Kdo to platí? A kolik to stálo? Cesta Mynáře a Nejedlého do Číny dál budí vášně, Jurečka poslal na Hrad dopis

Praha - Kancléř Vratislav Mynář, poradce prezidenta Martin Nejedlý a zástupce CEFC Jaroslav Tvrdík se vrátili z Číny, kde měli za úkol ověřit informace o zadržení šéfa CEFC a poradce prezidenta Miloše Zemana Jie Ťien-minga. Jejich cesta se stala terčem kritiky řady politiků. Například lidovec Marian Jurečka žádá, aby Hrad prozradil všechny detaily.

Přidejte svůj názor 40 komentářů

Marian Jurečka (KDU-ČSL)
doporučujeme

Jie Ťien-ming byl podle některých informací v Číně zatčen v polovině února. CEFC ani čínské úřady dosud zatčení oficiálně nepotvrdily. Vyšetřován má být kvůli podezření z ekonomické kriminality.

Cesta českých zástupců do Číny vyvolala velký zájem. Například někdejší ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) žádá s odvoláním na zákon o svobodném přístupu k informacím od Hradu detaily o cestě Mynáře a Nejedlého.

„Konkrétně mě zajímá důvod a program této cesty, složení a počet lidí tvořících delegaci a z jakých prostředků jsou náklady na cestu financovány. Pokud je cesta hrazena ze státního rozpočtu (letenky, ubytování, stravování apod.), zajímá mě celková výše nákladů,“ píše Jurečka v dopise, který už na konci minulého týdne odeslal na Hrad. Kopii listu zveřejnil na svém facebooku.

„Minulý týden jsem poslal přímo panu prezidentovi dotaz dle zákona 106. Myslím, že nejsem sám, kdo by chtěl vědět, jak byla cesta pánů Mynáře a Nejedlého financována a jaký měli v Číně program. Tak jsem zvědav, jakou dostanu odpověď,“ dodal Jurečka na sociálních sítích.

V minulých dnech se na podobnou věc na sociálních sítích ptal třeba také senátor TOP 09 Tomáš Czernin. „Hradní parta Mynář, Nejedlý a Tvrdík se vrátili z Říše středu. Nepřivezli ani pandu. Takové výlety musíme platit my? Daňoví poplatníci?" ptá se. 

Loading...
Vstupte do diskuze (40)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček se obořil na Hřiba. Ten se mu vysmál

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib se stal terčem útoků ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana,…

Kraje budou mít miliardu na sociální služby 29. července, chybí ještě…

19.07.2019 14:38 Schválenou miliardu korun na dofinancování sociálních služeb budou mít kraje na svých účtech 29.…

Odpověď na audit o Babišovi? Česko chce víc času, žádá Brusel o…

19.07.2019 12:36 Aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj požádá Evropskou komisi, aby prodloužila třicetidenní lhůtu na…

Praha si nebezpečně zahrává? V zahraničí se píše o nepříjemném dění v Česku

19.07.2019 09:01 Server Politico se zaměřil na situaci kolem pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). „Postoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama