Výbuch koalice ANO s ČSSD? Hnutí trvá na Babišovi, spor o ministerstva zůstává

Praha - Hnutí ANO během Velikonoc názor nezměnilo. Stále trvá na Andreji Babišovi jako premiérovi a neshoduje se s ČSSD ani na počtu ministerstev, která by měli v případné koaliční vládě sociální demokraté získat.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Richard Brabec (ANO)
doporučujeme

Šéf ČSSD Jan Hamáček minulý týden řekl, že koaliční jednání pokročila v otázce programu, naopak personální záležitosti jsou i nadále zásadní problém. Sjezd ČSSD dříve označil účast trestně stíhaného člověka ve vládě za zásadní problém. ANO na Babišovi, který čelí stíhání v případu Čapího hnízda, trvá.

ANO mělo podle dřívějších vyjádření s konečným návrhem přijít ve čtvrtek po návratu Babiše z dovolené. V pátek jej pak posoudí lídři a o víkendu stranický sjezd sociálních demokratů. "My jsme se o tom bavili, ale interně. Přemýšleli jsme o tom samostatně, teď se sejdeme, jestli to naše přemýšlení se třeba shoduje," řekl dnes místopředseda ANO Richard Brabec. Schůzky by se měly konat ve středu i ve čtvrtek.

Hamáček minulý týden naznačil, že pokud ANO neustoupí od nominace Babiše, nebo nepřenechá sociální demokracii ministerstvo vnitra, či financí, znamenalo by to konec jednání. "My tam máme jednoznačnou pozici kolem pana Babiše, ta se neposouvá, jsme konzistentní z hlediska jeho nominace na premiéra," uvedl Brabec.

Posun nenaznačil ani v otázce rozporu ohledně počtu ministerstev. ČSSD požaduje pět, ANO jí dlouhodobě nabízí čtyři křesla ve vládě. "Zůstávají odlišné názory na počet resortů a jejich typ. Nejhorečnatější jednání ale ještě budou probíhat. Všichni si vzali oddechový čas, aby mysleli na něco jiného než na politiku," uvedl s odkazem na Velikonoce.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zeman pověřil řízením dopravy Havlíčka, Babiš podá trestní oznámení

22.01.2020 16:09 Prezident Miloš Zeman odvolal ke čtvrtku z funkce ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO).…

Vztyčený prostředníček ve Sněmovně. Vondráček zahájil schůzi vulgárním…

22.01.2020 16:02 Aktualizováno Vztyčený prostředníček namířil dnes bezprostředně před zahájením schůze Sněmovny její šéf Radek…

Klienti z Vejprt dostanou méně peněz navzdory slibu ministryně. Na vině je…

22.01.2020 15:55 Klienti domova pro zdravotně postižené, který v neděli časně ráno zachvátil ve Vejprtech na…

Prezident Zeman udělil milost, recidivista seděl za krádež a loupež

22.01.2020 15:51 Prezident Miloš Zeman dnes udělil milost onkologicky nemocnému muži, který byl vícekrát nepodmíněně…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama