V Česku je málo bytů. MMR bude řešit stavební zákon, cestovní ruch přejde pod kulturu

Praha - Do úřadu ministryně pro místní rozvoj byla dnes uvedena Klára Dostálová (za ANO). Resort by měl dle premiéra Andreje Babiše připravovat nový stavební zákon, řešit dostupnost bydlení a pracovat na změně kompetenčního zákona.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Klára Dostálová
doporučujeme

"Staví se u nás málo bytů, je třeba se zamyslet nad tím, jak motivovat samosprávu, aby se více stavělo a bydlení bylo dostupnější," uvedl Babiš poté, co se na ministerstvu setkal s Dostálovou i její předchůdkyní Karlou Šlechtovou (za ANO), která je od minulé středy ministryní obrany.

Premiér označil za podstatnou také přípravu nového stavebního zákona, jehož tvorbu je nutné koordinovat s pracemi ministerstva dopravy na zákonu o liniových stavbách. "Intenzivně komunikujeme s ministerstvem dopravy o urychlení výstavby, abychom investice realizovali co nejrychleji," uvedla Dostálová.

Z MMR by se podle nového kabinetu mělo stát ministerstvo veřejného investování, mělo by přijít o agendu cestovního ruchu, kterou má převzít ministerstvo kultury. "Perspektivně chceme cestovní ruch převést na ministerstvo kultury, protože si myslíme, že to k sobě patří. A také chceme řešit zahraniční službu. Ministerstvo pro místní rozvoj má ve světě 21 kanceláří agentury CzechTourism. A v minulosti jsme se domlouvali s ministerstvem zahraničí, jestli zástupci agentury mohou sedět na velvyslanectví nebo ne. Což byl klasický resortismus," řekl dále Babiš.

Také sídlo MMR by podle něj v budoucnu mohlo sloužit jiným účelům. "Už máme na to jasný projekt, jak se domluvíme a jakým účelům by mohla tahle budova potom lépe být využita než jako kanceláře," uvedl Babiš.

Premiér se chce v nejbližší době seznámit s čerpáním evropských peněz jednotlivými ministerstvy. Podle něj by to mělo být na jednání vlády 11. ledna. "Čerpání je samozřejmě velice důležité pro státní rozpočet v příštím roce. Budu chtít detailně vědět, co se čerpá, co se nečerpá a proč se to nečerpá," dodal Babiš.

Před předáváním agendy cestovního ruchu ministerstvu kultury chce ministryně dokončit hlavně novelu zákona o místních poplatcích, na které již MMR začalo pracovat. "Chceme tím do cestovního ruchu dostat co nejvíce peněz. A důležitá je samozřejmě také bytová výstavba. Mezi prvními zákony, které budeme předkládat, je pomoc v bytové nouzi," podotkla ministryně.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Bartošek podá ústavní stížnost vůči daňovým opatřením vlády

01.06.2020 21:54 Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Jan Bartošek podá ústavní stížnost na daňové úpravy vlády,…

Místopředseda ANO Petr Vokřál ve straně končí, Babiše to mrzí

01.06.2020 20:02 Místopředseda hnutí ANO, jeho kandidát na hejtmana a bývalý brněnský primátor Petr Vokřál končí v…

Od poloviny června mohou Češi bez omezení cestovat po většině EU

01.06.2020 18:54 Češi se budou muset od 15. června prokazovat negativními testy na onemocnění covid-19 při návratu z…

Vláda hlasy ANO podpořila zákon, jenž dle kritiků pomůže Babišovi

01.06.2020 18:12 Vláda dnes hlasy ministrů za hnutí ANO schválila návrh zákona o evidenci skutečných majitelů, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy