Hnusná kampaň proti SPD, odmítá Okamura nařčení, že tuneluje hnutí

Praha - Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Tomio Okamura se ostře ohradil proti tvrzení, že by své hnutí tuneloval. SPD totiž zaplatila 7,4 miliónů korun na reklamní kampaň firmě, která není moc známá, ale osoby v ní zainteresované naopak jsou.

Přidejte svůj názor 31 komentářů

Tomio Okamura
doporučujeme

Z transparentního účtu SPD bylo 20. ledna tohoto roku postupně posláno 4 477 000,- Kč a 2 904 000,- Kč firmě PLAY NET a.s. První částka byla za mediální zastoupení a poradenství v oblasti PR a druhá platba za analytickou činnost. "Obě tyto platby šly mediální agentuře PLAY NET, která pro hnutí zajišťovala analýzyvoličského elektorátu, analýzu volební kampaně, médiaplány, strategické plánování kampaně a analýzy reakcí na změny vnímání voličů," konstatoval ve středu na svém facebookovém profilu Tomio Okamura.

"S touto agenturou nemám osobně nic společného. Jsou to služby, které si zajišťuje každá velká politická strana. A výsledky voleb ukázaly, že naše kampaň proběhla výborně," dodal předseda hnutí SPD s tím, že výdaje byly daleko nižší, než v případě jiných stran. O co tedy jde? Okamura si stěžuje, že jde "hnusnou novinářskou kampaň" proti SPD ze strany některých médií. 

MF Dnes zjistila, že firma PLAY NET vůbec není velký hráč na trhu. Částku, kterou navíc od hnutí SPD inkasovala, tedy celkem necelých 7,4 miliónů korun, je pro firmu pořádný balík, jelikož její příjmy za poslední tři roky dělají zhruba 1,3 miliónu korun. Co je na firmě tak zvláštního, třebaže je, jak Okamura správně podotýká, zveřejněna na transparentním účtu hnutí? Firmu dle zjištění vlastní Jan Fulín, jenž je majitelem agentury pro výzkum veřejného mínění SANEP.

Ve firmě PLAY NET se pracovníci odkazují na jednatele Radomíra Pekárka, jakožto jediného člena představenstva. Pekárek je redaktorem alternativních zpravodajských serverů a v nyní je šéfredaktor prvnizpravy.cz, tedy webu, jehož spoluvlastníkem je zmíněný Fulín. Podle MF DNES jsou Pekárek a Fulín také zakládající členové TV Barrandov, která nepatří mezi Okamurou nenáviděná média. Agentura SANEP několikrát žalovala další agentury kvůli jejich kritice, že postupy firmy SANEP nejsou založeny na uznávaných standardech kvality. U soudů však firma opakovaně boj prohrála.   

Loading...
Vstupte do diskuze (31)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí,…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z…

loading...

Zastupitelé Prahy 4 svrhli vedení, novou starostkou je Michalcová

24.04.2019 22:56 Praha 4 má ode dneška nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali…

Komunisty jsme měli zakázat. Politici zuří kvůli restitucím, ozval se…

24.04.2019 18:45 Aktualizováno Opoziční politici i někteří senátoři se netají tím, že zdanění restitucí považují za zásadní chybu…

Babiš se sešel se šéfem slovinské Národní rady, jednali o migraci

24.04.2019 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda slovinské Národní rady Alojz Kovšca dnes v Praze hovořili o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama