiny.

V debatě na toto téma vystoupili člen europoslanec za KSČM Jaromír Kohlíček a expert pro zahraniční politiku za SPD Jiří Kobza. Jakmile moderátor položil Ježkovi otázku, dotázaný se omluvil s tím, že složení členů diskuze mu je proti srsti. "Složení diskutujících ve studiu je pro mě neakceptovatelné. Omlouvám se Vám i divákům a přeju dobrou noc," řekl Ježek v České televizi. 

Petr Ježek tak znovu důrazně připomenul, že mu jsou strany KSČM a SPD jako možní podpůrci menšinové vlády hnutí ANO nesympatičtí. Proti možné spolupráci ANO, KSČM, SPD v dolní komoře Parlamentu se europoslanec se vymezuje už několik dní. Jeho názor sdílí i kolegové v europarlamentu, zejména Pavel Telička (nestr. za ANO). Oba na sociální síti twitter záměr premiéra Babiše o možné podpoře menšinového kabinetu ostře kritizují.

Podle Teličky představuje SPD bezpečnostní riziko a Okamurovi by se neměl dávat prostor.

Europoslanci otevřeně kritizují mj. zvolení Marka Kotena (SPD) předsedou Výboru pro bezpečnost v Poslanecké sněmovně či možnou dohodu mezi ANO, SPD a KSČM o toleranci menšinové vlády. Vláda Andreje Babiše požádá Sněmovnu o důvěru v lednu příštího roku.

Loading...
Vstupte do diskuze (114)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelba v Hanau: Babiš a Petříček útok odsoudili, Zeman kondoluje Německu

20.02.2020 13:00 Prezident Miloš Zeman dnes poslal kondolenční dopis svému německému protějšku Franku-Walteru…

Křeček se ujal funkce ombudsmana. Odpůrci ho nechtěli pustit do sídla úřadu

20.02.2020 11:26 Aktualizováno Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu…

Cesta na Tchaj-wan? Proti plánům Kubery byl i Babiš, stejně jako Zeman

20.02.2020 10:17 Premiér Andrej Babiš (ANO) také nedoporučoval bývalému předsedovi Senátu Jaroslavu Kuberovi (ODS)…

Migrace bude pokračovat, potřebujeme povinnou solidaritu, říká…

20.02.2020 09:34 Eurokomisařka pro vnitřní věci a pro migraci Ylva Johanssonová v České televizi uvedla, že Evropa…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama