Okamura je vyčůraný politik. Ruský vliv v české politice je zřejmý, tvrdí novinář

Praha - Investigativní novinář a autor několika knih Jaroslav Kmenta popisuje předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru jako vyčůraného politika, jenž vsadil na kartu migrační krize. Podle něj není v koutku duše extremistou, ale jelikož strana vsadila na migrační krizi skoro všechno, tak se hnutí označuje za extremistické.

Přidejte svůj názor 63 komentářů

Jeden z našich špičkových investigativních novinářů - Jaroslav Kmenta

"Tomio Okamura je takový vyčůraný politik, který vsadil na kartu migrační krize a dostal se do povědomí daleko širšího obecenstva, než by se za normálních okolností asi dostal," uvedl v rozhovoru pro DVTV investigativní novinář Jaroslav Kmenta. Autor několika knih včetně známé série o Františkovi Mrázkovi popisoval jeho pátrání po blízkém okolí Tomia Okamury, které má vazby k zemím bývalého Sovětského svazu včetně Ruska. 

Kmenta uvedl, že přes lidi ze zpravodajské služby byl upozorněn na ruského mladíka, který v roce 1997 jako sedmiletý přišel s rodinou do České republiky. Podle novináře se mladík začal angažovat ve prospěch některých politických stran. "Ze začátku měl mladíček blízko k Vítu Bártovi, někdejších šéfovi Věcí veřejných, poté přeskočil k dalšímu reprezentantovi dalšího obskurního politického spektra - Úsvitu přímé demokracie -, kde se napojil na místopředsedu a pravou ruku Tomia Okamury, Radima Fialu," popsal své pátrání novinář, který však dodal, že výsledek hnutí SPD ve volbách respektuje.

Na otázku moderátora, jestli mladík nemá pouze svůj vlastní názor, který třeba propaguje na sociálních sítích, Kmenta odpověděl, že ho zarazila minulost rodičů a podnikatelské prostředí. Novinář zjistil, že jeho otec i matka pracovali v sovětské armádě.

Podle Kmenty tuto záležitost zpravodajská služba zčásti řeší, ale problém je v politické reprezentaci, protože například prezident Miloše Zeman takovéto informace nechce slyšet. Dokonce od jednoho zpravodajce slyšel, že od Hradu dostali neformální dopis, ve kterém se psalo, že zprávu na téma ruského vlivu v české politice nemají připravovat. Kmenta také vyloučil, že veškeré informace ohledně ruského mladíka jsou snadno dohledatelné, tudíž se nejedná o falešnou hru ze strany české zpravodajské služby.

Vstupte do diskuze (63)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Co bude s kojeneckými ústavy? Ministerstva do konce roku představí své…

18.02.2019 17:41 Ministerstva zdravotnictví a práce by měla do konce roku připravit návrh, jak Česko naloží s…

Model sněmovních voleb: Do lavic by opět usedlo devět stran. Obešla by se…

18.02.2019 17:37 Aktualizováno Jak by dopadly volby do Poslanecké sněmovny právě teď? Výsledky by se moc nelišily od těch z roku…

Češi si mohou za drahé tarify sami? Nováková perlila, Babiš jí zčásti dal…

18.02.2019 17:33 Aktualizováno Ministryně průmyslu Marta Nováková (za ANO) má částečně pravdu v tom, že pokud budou Češi využívat…

Jen „kupecké počty"? Evropou mohou otřást radikálové, musí se ale spojit!

18.02.2019 16:45 Komentář Josefa Brože - Projekce křesel do Evropského parlamentu, jak ji dnes na základě národních…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama