Kompro fotky? Ano, jsem to já, přiznal Kalousek. Pak ale svým kritikům pěkně vytřel zrak

Praha – Na konci minulého týdne začaly na sociálních sítích kolovat „kompro“ fotky předsedy poslaneckého klubu TOP 09 Miroslava Kalouska. na fotce z dětství je zachycen v pionýrském stejnokroji. Jeho političní konkurenti mu vyčítají, že sice káže proti komunistům, ale že v „mládí“ jednal jinak. Sám Kalousek svým kritikům zavřel pusu. A podpořil ho i jeden z jeho kolegů.

Přidejte svůj názor 229 komentářů

Miroslav Kalousek na sněmu strany TOP 09 (25.11.2017).

Fotky mladého Miroslava Kalouska se objevila například na twitteru mluvčího prezidenta Miloše Zemana Jiřího Ovčáčka. „Silný trumf ve prospěch Mirka!“ komentoval snímek mluvčí. „Roztomilé. Mládí, ideály...“ dodal k další.

Fotky sdílela také poslankyně hnutí ANO Taťána Malá. „Co se pan poslanec Kalousek v mládí naučil, dnes opět uplatňuje ve sněmovně. Káže morálku a ví přesně, co bychom měli,“ napsala.

Sám Kalousek se k fotkám přihlásil a potvrdil, že je na nich on. „Ano, jsem to já. Moji rodiče doufali, že když vstoupím do Pionýra, pustí mě bolševik alespoň na střední zemědělskou, když už ne na gympl. Doufali marně, musel jsem do fabriky. To bolelo víc, než jedna pendrekem. Můžete mi věřit, mám zkušenost s obojím,“ vzkázal těm, kteří jej kritizovali.

Politika TOP 09 se zastal také jeho kolega a europoslanec Jaromír Štětina. „Připojuji se k pionýrské diskusi. V roce 1953 (bylo mi deset), když umřel Gottwald mne základní škola jako vzorného žáka a pionýra poslala na Gottwaldův pohřeb. Pro kluka z malého města Dvora Králové to byl velký zážitek: poprvé jsem viděl Prahu a poprvé jsem viděl mrtvého člověka - Gottwalda vystaveného ve Španělském sále. Popisuju to dost podrobně v románu Bastardi. Zážitek pionýra na prezidentově pohřbu jsem přisoudil jednomu z hrdinů knihy,“

Štětina byl do europarlamentu jako nestraník za TOP 09, Už v roce 2004 byl zvolen do senátu jako nestraník za Stranu zelených. O šest let později se mu podařilo ve volbách do Senátu PČR v roce 2010 mandát senátora v obvodu č. 22 – Praha 10 obhájit, když kandidoval jako nestraník za TOP 09 a hnutí STAN. Jeho kritici mu ale často vyčítají, že byl před rokem 1968 člen KSČ. Stranickou legitimaci vrátil po sovětské okupaci. 

Vstupte do diskuze (229)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman se naváží do Senátu: Odmítnutím Gerlocha uškodil Ústavnímu soudu

21.03.2019 16:35 Středeční rozhodnutí Senátu odmítnout nominaci Aleše Gerlocha na ústavního soudce podle prezidenta…

Zeman si přisadil: Existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a IS

21.03.2019 16:31 Prezident Miloš Zeman dnes řekl, že z minulosti existují důkazy o ekonomické výměně mezi Tureckem a…

Maláčová zakázala podřízeným poskytovat informace. Jako carevna, rýpla si…

21.03.2019 16:17 Aktualizováno Poslanci sněmovního sociálního výboru kritizovali dnes ministryni práce Janu Maláčovou (ČSSD) za…

Babišův střet zájmů? Kraj zrušil rozhodnutí Černošic, věc se musí znovu…

21.03.2019 16:05 Aktualizováno Středočeský krajský úřad zrušil rozhodnutí černošické radnice v kauze podezření ze střetu zájmů…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama