Volíte-li Drahoše, zvolíte si Sorose, burcuje Foldyna. A Dienstbier ho tvrdě usadil

Praha - Sociální demokraté se oficiálně rozhodli nepodpořit žádného z prezidentských kandidátů, Řada straníků se ale postavila na stranu svého někdejšího předsedy ČSSD Miloše Zemana. Poslanec Jaroslav Foldyna navíc varuje před volbou Zemanova největšího soupeře Jiřího Drahoše.

Přidejte svůj názor 116 komentářů

Jaroslav Foldyna /ČSSD/

Na stranu Zemana se přiklonili zakladatelé platformy Zachraňme ČSSD, která kritizuje stranické vedení. Je mezi nimi řada dlouhodobých Zemanových stoupenců, například bývalý jihomoravský hejtman Michal Hašek nebo poslanec Jaroslav Foldyna. Hlas Zemanovi chce dát také dočasný šéf strany Milan Chovanec.

Foldyna navíc varuje před volbou jiného kandidáta. „Volíte-li Drahoše, zvolíte si Sorose,“ uvedl na sociálních sítích. Někteří diskutující mu ale připomínali, že ještě před rokem mluvil o tom, že by na Hradě chtěl Zemana nebo právě Drahoše. „A následně se pravda okolo p. Drahoše ukázala. Jak se dívá na svět,“ podotkl k tomu poslanec ČSSD.

Další uživatel připomněl, že se Drahoš v dubnu 2017 vyslovil pro přesun Středoevropské univerzity z Budapešti do Prahy. „Našla by zde důstojné podmínky, včetně zájmu Akademie věd o spolupráci,“ uvedl tehdy.

Středoevrospká univerzita je mezinárodní soukromá univerzita, kterou roku 1991 podle amerických vzorů založil a financuje George Soros. Drahoš tak reagoval na zprávu, že maďarská vláda chystá úpravu zákona o zahraničních vysokých školách, který může tuto univerzitu fakticky zlikvidovat. Podobně jako Drahoš se tehdy pro přesun vyslovil třeba stávající premiér Andrej Babiš,

Někteří sociální demokraté ale pro Foldynova slova nemají pochopení. „Jardo, neuváděj tu ničím nepodložené hovadiny,“ vyzval ho někdejší ministr pro lidský práva a legislativu Jiří Dienstbier. Ekonomický expert ČSSD Michal Pícl přidal jen obrázek, na kterém žena nevěřícně zírá a pak se plácá se do hlavy.

Vstupte do diskuze (116)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Czexit? Okamura trvá na referendu: Česko by mělo bilaterálně jednat se…

16.01.2019 13:21 Vývoj v Británii ukazuje, že kdyby Česko chtělo vystoupit z Evropské unie, musí začít řešit…

Poslanec Volný se rozjel: Za Baldu nemůže SPD, ale vítači a sluníčkáři…

16.01.2019 12:36 Poslanec Lubomír Volný hájící barvy SPD se vyjádřil pro zpochybňovaný zpravodajský server Sputnik…

Bára Štěpánová: Češi si nechají sebrat svobodu za tisícovku měsíčně navíc.…

16.01.2019 12:28 V předvečer 50. výročí upálení Jana Palacha v pořadu Interview na ČT24 vystoupila herečka Bára…

Muslimští migranti jsou jako invazivní zvířata a rostliny, měli by mít…

16.01.2019 10:45 Poslankyně SPD Karla Maříková v pondělí na svém facebookovém účtu zveřejnila obrázkový příspěvek,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama