Vláda jmenovala hokejistu Hniličku zmocněncem pro sport

Praha - Poslanec Milan Hnilička (za ANO) se stal vládním zmocněncem pro sport. Funkce se ujme oficiálně začátkem března, předtím skončí u hokejového národního týmu. Ve financování sportu je podle něj třeba především pracovat na transparentnosti, protože o objektivitě rozdělování peněz mohou být vždy diskuse.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto
doporučujeme

Olympijský vítěz z Nagana označil za svou klíčovou roli spolupráci s ministerstvem na dosud nevypsaných programech financování jednotlivých sportovních odvětví. "Aby bylo sportovní prostředí saturováno co nejrychleji," uvedl. Funkci vládního zmocněnce chápe jako příležitost prosazovat své vize, ale i jako pozitivní signál kabinetu směrem ke sportovcům. "Chceme saturovat i ty nejmenší sporty, ale pak je třeba podpořit ty prioritní, které nás historicky proslavovaly a dávaly na mapu," řekl.

S vytvořením pozice vládního zmocněnce pro sport, který bude podřízený předsedovi vlády, počítá programové prohlášení menšinové vlády v demisi Andreje Babiše (ANO). Podle Hniličky dál platí plán osamostatnit financování sportu přes speciální agenturu. Přál by si, aby příslušný zákon byl účinný nejpozději od roku 2020.

Hnilička (44) se v únoru chystá na olympijské hry v Pchjongčchangu v roli generálního manažera hokejového týmu. "Jsem připraven po olympiádě rezignovat. Tento statut by měl mít účinnost od 1. března. Aby nedocházelo ke střetu zájmů, budu na tuto funkci rezignovat, abych byl co nejvíc nestranný," uvedl Hnilička.

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) v tiskové zprávě uvítal, že sport bude na úrovni vlády řešen intenzivněji než dosud. "Mým cílem je nyní ve spolupráci s vládním zmocněncem stabilizovat financování sportu a poté začít připravovat vznik agentury pro sport," uvedl Plaga.

Loading...
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Rebelie v ODS: Co bude s poslankyní Majerovou Zajícovou? Její vyjádření je…

18.04.2019 20:29 Aktualizováno Poslankyně Zuzana Majerová Zahradníková dnes potvrdila v SMS předsedovi poslaneckého klubu ODS…

Pád dalšího ministra: Kněžínek končí, má ho nahradit Benešová

18.04.2019 18:38 Aktualizováno Ministr spravedlnosti Jan Kněžínek (za ANO) dnes oznámil, že se rozhodl skončit ve funkci. Demisi…

Obětní beránci českých machinací? Sestřelili Soukupa i Fajta

18.04.2019 18:36 KOMENTÁŘ - Zítra bude Velký pátek… a také svátek. Dnes, na zelený čtvrtek, abychom se drželi…

Jako projev Jakeše? Mezi Piráty a Babišem to při interpelacích jiskřilo

18.04.2019 17:22 Aktualizováno Mezi poslanci Pirátů a premiérem Andrejem Babišem (ANO) to při dnešních sněmovních interpelacích…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama