SPD není extremistická. Od voličů máme silný mandát, tvrdí poslanec hnutí

Praha - Poslanec hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) Radek Rozvoral odmítá, že by hnutí bylo extremistické. Záleží prý na úhlu pohledu. Jako extremisté by se dali označit nevolení úředníci v Evropské komisi, kteří státům diktují, kolik migrantů si mají vzít.

Přidejte svůj názor 118 komentářů

Demonstrace proti islámu a uprchlíkům na Václavském náměstí

Radek Rozvoral považuje označení hnutí SPD jako extremistické za nálepkování ze strany novinářského proudu. "Ať mi někdo vysvětlí, co je na přímé demokracii a boji proti nenávistné, netolerantní, velice násilné a ženami opovrhující ideologii, která porušuje lidská práva, extremistického," napsal na svém blogu 1. místostarosta obce Všechlapy a poslanec hnutí. 

Jako extremismus by se podle člena hnutí SPD měl označovat pravý opak. Míří zejména na nikým nevolené úředníky v Evropské komisi kvůli nimž ztrácí naše země suverenitu. "Není náhodou extremismem prosazování multikulturní ideologie v podání EU, která nutí všem státům i přes jejich odpor přijímání nelegálních imigrantů, jenž jsou všichni vyznavači Alláha a jeho násilnického proroka Mohameda prosazujícího džihád a právo šaría?" ptá se Rozvoral.

Poslanec připomíná, že je to pouze na občanech, co považují za extremismus. Zdůraznil však, že za extremismus se považuje označování skupiny, která je mimo hlavní proud společnosti, které je připisováno etických a právních norem ve spojení například s násilím a verbální agresivitou. Motivem je pak rasová, národnostní a náboženská nenávist. Rozvoral si tedy klade otázku, zda není extremismem to, že nám Evropská komise bere suverenitu za tím účelem, aby prosadila verbální a fyzickou agresivitu islámské ideologie. Zároveň také dodává, že se hnutí SPD nenachází na okraji společnosti, protože to lidé ukázali v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny. 

Vstupte do diskuze (118)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co bude s kojeneckými ústavy? Ministerstva do konce roku představí své…

18.02.2019 17:41 Ministerstva zdravotnictví a práce by měla do konce roku připravit návrh, jak Česko naloží s…

Model sněmovních voleb: Do lavic by opět usedlo devět stran. Obešla by se…

18.02.2019 17:37 Aktualizováno Jak by dopadly volby do Poslanecké sněmovny právě teď? Výsledky by se moc nelišily od těch z roku…

Češi si mohou za drahé tarify sami? Nováková perlila, Babiš jí zčásti dal…

18.02.2019 17:33 Aktualizováno Ministryně průmyslu Marta Nováková (za ANO) má částečně pravdu v tom, že pokud budou Češi využívat…

Jen „kupecké počty"? Evropou mohou otřást radikálové, musí se ale spojit!

18.02.2019 16:45 Komentář Josefa Brože - Projekce křesel do Evropského parlamentu, jak ji dnes na základě národních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama