Nedělejme ze sebe lůzry, burcuje Jourová

Praha - Podle české eurokomisařky Věry Jourové je zarážející, proč mají Češi tendenci ze sebe dělat méněcenné, chudé a zaostalé. Západ se prý na nás takto nedívá z jednoho prostého důvodu, protože to není pravda.

Přidejte svůj názor 21 komentářů

Kandidátka na eurokomisařku Věra Jourová
doporučujeme

"Nevím a nechápu, proč se my Češi neustále, cíleně a ochotně stavíme do role méněcenných. Uráží mě to za všechny Čechy, kteří doma i v zahraničí svou pílí, umem, cílevědomostí a snažením budují dobrý obraz země," uvedla na svém blogu eurokomisařka Věra Jourová. Odkázala se i na výkony českých sportovců na Zimních olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchanu, kde nás ve světě výborně reprezentují například zlatá Ester Ledecká nebo stříbrná Martina Sáblíková.

"Uráží mě to za všechny vynikající české hlavy, vědce, kteří vyvíjejí nové technologie nebo léky, které mají zlepšit životy lidí. Uráží mě to za české umělce a fachmany ve svých oborech, za všechny sebevědomé a schopné Čechy, kteří něco dokázali, ať už u nás nebo v zahraničí. Uráží to i mě osobně," napsala Jourová, která tvrdí, že kdykoli ji někdo představí jako českou eurokomisařku, pak jí to povzbudí a dodá pocit hrdosti a pýchy na svůj národ a stát. "Kdybych si jen na chvíli připustila, že mě mají za méněcennou, nedokázala bych – obzvlášť v tom dravém světě, kde není prostor pro zamindrákované slabochy – vůbec nic," dodala.

S takovýmto pocitem se občas vrací do České republiky a dostane tu dávku malomyslnosti a poraženectví. Neustále tu pak slyší, že za všechno může Evropská unie. "Vzali jste nám pomazánkové máslo, tak tady máte přes držku, abych parafrázovala klasika," citovala Jourová slavnou postavu z románu Jaroslava Haška. Podle eurokomisařky si to ale můžeme přejmenovat zpátky, až Česká republika opustí EU. Jourová trvá na na tom, že Češi musí být na sebe hrdí a neponižovat se. "Můžeme začít třeba tím, že ze sebe přestaneme dělat lůzry," míní Jourová.

Loading...
Vstupte do diskuze (21)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Alkohol za volantem neprojde. Vláda odmítne toleranci

25.05.2019 11:50 Kvůli záporným dopadům na bezpečnost silničního provozu vláda patrně odmítne návrh poslanců…

Eurovolby 2019 ONLINE: V Česku začal druhý den voleb. Hlasují i Lotyši,…

25.05.2019 10:20 Aktualizováno Obyvatelé Slovenska dnes volí svých 14 poslanců Evropského parlamentu (EP). Očekává se úspěch také…

První den voleb skončil. Účast je zřejmě malá

24.05.2019 22:15 Aktualizováno V Česku dnes k volbám do Evropského parlamentu přišlo v jejich první den někde i přes 20 procent…

Předseda lidovců Výborný čeká, že k volbám přijde 20 procent lidí

24.05.2019 19:34 Předseda lidovců Marek Výborný očekává účast ve volbách do Evropského parlamentu kolem 20 procent.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama