ODS si pospíšila. V Praze startuje kampaň pro podzimní volby

Praha - Pražská ODS zahájila kampaň pro podzimní komunální volby, program představí v dubnu. Kdo bude lídrem kandidátky, ještě strana nerozhodla. V kuloárech se mluví o Udženiji, která je místostarostkou Prahy 2 a předsedkyní zastupitelského klubu ODS na magistrátu. Volby budou nejpozději 5. a 6. října.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

ODS v ulicích a MHD vylepila plakáty a kampaň Společně nastartujeme Prahu spustila na internetu a sociálních sítích. "Volby jsou sice ještě daleko, ale my už teď pravidelně vyrážíme do ulic. Bavíme se s lidmi o problémech, které je trápí přímo v místě jejich bydliště. Reakce jsou pozitivní. Lidé oceňují, že za nimi přicházíme teď, a ne až těsně před volbami, kdy to dělá každý," uvedla 1. místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija.

V březnu a dubnu budou mít občanští demokraté předvolební stánky v ulicích Prahy. Volební program chtějí doplnit o podněty obyvatel. Konečnou podobu představí na konci dubna.

Ve středu oznámily spolupráci TOP 09 a STAN. Lídrem této kandidátky by mohl být europoslanec a předseda TOP 09 Jiří Pospíšil. Strany o tom zatím neodhlasovaly, pouze Pospíšil potvrdil svou ambici stát se lídrem. TOP 09 a STAN budou ještě jednat s dalšími stranami o možné spolupráci. TOP 09 v uplynulých týdnech jednala s KDU-ČSL, Starostům zase spolupráci nabídli Zelení.

Piráty povede v Praze Zdeněk Hřib, který se zaměřuje na problematiku zdravotnictví. Ve vnitrostranickém hlasování Hřiba jako lídra podpořilo 54 procent pražských členů, kterých je v hlavním městě 123.

Boj o magistrát vyhlásil také poslanec a starosta Prahy 7 Jan Čižinský (KDU-ČSL/Trojkoalice), který spustil se sdružením Praha sobě podpisovou akci. Chce nasbírat 100.000 podpisů, aby se nemuselo sdružení stát běžným politickým subjektem. Pro to musí mít podpis alespoň sedmi procent obyvatel metropole.

Zájem znovu kandidovat na post primátora letos v únoru oznámila také primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Uvedla, že od kolegů cítí podporu.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vláda superhrubou nezruší před rokem 2021

19.01.2019 20:51 Vláda znovu odloží nejméně o rok snížení daní a odvodů. Premiér Andrej Babiš (ANO) České televizi…

Lídrem pirátské kandidátky do eurovoleb bude Kolaja

19.01.2019 19:23 Aktualizováno Piráty povede do voleb do Evropského parlamentu softwarový specialista Marcel Kolaja. Ve…

Krajská ČSSD na Vysočině nominuje do čela strany Hamáčka

19.01.2019 14:52 Aktualizováno Sociální demokraté z Vysočiny nominovali na předsedu strany jejího stávajícího šéfa Jana Hamáčka.…

O Česku nikdo neví? Piráti nás chtějí zviditelnit v EU

19.01.2019 13:44 Aktualizováno Hlas České republiky musí být po volbách do Evropského parlamentu v Evropské unii více slyšet. Dnes…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama