Soukup se opět postaral o skandál: To není normální, zuří Češi. Má vymlácenou hlavu, přidal se Kalousek

Praha – Majitel a moderátor TV Barrandov Jaromír Soukup se opět postaral o rozruch. V jednom ze svých pořadů se pozvaných politiků, vedle koho nechtějí žít - možnosti byly Romové, muslimové, černoši a šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Přidejte svůj názor 286 komentářů

Jaromír Soukup v jednom ze svých Duelů
doporučujeme

V pořadu Duel Jaromíra Soukupa vystoupili poslanci Martin Kupka (ODS) a Jan Klán (KSČM) a Tomio Okamura (SPD). Právě před ně moderátor postavil legendární magnetickou nástěnku a ptal se, koho by nechtěli mít ve svém sousedství. Politici z problematické situace vybrousili a shodli se, že záleží na člověku, a ne rase či barvě pleti. Jen Okamura dodal, že má problémy s ideologií islámu a tak by se bál souseda-muslima.

Řadu diváků ale tento Soukupův dotaz pořádně naštval. Někteří poukazovali, že může jít o trestný čin podněcování k nenávisti. Za problematický tento pořad považují i někteří politici.

Na fakt, že Soukup překročil hranice slušnosti, poukázal například místopředseda KSČM Jiří Dolejš. „Když už se tedy na TV Barrandov ptají, tak já bych nemusel mít za souseda ty, co vymýšlejí takové šovinistické tabule,“ rýpnul si do moderátora komunista.

Za pravdu mu dal i lidovec Jan Bartošek. „Další krok k nenávisti,“ posteskl si poslanec KDU-ČSL. „Negry a Kalousky nechceme. Fakt duševní výkon (výron?),“ pokračoval Dolejš. „No tím se z mediálního suterénu probourali přímo do sklepa na bulvární smetí, další level bude asi nějaké přípeklí...“ dodal komunista.

Na twitteru se k tabuli vyjádřila i celá řada rozzlobených Čechů. „Anketa na @TBarrandov "Koho byste chtěli za souseda." Jaromír Soukup dává pojmu televizní kanál úplně nový rozměr,“ nešetřil kritikou jeden z uživatelů.

„Otázka k dnešní nástěnce u Soukupa: “Koho byste nechtěli za souseda ?” Nevěřím, ze na tohle už není trestní sazba,“ přidala se další diskutující. Na její slova nekteří zareagovali prohlášením, že kdyby Soukupa někde potkali, uštědřili by mu facku. „Já ne. On to byl celkem slušný boxer ve střední váze. Na toho bych neměl. Ale tu hlavu má vymlácenou fest...“ zapojil se i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek.

Novinář David Klimeš upozornil, že Soukup zřejmě porušil zákon, „Pan J. Soukup svérázně popřál klidné Velikonoce všem lidem dobré vůle. Otázkou na hosty “Koho byste nechtěli za sousedy?” v Duelu JS těžce prozkoušel § 356, podněcování k nenávisti vůči skupině osob,“ uvedl na twitteru.

Sám Soukup odmítá, že by šlo o rasistickou debatu, politici podle něj naopak prokázali, že rasismus odmítají. „Všiml jsem si těch reakcí (na sociálních sítích). Hosté reagovali výborně a rasismus odmítli. Osobně, a to jsem vždy opakoval, jakoukoliv formu rasismu odmítám, legální ekonomická migrace byla všemi hosty považována za přijatelnou. Pokud by to tak nebylo, ohradil bych se," řekl moderátor serveru Aktuálně.cz.

Poukázal na to, že otázka o tom, vedle koho lidé chtějí či nechtějí bydlet, není nijak nová. „Tahle otázka (kromě Kalouska) je mimochodem naprosto běžnou součástí většiny výzkumných projektů zkoumajících předsudky a nálady ve společnosti. A to byl také důvod pro zařazení této otázky. Hosté byli skvělí. O problémech se mluvit musí a musí se pojmenovávat. A TV Barrandov je svobodna televize,“ vzkázal kritikům prostřednictvím Facebooku.

Loading...
Vstupte do diskuze (286)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ovčáček se obořil na Hřiba. Ten se mu vysmál

19.07.2019 17:04 Aktualizováno Pražský primátor Zdeněk Hřib se stal terčem útoků ze strany mluvčího prezidenta Miloše Zemana,…

Kraje budou mít miliardu na sociální služby 29. července, chybí ještě…

19.07.2019 14:38 Schválenou miliardu korun na dofinancování sociálních služeb budou mít kraje na svých účtech 29.…

Odpověď na audit o Babišovi? Česko chce víc času, žádá Brusel o…

19.07.2019 12:36 Aktualizováno Ministerstvo pro místní rozvoj požádá Evropskou komisi, aby prodloužila třicetidenní lhůtu na…

Praha si nebezpečně zahrává? V zahraničí se píše o nepříjemném dění v Česku

19.07.2019 09:01 Server Politico se zaměřil na situaci kolem pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). „Postoj…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama