V Česku je málo bytů. MMR bude řešit stavební zákon, cestovní ruch přejde pod kulturu

Praha - Do úřadu ministryně pro místní rozvoj byla dnes uvedena Klára Dostálová (za ANO). Resort by měl dle premiéra Andreje Babiše připravovat nový stavební zákon, řešit dostupnost bydlení a pracovat na změně kompetenčního zákona.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Klára Dostálová
doporučujeme

"Staví se u nás málo bytů, je třeba se zamyslet nad tím, jak motivovat samosprávu, aby se více stavělo a bydlení bylo dostupnější," uvedl Babiš poté, co se na ministerstvu setkal s Dostálovou i její předchůdkyní Karlou Šlechtovou (za ANO), která je od minulé středy ministryní obrany.

Premiér označil za podstatnou také přípravu nového stavebního zákona, jehož tvorbu je nutné koordinovat s pracemi ministerstva dopravy na zákonu o liniových stavbách. "Intenzivně komunikujeme s ministerstvem dopravy o urychlení výstavby, abychom investice realizovali co nejrychleji," uvedla Dostálová.

Z MMR by se podle nového kabinetu mělo stát ministerstvo veřejného investování, mělo by přijít o agendu cestovního ruchu, kterou má převzít ministerstvo kultury. "Perspektivně chceme cestovní ruch převést na ministerstvo kultury, protože si myslíme, že to k sobě patří. A také chceme řešit zahraniční službu. Ministerstvo pro místní rozvoj má ve světě 21 kanceláří agentury CzechTourism. A v minulosti jsme se domlouvali s ministerstvem zahraničí, jestli zástupci agentury mohou sedět na velvyslanectví nebo ne. Což byl klasický resortismus," řekl dále Babiš.

Také sídlo MMR by podle něj v budoucnu mohlo sloužit jiným účelům. "Už máme na to jasný projekt, jak se domluvíme a jakým účelům by mohla tahle budova potom lépe být využita než jako kanceláře," uvedl Babiš.

Premiér se chce v nejbližší době seznámit s čerpáním evropských peněz jednotlivými ministerstvy. Podle něj by to mělo být na jednání vlády 11. ledna. "Čerpání je samozřejmě velice důležité pro státní rozpočet v příštím roce. Budu chtít detailně vědět, co se čerpá, co se nečerpá a proč se to nečerpá," dodal Babiš.

Před předáváním agendy cestovního ruchu ministerstvu kultury chce ministryně dokončit hlavně novelu zákona o místních poplatcích, na které již MMR začalo pracovat. "Chceme tím do cestovního ruchu dostat co nejvíce peněz. A důležitá je samozřejmě také bytová výstavba. Mezi prvními zákony, které budeme předkládat, je pomoc v bytové nouzi," podotkla ministryně.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Marie Benešová navrhne zavedení funkčních období pro žalobce

23.05.2019 18:55 Ministerstvo spravedlnosti má v podstatě připraven návrh, který by zavedl funkční období vedoucích…

Úmyslné falšování zápisu? Opoziční ODS a ANO chtějí svolat mimořádné…

23.05.2019 18:53 Opoziční ODS a ANO budou žádat primátora Prahy Zdeňka Hřiba (Piráti) o svolání mimořádného jednání…

Nové posty pro exministry? Ťok a Nováková mají zájem o diplomatické služby

23.05.2019 17:52 Bývalí ministři Dan Ťok a Marta Nováková (oba za ANO) mají zájem o působení v českých…

Kdo dostane státní vyznamenání? Senát asi navrhne 25 osobností

23.05.2019 17:51 Senát na státní vyznamenání nejspíš navrhne 25 osobností zejména z rad odbojářů a vědců. Mezi…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama