Studenti neví, co je Vítězný únor? Jejich odpovědi vás zaskočí

Praha - V neděli 25. února uplynulo sedmdesát let od tzv. Vítězného února, kdy v Československu proběhl komunistický puč. O tomto dni však dnešní mladá generace takřka vůbec netuší, jak ukázaly odpovědi studentů.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Střední školy, ilustrační fotografie
doporučujeme

Regionální zpravodajství České televize Jihozápad odvysílalo anketu mezi studenty, kteří byli redaktorem tázáni, co se stalo 25. února 1948 respektive co je Vítězný únor. Odpovědi byly naprosto tragické. Na otázku odpovídalo celkem patnáct studentů, ale odpovědět správně dokázal jediný. V anketě byli i čtyři starší respondenti, kteří byli úspěšní z padesáti procent. Česká televize zveřejnila video na svém facebookovém profilu.

  

Studenti z velké části nevěděli vůbec nic. Jeden z nich se domníval, že to má něco společného s Němci, další měl rok spojený s olympiádou a další vytáhl telefon a šel hledat informace na Wikipedii. 

V diskuzi k videu to však studenti za svou neznalost schytali. "Tak tohle je ostuda. Jedna z nejzásadnější událostí našeho národa, kdy jsme přišli o naše svobody a demokracii, kterou se zde naši otcové zakladatelé snažili vybudovat. Jde vidět, na co nám ty naše školy vlastně jsou," napsal jeden diskutující. "Můj názor je, že školství katastroficky selhává a vůbec nereflektuje tuto dobu. Vše se zrychluje, informaci je čim dál víc. Vše se dá najít do par sekund na internetu, když je potřeba. Nová generace, co vyrůstá na tabletech a smartphonech, to moc dobře ví, a proto se jim nechce učit něco, co si můžou kdykoliv najít, až je to někdy bude zajímat," uvedl další.   

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš vytočil politologa: To si dělá srandu? Fraška, režimní kádr, nedá se…

21.11.2019 10:18 Premiér Andrej Babiš si získal na svou stranu část lidí projevem,který pronesl 17. listopadu.V něm…

Propadák na MZV: Konzulární ombudsman končí, o jeho služby nebyl zájem

21.11.2019 09:09 Ministerstvo zahraničí pro malý zájem ruší službu takzvaného konzulárního ombudsmana, který se…

Babiš vlepil facku statisícům Čechů. Vysmál se Milionu chvilek a řekl, co…

20.11.2019 22:02 Aktualizováno Výročí 17. listopadu se kromě jiného neslo i v duchu protestu proti premiérovi Andreji Babišovi.…

Drsný útok na šéfa lidovců? Kvůli Výbornému se naštval Šídlo, Veselovský a…

20.11.2019 21:38 Aktualizováno Marek Výborný v úterý oznámil, že na mimořádném sjezdu strany rezignuje na funkci předsedy KDU-ČSL.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama