Studenti neví, co je Vítězný únor? Jejich odpovědi vás zaskočí

Praha - V neděli 25. února uplynulo sedmdesát let od tzv. Vítězného února, kdy v Československu proběhl komunistický puč. O tomto dni však dnešní mladá generace takřka vůbec netuší, jak ukázaly odpovědi studentů.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Střední školy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Regionální zpravodajství České televize Jihozápad odvysílalo anketu mezi studenty, kteří byli redaktorem tázáni, co se stalo 25. února 1948 respektive co je Vítězný únor. Odpovědi byly naprosto tragické. Na otázku odpovídalo celkem patnáct studentů, ale odpovědět správně dokázal jediný. V anketě byli i čtyři starší respondenti, kteří byli úspěšní z padesáti procent. Česká televize zveřejnila video na svém facebookovém profilu.

  

Studenti z velké části nevěděli vůbec nic. Jeden z nich se domníval, že to má něco společného s Němci, další měl rok spojený s olympiádou a další vytáhl telefon a šel hledat informace na Wikipedii. 

V diskuzi k videu to však studenti za svou neznalost schytali. "Tak tohle je ostuda. Jedna z nejzásadnější událostí našeho národa, kdy jsme přišli o naše svobody a demokracii, kterou se zde naši otcové zakladatelé snažili vybudovat. Jde vidět, na co nám ty naše školy vlastně jsou," napsal jeden diskutující. "Můj názor je, že školství katastroficky selhává a vůbec nereflektuje tuto dobu. Vše se zrychluje, informaci je čim dál víc. Vše se dá najít do par sekund na internetu, když je potřeba. Nová generace, co vyrůstá na tabletech a smartphonech, to moc dobře ví, a proto se jim nechce učit něco, co si můžou kdykoliv najít, až je to někdy bude zajímat," uvedl další.   

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda zvažuje odklad digitální daně a nižší sazbu

27.02.2020 20:05 Nově zaváděná takzvaná digitální daň by mohla platit o půl roku později, tedy až od příštího roku.…

Náměstí před ruskou ambasádou v Praze dostalo nové jméno po Němcovovi

27.02.2020 18:10 Aktualizováno Primátor Zdeněk Hřib (Piráti) dnes společně s dcerou někdejšího ruského vicepremiéra Borise Němcova…

Kancléř Mynář se v Číně setkal s vicepremiérem, řešila se humanitární pomoc

27.02.2020 17:41 Kancléř prezidenta Miloše Zemana Vratislav Mynář se dnes v Pekingu setkal s jedním z čínských…

Zaorálek zruší projekt portálu Czechiana, dle ministra je megalomanský

27.02.2020 16:51 Aktualizováno Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) zruší projekt portálu Czechiana, podle něj je megalomanský…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama