Zeman všechny válcuje, Hannig propadl? Podívali jsme se, jak jsou kandidáti aktivní

Praha - Porovnali jsme facebookové profily devíti prezidentských kandidátů. Kterého kandidáta sleduje nejvíce lidí a jak často uchazeči o Pražský hrad s lidmi komunikují?

Prezidentská debata v Centru současného umění DOX, kterou pořádala iniciativa Prezident 21

Do soukromých facebookových účtů uchazečů o Hrad jsme nenahlíželi, protože všichni kandidáti si na této sociální síti založili účet čistě pro prezidentskou kampaň. S výjimkou Miloše Zemana, jenž má svůj účet aktivní celé funkční období.

Právě současná hlava státu má na Facebooku z devíti kandidátů nejvíce odběratelů. Příspěvky s ní sdílí více jak sto tisíc lidí. Prezident Zeman je na sociální síti poměrně aktivní, o čem vypovídají minimálně dva příspěvky za den. Pravda je, že v komentářích ke svým příspěvkům už tolik aktivní není. Prakticky vůbec se totiž nevyjadřuje. 

Na druhém místě je profesor Jiří Drahoš, jehož příspěvky sdílí lehce nad 80 tisíc lidí. Tak jako u Zemana i bývalý předseda Akademie věd ČR se snaží zásobovat své příznivce alespoň dvěma až třemi příspěvky za den. V diskuzních vláknech je o trochu aktivnější než hlava státu, ale spíše se soustředí na poděkování za podporu. 

Na pomyslném bronzovém stupínku je textař Michal Horáček, jehož sleduje více jak 75 tisíc fanoušků. Komunikace směrem k lidem je vesměs stejná jako u výše zmíněných kandidátů. Antropolog Horáček se ale snaží v komentářích lidem i něco vysvětlovat, nejen děkovat za přízeň.

Bramboru si odnáší Mirek Topolánek, který - jako další kandidáti - má výrazně méně odběratelů. Přestože se do kampaně bývalý předseda ODS zapojil na poslední chvíli, jeho oficiální stránku sleduje více jak 21 tisíc lidí. Ani bývalý senátor není pozadu a snaží se spolu se svým týmem aktualizovat příspěvky minimálně dvakrát denně. V diskuzích se poměrně drží stranou, ale někdy poděkuje příznivcům za podporu, jindy dá najevo, že respektuje nesouhlasný názor na jeho osobu.

Nad 18 tisíc sledujících se dostal facebookový profil Pavla Fischera. Bývalý velvyslanec ve Francii a Monaku dává dohromady také minimálně dva až tři příspěvky denně. Stejně jako ostatní kandidáti poukazuje na to, jaké místo zrovna navštívil a které debaty se zúčastnil. Nicméně v komentářích se moc nevyjadřuje. 

Následuje lékař Marek Hilšer, jehož předvolební profil na Facebooku sleduje více jak 15 tisíc uživatelů. Rodák z Chomutova pravidelně na svou facebookovou stránku přispívá dvěma třemi příspěvky. Je hodně aktivní také v komentování politického dění v České republice. Rovněž se zapojuje i do diskuzí, ve kterých nejenže děkuje za podporu, ale odpovídá i na běžné dotazy.

Za Realisty kandidující Jiří Hynek se drží lehce pod dvěma tisíci sledujícími. Zejména vystavuje místa, kde se setkal s lidmi, nebo kde byl přítomen s ostatními kandidáty na politické debatě. Oproti předchozím kandidátům, kteří mají minimálně 15 tisíc sdílejících, nemá Jiří Hynek na svém profilu takřka žádnou diskuzi. 

V těsném závěsu se drží bývalý šéf Škody Auto a bývalý předseda Českého svazu ledního hokeje Vratislav Kulhánek. Jeho profil sleduje lehce nad 1500 příznivců. I tak bývalý jezdec závodních okruhů a ralley přispívá alespoň dvěma příspěvky denně a v diskuzích děkuje za podporu.

Nejméně příznivců má muzikant a producent Petr Hannig, jehož facebookový profil sleduje ani ne tisíc lidí. Objevitel Lucie Bílé se sice snaží pravidelně profil aktualizovat, leč takřka žádnou diskuzi, do které by se mohl zapojit, nevyvolává.

Kanárské ostrovy: Sopka na La Palmě může chrlit lávu i čtvrt roku

22.09.2021 11:28 Na španělském ostrově La Palma může magma po nedělní erupci sopky podle odhadu expertů vytékat tři…

Během pandemie se v Česku zvýšil počet dospívajících, kteří nadměrně…

23.09.2021 14:18 Během pandemie se v Česku zvýšil počet dospívajících, kteří nadměrně používali internet, zjistili…

BIS postupovala podle sněmovní komise ohledně úkolů od Zemana v souladu se…

23.09.2021 21:22 Bezpečnostní informační služba (BIS) postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně…

Kauza Čapí hnízdo: Šaroch pochybil, nereagoval na nové informace, tvrdí…

23.09.2021 11:42 Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch pochybil, když bezodkladně nereagoval na nové informace…

TI také nezná výsledek řízení Černošic s Babišem kvůli střetu zájmů

23.09.2021 15:32 Organizace Transparency International (TI), která podala městskému úřadu v Černošicích podnět kvůli…

ROZHOVOR: Zásah proti Nečasovi na Úřadu vlády byl pučem. Babiš nás ještě…

23.09.2021 21:45 Aktualizováno Senátorka za ODS Miroslava Němcová je přesvědčena, že zásah tehdejšího Útvaru pro odhalování…

Poslanci se zřejmě mimořádně sejdou jen pár dní před volbami

23.09.2021 20:24 Mimořádná schůze Sněmovny k závěrečné zprávě vyšetřovací komise k loňské ekologické havárii na…

BIS postupovala ohledně úkolů od prezidenta v mezích zákona

23.09.2021 18:35 Aktualizováno Bezpečnostní informační služba (BIS) postupovala podle sněmovní komise pro její kontrolu ohledně…

Výsledek řízení Černošic s Babišem kvůli střetu zájmů nezná ani TI

23.09.2021 15:32 Aktualizováno Organizace Transparency International (TI), která podala městskému úřadu v Černošicích podnět kvůli…

Exprezident Klaus je opět hospitalizován v nemocnici

23.09.2021 13:48 Bývalý prezident Václav Klaus byl opět hospitalizován. Do Ústřední vojenské nemocnice se dnes…

Piráti a Starostové by chtěli založit při vládě skupinu až 50 analytiků

23.09.2021 12:15 Piráti a Starostové plánují v případě, že se po říjnových sněmovních volbách dostanou do vlády,…

Státní zástupce Šaroch v Čapím hnízdě pochybil, tvrdí Bradáčová

23.09.2021 11:42 Aktualizováno Dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch pochybil, když bezodkladně nereagoval na nové informace…

Kulhánek v noci vystoupí s projevem na Valném shromáždění OSN

23.09.2021 11:07 Český ministr zahraničí Jakub Kulhánek vystoupí s projevem na 76. zasedání Valného shromáždění OSN…

Černošice rozhodly v řízení o střetu zájmů s Babišem

22.09.2021 18:53 Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s…

Pro Okamuru je pro jednání o vládě podmínkou zákon o referendu

22.09.2021 17:01 Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura na dnešní schůzce v Lánech sdělil…

Související:

Právě se děje

reklama