Ovčáček se pustil do Svěráka a spol. Český lev plně potvrdil projev prezidenta, zuří. A pak se ozval další herec

Praha – Sobotní předávání cen český lev se neslo v duchu kritiky prezidenta Miloš Zemana. Filmařům se nelíbilo především to, jak se hlava státu vyjadřuje o České televizi. Spory se pak z obrazovky přenesly i na sociální sítě.

Přidejte svůj názor 319 komentářů

25. udílení prestižních filmových cen Český lev

Například režisér Jan Svěrák v sobotu označil kritiku České televize v inauguračním projevu prezidenta Zemana za největší útok na její nezávislost od televizní krize v roce 2000. „Nepatří žádnému oligarchovi, ale nám občanům," zdůraznila režisérka Olga Sommerové v souvislosti s ČT. No a režisér Marek Najbrt vyzval hosty v hledišti a diváky u obrazovek, aby nevolili Miloše Zemana.

Na slova umělců na sociálních sítích tvrdě zareagoval Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček. „Udělování Českých lvů, se záběry kamer na růžolícího ústředního ředitele ČST P. Dvořáka, plně potvrdilo inaugurační projev pana prezidenta,“ vrátil filmařům jejich výpady.

„POZOR! Českého lva za politickou uvědomělost a bdělost nezískal Václav Neužil, ale Marek Najbrt za povolební výkřik 'Nevolte Miloše Zemana!',“ vysmál se Ovčáček režisérovi. „Přímý útok na svobodu a demokracii v ČR vedou tzv. elity, které odmítají výsledek svobodných voleb a uráží každého, kdo má odlišný názor,“ tvrdí hradní mluvčí.

Sobotní vysílání podle mluvčího prezidenta bylo jako z minulé éry. „Zřejmě jde o retro vysílání. Právě je ve vysílání ČT spíláno 'přisluhovačům'. Tipuji to na rok výroby 1977,“ kritizoval Ovčáček.

K sobotnímu večeru se na sociálních sítích vrátil také třeba herec Jiří Maryško. „Kritičce Mirce Spáčilové se nelíbí, že umělci na Lvech komentovali politickou situaci a tak oplácí stejnou mincí a kromě jejich výkonů komentuje i jejich občanské postoje. Tak se můžeme domluvit, že odteď se budou všichni ševci držet svého kopyta; přesolený jídlo v restauracích budou moct hodnotit jen hosté s hotelovkou a na špatný počasí si budou stěžovat jen vyučení meteorologové,“ rýpnul si.

Jeho kritika se zaměřila i na samotného Zemana. „Pořád se tady nadává na chudáka pana prezidenta, omlacuje se mu o hubu co komu řekl, koho pomluvil, komu se neomluvil, kde se zakymácel, kdy se pochcal, zkrátka co všechno dělá ŠPATNĚ. Ale napadá vás alespoň jedna DOBRÁ věc, kterou udělal? Já osobně si nevzpomínám a Google taky tápe. Ví někdo?“ táže se Čechů Maryško.

„Sranda bude, až se jednou všechny ty petiční archy změní v seznamy,“ dodal pak herec v souvislosti s výzvou na podporu ČT, která vznikla mezi filmaři během příprav slavnostního předávání Českých lvů a kterou podepsalo 370 hostů slavnostního večera.

Vstupte do diskuze (319)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dohoda v Plzni: Koalice ANO, ODS, TOP 09 a ČSSD, primátor bude z ODS

16.10.2018 03:13 V Plzni se dnes v noci po mnohahodinovém jednání dohodly na vytvoření koalice vítězné hnutí ANO s…

Zeman: Vyznamenám bojovníky proti ekonomickým zm*dům

15.10.2018 23:58 Aktualizováno Prezident Miloš Zeman letos u příležitosti 28. října vyznamená velitele protinacistické odbojové…

Zemětřesení v ČT? Pryč s Václavem Moravcem, je vyhořelý. Po nedělním…

15.10.2018 22:09 Aktualizováno V nedělních Otázkách Václava Moravce diskutovali předseda lidovců Pavel Bělobrádek, který neuspěl…

Babiš už toho má dost? Řeknu vám na rovinu, jaká je pravda. Myslím, že…

15.10.2018 22:06 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš minulý týden oznámil, že v druhém kole senátních voleb volit nebude, protože…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama