Ondráček bez servítků: Ryan? Ten člověk mě nezajímá, ve sněmovně říkal pindy, ani jsem tam nešel

Praha – Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček na sociálních sítích tvrdě kritizuje nejen české ministry kvůli kauze Skripal a jednu novičok, ale i za vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA: kriticky se také vyjádřil k návštěvě předsedy americké Sněmovny reprezentantů Paula Ryana.

Přidejte svůj názor 141 komentářů

Zdeněk Ondráček

Předseda americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan českou vládu ocenil, na twitteru napsal, že jednání o vydání bylo klíčovým tématem během jeho návštěvy Česka.

Při návštěvě také Ryan promluvil v Poslanecké sněmovně. Ve své řeči například odsoudil Rusko, které podle něj šíří dezinformace a snaží se podkopat spojenectví mezi Českem a USA. Poděkoval Česku za jeho angažmá v Severoatlantické alianci. 

„Pro mně naprosto nepochopitelné. Do ČR přijede nějaký úředníček z USA kongresu na soukromou návštěvu a česká vláda mu jako trofej daruje ruského občana? I když je to předseda americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan, pořád tu byl jen na soukromé návštěvě,“ podivovala se jedna z diskutujících na Ondráčkově profilu.

Komunistický poslanec v odpovědi na tento dotaz přiznal, že Ryana řečnícího ve Sněmovně neposlouchal. „Vzhledem tomu, že mě ten člověk prostě nezajímá, tak jsem na tu schůzi nešel. Byl jsem ve Sněmovně, ale nešel jsem do sálu. A když jsem slyšel ty pindy, tak jsem se utvrdil, že jsem se udělal dobře,“ uvedl Ondráček.

Politik se vyjádřil také ke kauze otráveného agenta Sergeje Skripala a jednu novičok. „Ministři vlády v demisi ukázali, jak jsou nekompetentní a mnozí z nich dokonce ochotni sloužit cizím zájmům. Za sebe říkám, že bez personální obměny je případná podpora vlády významně ohrožena,“ uvedl. Odkazoval se přitom na analytika Jana Schneidera.

Vstupte do diskuze (141)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Česko si musí pospíšit s brexitovým zákonem, vnitro svolalo schůzku…

16.01.2019 13:32 O zrychleném schvalování vládního návrhu zákona, který má zajistit ochranu Britů žijících v Česku v…

Czexit? Okamura trvá na referendu: Česko by mělo bilaterálně jednat se…

16.01.2019 13:21 Vývoj v Británii ukazuje, že kdyby Česko chtělo vystoupit z Evropské unie, musí začít řešit…

Poslanec Volný se rozjel: Za Baldu nemůže SPD, ale vítači a sluníčkáři…

16.01.2019 12:36 Poslanec Lubomír Volný hájící barvy SPD se vyjádřil pro zpochybňovaný zpravodajský server Sputnik…

Bára Štěpánová: Češi si nechají sebrat svobodu za tisícovku měsíčně navíc.…

16.01.2019 12:28 V předvečer 50. výročí upálení Jana Palacha v pořadu Interview na ČT24 vystoupila herečka Bára…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama