Vláda jmenovala hokejistu Hniličku zmocněncem pro sport

Praha - Poslanec Milan Hnilička (za ANO) se stal vládním zmocněncem pro sport. Funkce se ujme oficiálně začátkem března, předtím skončí u hokejového národního týmu. Ve financování sportu je podle něj třeba především pracovat na transparentnosti, protože o objektivitě rozdělování peněz mohou být vždy diskuse.

Přidejte svůj názor

Hokej, ilustrační foto

Olympijský vítěz z Nagana označil za svou klíčovou roli spolupráci s ministerstvem na dosud nevypsaných programech financování jednotlivých sportovních odvětví. "Aby bylo sportovní prostředí saturováno co nejrychleji," uvedl. Funkci vládního zmocněnce chápe jako příležitost prosazovat své vize, ale i jako pozitivní signál kabinetu směrem ke sportovcům. "Chceme saturovat i ty nejmenší sporty, ale pak je třeba podpořit ty prioritní, které nás historicky proslavovaly a dávaly na mapu," řekl.

S vytvořením pozice vládního zmocněnce pro sport, který bude podřízený předsedovi vlády, počítá programové prohlášení menšinové vlády v demisi Andreje Babiše (ANO). Podle Hniličky dál platí plán osamostatnit financování sportu přes speciální agenturu. Přál by si, aby příslušný zákon byl účinný nejpozději od roku 2020.

Hnilička (44) se v únoru chystá na olympijské hry v Pchjongčchangu v roli generálního manažera hokejového týmu. "Jsem připraven po olympiádě rezignovat. Tento statut by měl mít účinnost od 1. března. Aby nedocházelo ke střetu zájmů, budu na tuto funkci rezignovat, abych byl co nejvíc nestranný," uvedl Hnilička.

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) v tiskové zprávě uvítal, že sport bude na úrovni vlády řešen intenzivněji než dosud. "Mým cílem je nyní ve spolupráci s vládním zmocněncem stabilizovat financování sportu a poté začít připravovat vznik agentury pro sport," uvedl Plaga.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Střelba na loď s migranty u Maroka? My jsme to měli dělat už dávno, zní od…

26.09.2018 11:55 Rabat/Praha – Média informovala, že loď marockého námořnictva ve středu ve Středozemním moři…

Ondráček chce rozlišovat občany na lidi a nadlidi? Nevydat ho je velká…

26.09.2018 10:51 Aktualizováno Praha - Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovně doporučil, aby nevydávala komunistického…

Hnutí ANO válcuje konkurenci, TOP 09 se vrací do hry

26.09.2018 10:32 Praha - Hnutí ANO nedává svým soupeřům šanci, TOP 09 je s největším nárůstem zpět nad pěti procenty…

Drsná hádka a urážky: TOP 09 a “sobotkovské” křídlo ČSSD jsou jedno,…

26.09.2018 09:24 Praha - Z Úřadu vlády odchází státní tajemník pro evropské záležitosti Aleš Chmelař (ČSSD). Měl by…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější z Domova

reklama
reklama