Hilšer nepustí svého mluvčího do debaty. Nechce, aby seděl u jednoho stolu s antisemitou Bartošem

Praha – Poté, co mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček vystoupil v debatě na stanici Barrandov v kontroverzní debatě s Michalem Horáčkem a které se odmítl zúčastnit další prezidentští kandidáti Jiří Drahoš a Mirek Topolánek, je tu další diskuze, která vyvolává bouřlivé reakce.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Marek Hišler
doporučujeme

„Zrušil jsem účast svého člověka v debatě tiskových mluvčích pořádané zítra na @iDNEScz. Nápad sice dobrý, ale kolega @petr_hannig za sebe nanominoval Adama B. Bartoše. S antisemitou nemá smysl sedět u jednoho stolu, natož diskutovat,“ oznámil Marek Hilšer na twitteru.

Adam B. Bartoš český novinář, aktivista, politik a spisovatel, známý svými antisemitskými a extremistickými názory. V lednu 2014 se stal předsedou politické strany NE Bruselu – Národní demokracie. Nejvyšší soud dnes odmítl jeho dovolání, čímž potvrdil jeho roční podmínku s dvouletým odkladem za protižidovský text na hrobě zavražděné dívky v Polné na Jihlavsku.

„Koukám, že si tady někdo pospíšil, aby to bylo ještě zatepla před prezidentskou volbou, když už Petr Hannig včera řekl, že by mne zaměstnal na Hradě. Ne, že by počkali, až to dostanu písemně já nebo můj právník - to se nehodí. No nic, tak půjdeme k Ústavnímu soudu...“ postěžoval si na twitteru Bartoš kvůli verdiktu.

Narážel na to, že prezidentský kandidát Hannig se nechal slyšet, že by na Hradě Adamovi B. Bartošovi, který sepisoval seznamy českých Židů a popíral existenci plynových komor dal práci. Z téhle etapy už je venku, šikovně pracuje a umí elektronická média, vysvětloval Hannig pro DVTV.

Jihlavský soud uznal vinným kromě Bartoše i někdejšího místopředsedu Národní demokracie Ladislava Zemánka. Pro projevenou lítost a sebereflexi ale od potrestání upustil. Bartoš se Zemánkem nechali v březnu 2015 u hrobu Anežky Hrůzové, jejíž násilná smrt v roce 1899 vyvolala v zemi protižidovské nálady, ceduli s textem :"Její smrt český národ semkla a s naléhavostí mu ukázala nutnost řešení židovské otázky. Židovská otázka nebyla dosud uspokojivě vyřešena." Text publikovali i na veřejně přístupných internetových stránkách.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš nevidí důvod měnit vládu, KSČM žádá odvolání Petříčka

04.06.2020 16:56 Premiér Andrej Babiš (ANO) nevidí nyní důvod ke změnám ve vládě. Nemá ani informace o tom, že by…

Babiš svolal mimořádnou schůzi vlády, uvolní se cestování do sousedních…

04.06.2020 16:36 Mimořádné jednání vlády, které svolal na pátečních 7:00 premiér Andrej Babiš (ANO), by mělo zrušit…

Druhá vlna pandemie v ČR? Sněmovna si od vlády vyžádala plán, MZ má…

04.06.2020 16:34 Aktualizováno Ministerstvo zdravotnictví má do konce července zpracovat systém pandemických stupňů pohotovosti.…

Epidemie byla testem. Vláda v zásadních věcech neselhala, tvrdí Zaorálek

04.06.2020 12:31 Epidemie koronaviru byla podle ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD) testem, v němž vláda v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy