Spojenectví mezi ANO, SPD a KSČM? Nic takového nevzniká, tvrdí Stropnický

Praha - Ministr zahraničních věcí Martin Stropnický (ANO) odmítá, že by ANO spolupracovalo s KSČM a hnutím SPD. O zprávě OLAF, která měla dorazit do České republiky, zatím nic neví.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Martin Stropnický /ANO/, ministr obrany
doporučujeme

V rozhovoru pro Český rozhlas Martin Stropnický (ANO) řekl, že o závěrech zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) ví to, co média, tedy zatím nic. "To znamená, že existují, že byly zaslány snad už i do České republiky, ale to už nevím stoprocentně. Takže by asi v kategorii relativně krátké doby měly být zveřejněny. Víc o tom opravdu nevím," dušoval se ministr zahraničních věcí, jenž předpokládá, že závěry by se mohli dostat na veřejnost někdy po Novém roce.

Téma Čapí hnízdo není podle ministra na pořadu dne. Ani sám Stropnický se nehodlá na zprávu OLAF předsedy ANO ptát. Pakliže závěrem zprávy bude to, že došlo k pochybení při obdržení dotace, popřípadě, že se Andrej Babiš dopustil podvodu, pak to bude jedno z kritérií, na kterém si bude utvářet názor ohledně hlasování o vydání či nevydání premiéra k trestnímu stíhání. Bývalý ministr obrany se nechtěl moc vyjadřovat k hypotetické otázce, jestli by bylo přípustné, aby zůstal Andrej Babiš premiérem, pokud by OLAF přišel s obviněním. 

Zároveň se vymezil vůči spolupráci s komunistickou stranou a SPD. Stropnický trvá na svém, že se některé subjekty spojily pro to, "aby se zvolily orgány v parlamentu nebo respektive v Poslanecké sněmovně, aby se odblokovala nějaká situace po volbách, aby vláda premiéra Sobotky mohla podat demisi a aby vůbec mohlo začít docházet k těm jednáním o eventuálních možných spolupracích, tolerancích nebo dokonce koalicích." 

Kategoricky odmítá možnost, že tu vzniká spiklenecké spojenectví s SPD a KSČM. "To prostě není pravda," říká Stropnický a dodává: "Pokud má KSČM jako záměr nebo cíl dokonce vystupovat z NATO a pokud má SPD jako záměr nebo cíl uspořádat referendum, a to ještě na základě pouhých 100 tisíc podpisů, o nějakém vystupování z unie, no, tak to je pro mě naprosto nepřijatelné." 

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stavební řízení se výrazně zkrátí? Vláda schválila věcný záměr nového…

24.06.2019 19:15 Věcný záměr nového stavebního zákona, který má urychlit a zjednodušit povolování staveb, dnes…

Dokument o demonstracích pro ambasády se „zasekl“ na Úřadu vlády. Je za…

24.06.2019 17:06 Demonstrací proti premiérovi Andreji Babišovi, zvláště pak nedělní demonstrace na Letné, si všimli…

Rozkol ve vládě: Ministři za ČSSD se při hlasování o rozpočtu zdrželi

24.06.2019 16:22 Ministři za sociální demokracii se dnes při jednání vlády zdrželi hlasování o návrhu rámce státního…

Dluhy z dětství? Rýsuje se řešení, ANO změnilo stanovisko k návrhu

24.06.2019 16:18 Navrhované oddlužení lidí s dluhy z dětství ve zvýhodněném režimu dnes kabinet ANO a ČSSD podpořil.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama