KSČM chtěla na schůzi Sněmovny projednat zločiny privatizace a korupci ODS

Praha – KSČM chtěla na nynější schůzi Sněmovny jednat o bodu nazvaném „zločiny privatizace a korupce ODS". Komunisté ale svůj návrh neprosadili.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

IX. sjezd KSČM (14. - 15. 5. 2016)
doporučujeme

Bod dnes navrhoval předseda KSČM a místopředseda Sněmovny Vojtěch Filip. Jeho projednávání zablokovaly poslanecké kluby STAN a lidovců. Šéf poslanců KDU-ČSL Jan Bartošek komunistům doporučil, aby se k tak závažnému bodu pokusili svolat mimořádnou schůzi.

Předseda komunistických poslanců Pavel Kováčik odpověděl, že to KSČM zváží. Komunistů je 15, ke svolání mimořádné schůze je třeba 40 členů dolní komory.

Předseda KSČM Vojtěch Filip návrh předložil poté, co ODS ústy předsedy jejích poslanců Zbyňka Stanjury navrhovala odvolání Zdeňka Ondráčka z funkce předsedy sněmovní komise pro kontrolu Generální inspekce bezpečnostních sborů.

Poslanci v rámci úprav programu jednání schválili pouze předem dohodnuté změny. Rozhodla mimo jiné o tom, že nynější schůze bude pokračovat ještě ve středu a případně v pátek po mimořádné schůzi k odvolání Tomia Okamury (SPD) z funkce místopředsedy Sněmovny kvůli jeho výrokům o protektorátním koncentračním táboře pro Romy v Letech u Písku.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Babiš na mě osobně sháněl kompro. Režisér točil dokument o premiérovi,…

22.05.2019 23:23 Aktualizováno O režisérovi Vítu Klusákovi se dnes mluví především v souvislosti s dokumentem V síti, kde se…

Schillerová promluvila o evropských dotacích. Kam by měly směřovat?

22.05.2019 19:32 Maximum z příštího období evropských dotací, které bude v letech 2021 až 2027, by mělo v České…

Česko musí být v EU aktivnější, shodli se ústavní činitelé

22.05.2019 19:00 Budoucnost České republiky je spojena s Evropskou unií, uvedli dnes čeští ústavní činitelé ve…

Aktivní a odpovědní. Takoví by měli být Češi v EU, myslí si ústavní…

22.05.2019 17:56 Aktualizováno Budoucnost České republiky je spojena s Evropskou unií, uvedli dnes čeští ústavní činitelé ve…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama