KSČM chtěla na schůzi Sněmovny projednat zločiny privatizace a korupci ODS

Praha – KSČM chtěla na nynější schůzi Sněmovny jednat o bodu nazvaném „zločiny privatizace a korupce ODS". Komunisté ale svůj návrh neprosadili.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

IX. sjezd KSČM (14. - 15. 5. 2016)
doporučujeme

Bod dnes navrhoval předseda KSČM a místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip. Jeho projednávání zablokovaly poslanecké kluby STAN a lidovců. Šéf poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek komunistům doporučil, aby se k tak závažnému bodu pokusili svolat mimořádnou schůzi.

Předseda komunistických poslanců Pavel Kováčik odpověděl, že to KSČM zváží. Komunistů je 15, ke svolání mimořádné schůze je třeba 40 členů dolní komory.

Předseda KSČM Vojtěch Filip návrh předložil poté, co ODS ústy předsedy jejích poslanců Zbyňka Stanjury navrhovala odvolání Zdeňka Ondráčka z funkce předsedy sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Poslanci v rámci úprav programu jednání schválili pouze předem dohodnuté změny. Rozhodla mimo jiné o tom, že nynější schůze bude pokračovat ještě ve středu a případně v pátek po mimořádné schůzi k odvolání Tomia Okamury (SPD) z funkce místopředsedy Sněmovny kvůli jeho výrokům o protektorátním koncentračním táboře pro Romy v Letech u Písku.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Češi budou letos na stát pracovat 175 dní

25.05.2020 09:45 Den daňové svobody připadá letos podle výpočtů Liberálního institutu na 24. června, loni to bylo 28…

Ministr školství Robert Plaga musel nečekaně na operaci

24.05.2020 22:04 Aktualizováno Úraz levé ruky, který si ministr zdravotnictví přivodil, si vyžádal chirurgický zákrok. Za jakých…

Komentář: Zláme lidem vládní nařízení vaz? Některé restaurace neotevřou,…

24.05.2020 22:04 Aktualizováno KOMENTÁŘ – Jako by dostali od vlády danajský dar, který způsobuje obdarovanému spíše potíže než…

Zeman nového předsedu NS vybral podle věku, tvrdí Benešová

24.05.2020 12:30 Prezident Miloš Zeman vybral za nového předsedu Nejvyššího soudu (NS) Petra Angyalossyho i kvůli…

Související:

Právě se děje

Další zprávy