Odboráři nebudou doporučovat, koho volit za prezidenta. Středula jen naznačil

Praha - Českomoravská konfederace odborových svazů (ČMKOS) věří tomu, že její členové budou ve druhém kole prezidentských voleb vybírat i podle toho, zda je kandidát připraven hájit zájmy zaměstnanců a důchodců. V sobotu po prvním kole volby předseda ČMKOS Josef Středula uvedl, že výsledky nepřinesly překvapení.

Josef Středula
doporučujeme

Komu dát hlas odbory doporučovat nebudou, protože nechtějí přispívat k polarizaci společnosti. Stanoviska vycházející z dnešního jednání Rady ČMKOS.

Postup současného prezidenta Miloše Zemana a bývalého předsedy Akademie věd Jiřího Drahoše do druhého kola Středula očekával. Dnes ČMKOS oznámila, že rozhodování voličů plně respektuje a pro druhé kolo věří v jejich moudrý úsudek.

"Věříme, že naši členové budou při rozhodující volbě přihlížet a rozhodovat se i podle toho, zda budoucí prezident je připraven hájit zájmy nejpočetnější skupiny občanů - zaměstnanců, jejich rodin a generace důchodců," uvedl dnes Středula.

Před minulými prezidentskými volbami ČMKOS prakticky doporučila volit Zemana, který se tehdy přihlásil k jejímu plánu pro Česko. Jeho protikandidát Karel Schwarzenberg jako místopředseda tehdejší kritizované pravicové vlády byl pro centrálu nepřijatelný.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vystoupí s projevem v televizi. Chci říct něco důležitého, avizoval

20.09.2020 22:58 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí ve 20:00 vystoupí s televizním projevem. Řekl to dnes ve svém…

Nouzový stav není v nejbližších dnech na stole, řekl Hamáček. Vojtěch ho…

20.09.2020 21:04 Aktualizováno Vyhlášení nouzového stavu "není v nejbližších dnech na stole". Novinářům to dnes na Dnech NATO v…

Vedení Prahy chce zastoupení v Ústředním krizovém štábu

20.09.2020 20:30 Vedení hlavního města chce mít zástupce v Ústředním krizovém štábu. Důvodem je to, že v hlavním…

Jaké téma odlehčí vypjatá jednání? Tour a cyklistika jsou ideální, říká…

20.09.2020 17:30 ROZHOVOR - Sáhl po mobilu a okamžitě na něm vyťukal blahopřejnou zprávu svému slovinskému protějšku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama