Drahoš je znepokojen: Nevidím se, že tolik lidí vyšlo do ulic demonstrovat proti Zemanovi, tvrdí

Praha - Bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš je podle svých slov znepokojen tím, jak se vyvíjí situace v České republice. vůbec se prý nediví, že se do ulic českých měst vydávají demonstranti.

Přidejte svůj názor 194 komentářů

Volební štáb Jiřího Drahoše

„Se znepokojením pozoruji neustále se stupňující útok na nezávislost České televize ze strany nejvyššího ústavního činitele, který by měl být garantem základních demokratických pilířů společnosti jako jsou právě nezávislá veřejnoprávní média. Děje se bohužel pravý opak,“ upozornil muž, kterého Zeman ve druhém kole prezidentské volby porazil.

To, že se lidé bouří, je podle něj v takové situaci pochopitelné. „Není tak divu, že po celé zemi opět vyrazilo do ulic mnoho lidí, aby s tímto chováním vyjádřili nesouhlas. Aktivní občanská společnost by měla být zdravým jádrem každé dobře fungující demokracie. I já mám v plánu se v její podpoře nadále angažovat,“ slíbil Drahoš.

Někdejší šéf Akademie věd ČR má v plánu kandidovat na podzim kandidovat do Senátu v Praze 4. O místo v horní parlamentní komoře se chce ucházet jako nezávislý kandidát. „Začátkem příštího týdne vám kromě své kandidatury do Senátu představím konkrétní plány a témata, o nichž by se měla vést seriózní veřejná debata. Pokračujeme!“ vzkazuje svým příznivcům.

Fakt, že lidé dokáží veřejně projevit své názory, ocenil i další bývalý prezidentský kandidát Pavel Fischer., „Když Miloš Zeman oslavoval znovuzvolení, před Pražským hradem a v mnoha městech protestovaly tisíce lidí proti jeho útokům na novináře a Českou televizi. Dnes v poledne budou studenti z celé země stávkovat na obranu ústavních hodnot. Máme naději. Občanská společnost je slyšet!“ zaradoval se Fischer.

Vstupte do diskuze (194)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Czexit? Okamura trvá na referendu: Česko by mělo bilaterálně jednat se…

16.01.2019 13:21 Vývoj v Británii ukazuje, že kdyby Česko chtělo vystoupit z Evropské unie, musí začít řešit…

Poslanec Volný se rozjel: Za Baldu nemůže SPD, ale vítači a sluníčkáři…

16.01.2019 12:36 Poslanec Lubomír Volný hájící barvy SPD se vyjádřil pro zpochybňovaný zpravodajský server Sputnik…

Bára Štěpánová: Češi si nechají sebrat svobodu za tisícovku měsíčně navíc.…

16.01.2019 12:28 V předvečer 50. výročí upálení Jana Palacha v pořadu Interview na ČT24 vystoupila herečka Bára…

Muslimští migranti jsou jako invazivní zvířata a rostliny, měli by mít…

16.01.2019 10:45 Poslankyně SPD Karla Maříková v pondělí na svém facebookovém účtu zveřejnila obrázkový příspěvek,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama