Proč se Ryan nesešel také se Zemanem?

Praha - Předseda Sněmovny reprezentantů USA Paul Ryan neřekl, proč se během svého pobytu v České republice nesetkal s prezidentem Milošem Zemanem. Pouze odkázal na prezidentskou kancelář. Hrad k tomu uvedl, že třetí nejmocnější muž USA přijel do ČR na soukromou, nikolik oficiální návštěvu.

Přidejte svůj názor 32 komentářů

Miloš Zeman, prezident ČR
doporučujeme

V Ryanově programu byla schůzka s premiérem v demisi Andrejem Babišem, předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (oba ANO), projev na schůzi Sněmovny a vystoupení na konferenci v Senátu.

"Co se týká mé návštěvy tady, odkázal bych na prezidentskou kancelář ohledně toho, proč jsme se sešli nebo nesešli," reagoval Ryan na otázku. "Jsem velmi rád, že jsem měl možnost setkat se s premiérem, s předsedou Sněmovny a dalšími představiteli," dodal.

Mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček již dříve uvedl, že Zeman chce, aby jeho prvním kontaktem se zahraničím po znovuzvolení byla cesta na Slovensko. Dnes prezident řekl, že cesta Ryana je soukromou návštěvou, nikoli oficiální. "Rád se s ním kdykoli setkám, pokud si to bude přát, zatím pokud vím, si to nepřál," řekl Zeman.

Na doplňující otázku moderátora dodal, že žádná žádost o schůzku k němu nedoputovala, takže ji nemohl ani zamítnout.

Třetí nejvýše postavený politik USA se nevyjádřil ani k možnému setkání hlav obou států v Bílém domě. "Nemůžu mluvit o tom, jestli (Zeman) pojede do USA nebo ne. Zastupuji legislativní část vlády, ne exekutivu," podotkl Ryan.

Loading...
Vstupte do diskuze (32)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Čau lidi, teď hodně lidí naštvu." Babiš se tvrdě vysmál demonstrantům a…

17.06.2019 22:20 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém pravidelném týdenním hlášení pustil do demonstrantů a jednoho…

Vyjednal jsem neomezená data, tvrdí Babiš. Podle operátora je to lež

17.06.2019 19:45 Operátor T-Mobile nabídne v létě jako první na českém trhu neomezené stahování dat. Do konce srpna…

Policie kvůli prodeji bytů v Praze 1 obvinila na 30 lidí

17.06.2019 19:17 Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména…

Neuvěříte, co politikům platíme z našich daní

17.06.2019 18:17 Aktualizováno Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) si má nechávat proplácet ze státního rozpočtu byt v Praze.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama