Martin Červíček: Koten, Ondráček a do „třetice všeho zlého“ ještě Metnara?

"V pátek si byl pro „požehnání“ u prezidenta poslední z této pozoruhodné trojice – budoucí ministr vnitra – Lubomír Metnar. Co k tomu říci? Tento pán už na ministerstvu vnitra působil pár měsíců jako náměstek (poslušný poskok) ministra Martina Peciny za úřednické vlády a následně "přežil" ještě chvíli u Milana Chovance," píše v komentáři pro EuroZprávy.cz bývalý policejní prezident, zastupitel a 1. náměstkem hejtmana Královéhradeckého kraje za ODS.

Přidejte svůj názor 14 komentářů

Martin Červíček
doporučujeme

Údajně se pro něj premiér rozhodl pro jeho dlouholeté zkušeností v resortu ministerstva vnitra. Klasické politické klišé, které se ovšem na budoucího ministra velmi dobře hodí. Dlouholeté zkušenosti v přejímání názorů druhých a vždy s cílem udržet si přízeň nadřízených jsou jistě tou správnou kvalifikací, pro zachování náklonosti těch, kteří pro něj mají připravenu řadu svých názorů a cílů, jež bude moci naplňovat. Jeho schopnost účelově změnit názor a současně přátelsky hovořit o principech mám ověřenu z vlastní zkušenosti. Opravdu tohle je to, co od ministra vnitra očekáváme?

V jednom rozhovoru se Metnar svěřil, se svou důvěrou v nezávislost policie, ale o postupu vyšetřovatelů v kauze Andreje Babiše a firmy Čapí hnízdo, kde existuje podezření na spáchání dotačního podvodu, má své pochybnosti. Proto postup policie v této kauze prověří. 

Uf... má on  - jako ministr vnitra -  vůbec možnost něco prověřovat? Nebo požádá "svého nezávislého" policejního prezidenta, který prověří postup jeho podřízených v trestní věci nebo snad požádá někoho o něco, k čemu vlastně nemá jedinou kompetencí?! 

Skoro se mi chce pokračovat jeho slovy "mám trošku smíšené pocity“, ale já dodávám "nejen z Vašich vyjádření pane ministře".  

A závěrem ještě jedno úsměvné vyjádření, které by nemělo zůstat úplně bez povšimnutí. Metnar se totiž zasadí o to, aby Česká republika, která je hodnocena jako šestá nejbezpečnější na světě, na tomto místě zůstala, nebo se její pozice dokonce ještě zlepšila. 

Nechám stranou hodnocení názorové obecnosti priorit nového ministra, ale prosím, nemohli bychom se konečně zamyslet nad opravdu vypovídající hodnotou podobných žebříčků bezpečnosti? Protože jinak o Metnarovi a jeho „profesionálním názoru“ budeme muset do budoucna ještě určitě přemýšlet (nebo spíše se nad ním a jeho skutečnou kompetencí zamýšlet?!).

Loading...
Vstupte do diskuze (14)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kalousek si utahuje ze Zemana: Je nejvyšší čas, abychom Číně pohrozili, že…

15.10.2019 08:52 Prezident Miloš Zeman před několika dny prohlásil, že Čína zavede odvetná opatření kvůli vypovězení…

Karel Schwarzenberg zuří: To je obzvláště hnusné a bídné

14.10.2019 22:17 Aktualizováno Bývalý šéf české diplomacie a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg rozebral invazi Turků do…

Přestane Česko dodávat zbraně Turkům? Babiš se o tom pobaví s Hamáčkem a…

14.10.2019 19:59 Aktualizováno O případném omezení vývozu zbraní do Turecka budou ještě dnes jednat premiér Andrej Babiš (ANO),…

České předsednictví EU? Vláda schválila výdaje i bez hlasů ČSSD

14.10.2019 19:33 Aktualizováno České předsednictví v Evropské unii v druhé polovině roku 2022 by mělo stát zhruba 1,24 miliardy…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama