Nedělejme ze sebe lůzry, burcuje Jourová

Praha - Podle české eurokomisařky Věry Jourové je zarážející, proč mají Češi tendenci ze sebe dělat méněcenné, chudé a zaostalé. Západ se prý na nás takto nedívá z jednoho prostého důvodu, protože to není pravda.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Kandidátka na eurokomisařku Věra Jourová
doporučujeme

"Nevím a nechápu, proč se my Češi neustále, cíleně a ochotně stavíme do role méněcenných. Uráží mě to za všechny Čechy, kteří doma i v zahraničí svou pílí, umem, cílevědomostí a snažením budují dobrý obraz země," uvedla na svém blogu eurokomisařka Věra Jourová. Odkázala se i na výkony českých sportovců na Zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchanu, kde nás ve světě výborně reprezentují například zlatá Ester Ledecká nebo stříbrná Martina Sáblíková.

"Uráží mě to za všechny vynikající české hlavy, vědce, kteří vyvíjejí nové technologie nebo léky, které mají zlepšit životy lidí. Uráží mě to za české umělce a fachmany ve svých oborech, za všechny sebevědomé a schopné Čechy, kteří něco dokázali, ať už u nás nebo v zahraničí. Uráží to i mě osobně," napsala Jourová, která tvrdí, že kdykoli ji někdo představí jako českou eurokomisařku, pak jí to povzbudí a dodá pocit hrdosti a pýchy na svůj národ a stát. "Kdybych si jen na chvíli připustila, že mě mají za méněcennou, nedokázala bych – obzvlášť v tom dravém světě, kde není prostor pro zamindrákované slabochy – vůbec nic," dodala.

S takovýmto pocitem se občas vrací do České republiky a dostane tu dávku malomyslnosti a poraženectví. Neustále tu pak slyší, že za všechno může Evropská unie. "Vzali jste nám pomazánkové máslo, tak tady máte přes držku, abych parafrázovala klasika," citovala Jourová slavnou postavu z románu Jaroslava Haška. Podle eurokomisařky si to ale můžeme přejmenovat zpátky, až Česká republika opustí EU. Jourová trvá na na tom, že Češi musí být na sebe hrdí a neponižovat se. "Můžeme začít třeba tím, že ze sebe přestaneme dělat lůzry," míní Jourová.

Loading...
Vstupte do diskuze (21)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš se lekl střetu s Minářem? Stáhl ocas a z jeho novin přišel podraz

15.11.2019 18:28 Aktualizováno Minář vs Babiš. Tak mohl dnes večer vypadat duel na České televizi v pořadu Události, komentáře.…

Odejděte, jestli se vám pravidla nelíbí! Jílkové při debatě bouchly saze,…

15.11.2019 18:28 Aktualizováno V neděli nás čekají oslavy 30. výročí Sametové revoluce. Vyrovnali jsme se s komunistickou…

Návrat do Evropy. Jiří Dienstbier starší byl pro porevoluční diplomacii…

15.11.2019 17:28 Osobnost prvního polistopadového ministra zahraničí Jiřího Dienstbiera byla pro vývoj…

Babiš a Havlíček zamíří na Ukrajinu, budou se řešit i vztahy s Ruskem

15.11.2019 17:04 Premiér Andrej Babiš (ANO) navštíví příští týden Ukrajinu. Do Kyjeva ho na dvoudenní cestu v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama