Aktuální průzkum: Volby by vyhrálo ANO, Piráti posílili a skončili by druzí

Praha - Hnutí ANO a Piráti oproti výsledkům říjnových voleb posílili, mírně naopak oslabila SPD. Na levici se mírné zlepšení objevilo jen u KSČM. Malé strany zůstávají stále těsně kolem pěti procent, ukázal průzkum agentury STEM.

Přidejte svůj názor 36 komentářů

Andrej Babiš s celým týmem. Povolební štáb hnutí ANO
doporučujeme

Podle volebního modelu by v únoru ve volbách zvítězilo hnutí ANO, které dostalo 32,5 procenta hlasů. Druzí Piráti by získali 13 procent, ODS 11 procent a SPD 9,5 procenta. Jen půl procento za Okamurovci by skončila KSČM, 7 procent by dostala ČSSD a shodně po pěti lidovci a TOP 09.

Do Sněmovny by se pak nedostali Starostové a nezávisí se čtyřmi procenty, Svobodní (1,5 procenta) ani Zelení (1 procento).

„Malé strany stále zůstávají poblíž hranice 5 procent. Není tak jisté, zda by se do Poslanecké sněmovny dnes dostalo sedm nebo devět stran. Žebříčku preferencí dominuje hnutí ANO a zdá se, že posílilo přes hranici třiceti procent. Na druhé místo se nyní dostali Piráti. Je zřejmé, že jako nováčci nedělají velké chyby a že veřejnost jejich politické jednání akceptuje,“ uvádí agentura STEM.

Zato tradiční levici se příliš nedaří. „Částečně posílila KSČM, zlepšení u ČSSD však nepozorujeme. Solidní pozici na třetím místě zaujímá ODS, je poblíž svého volebního výsledku. SPD neposiluje, ale ani výrazně neztrácí. Motivaci voličů SPD patrně z jedné strany posiluje protest, z druhé strany vyhlídky na významnou roli při formování vlády,“ uvádí agentura.

Při dotazu, zda se dotázaní chtějí zúčastnit poslaneckých voleb, odpovědělo kladně 60%, záporně 21 % a rozhodnuto podle vlastního vyjádření není 19 % dotázaných.

Loading...
Vstupte do diskuze (36)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Karel Schwarzenberg zuří: To je obzvláště hnusné a bídné

14.10.2019 22:17 Aktualizováno Bývalý šéf české diplomacie a čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg rozebral invazi Turků do…

Přestane Česko dodávat zbraně Turkům? Babiš se o tom pobaví s Hamáčkem a…

14.10.2019 19:59 Aktualizováno O případném omezení vývozu zbraní do Turecka budou ještě dnes jednat premiér Andrej Babiš (ANO),…

České předsednictví EU? Vláda schválila výdaje i bez hlasů ČSSD

14.10.2019 19:33 Aktualizováno České předsednictví v Evropské unii v druhé polovině roku 2022 by mělo stát zhruba 1,24 miliardy…

Triumf polské vládní strany. Nejvíc jásá Okamura, Rakušan mluví o…

14.10.2019 17:04 Aktualizováno Vítězství národně-konzervativní strany Právo a spravedlnost (PiS) v polských parlamentních volbách…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama