SPD není extremistická. Od voličů máme silný mandát, tvrdí poslanec hnutí

Praha - Poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Radek Rozvoral odmítá, že by hnutí bylo extremistické. Záleží prý na úhlu pohledu. Jako extremisté by se dali označit nevolení úředníci v Evropské komisi, kteří státům diktují, kolik migrantů si mají vzít.

Přidejte svůj názor 118 komentářů

Demonstrace proti islámu a uprchlíkům na Václavském náměstí
doporučujeme

Radek Rozvoral považuje označení hnutí SPD jako extremistické za nálepkování ze strany novinářského proudu. "Ať mi někdo vysvětlí, co je na přímé demokracii a boji proti nenávistné, netolerantní, velice násilné a ženami opovrhující ideologii, která porušuje lidská práva, extremistického," napsal na svém blogu 1. místostarosta obce Všechlapy a poslanec hnutí. 

Jako extremismus by se podle člena hnutí SPD měl označovat pravý opak. Míří zejména na nikým nevolené úředníky v Evropské komisi kvůli nimž ztrácí naše země suverenitu. "Není náhodou extremismem prosazování multikulturní ideologie v podání EU, která nutí všem státům i přes jejich odpor přijímání nelegálních imigrantů, jenž jsou všichni vyznavači Alláha a jeho násilnického proroka Mohameda prosazujícího džihád a právo šaría?" ptá se Rozvoral.

Poslanec připomíná, že je to pouze na občanech, co považují za extremismus. Zdůraznil však, že za extremismus se považuje označování skupiny, která je mimo hlavní proud společnosti, které je připisováno etických a právních norem ve spojení například s násilím a verbální agresivitou. Motivem je pak rasová, národnostní a náboženská nenávist. Rozvoral si tedy klade otázku, zda není extremismem to, že nám Evropská komise bere suverenitu za tím účelem, aby prosadila verbální a fyzickou agresivitu islámské ideologie. Zároveň také dodává, že se hnutí SPD nenachází na okraji společnosti, protože to lidé ukázali v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. 

Loading...
Vstupte do diskuze (118)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Šašek Hašek, šašek Babiš. Kalousek se naštval kvůli zdanění restitucí,…

24.04.2019 22:58 Aktualizováno Poslanci definitivně přehlasovali Senát a rozhodli, že církve mají od příštího roku platit daň z…

loading...

Zastupitelé Prahy 4 svrhli vedení, novou starostkou je Michalcová

24.04.2019 22:56 Praha 4 má ode dneška nové vedení, opozice si s koalicí vyměnily role. Zastupitelé nakonec odvolali…

Komunisty jsme měli zakázat. Politici zuří kvůli restitucím, ozval se…

24.04.2019 18:45 Aktualizováno Opoziční politici i někteří senátoři se netají tím, že zdanění restitucí považují za zásadní chybu…

Babiš se sešel se šéfem slovinské Národní rady, jednali o migraci

24.04.2019 17:47 Premiér Andrej Babiš (ANO) a předseda slovinské Národní rady Alojz Kovšca dnes v Praze hovořili o…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama