Ondráček bez servítků: Ryan? Ten člověk mě nezajímá, ve sněmovně říkal pindy, ani jsem tam nešel

Praha – Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček na sociálních sítích tvrdě kritizuje nejen české ministry kvůli kauze Skripal a jednu novičok, ale i za vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA: kriticky se také vyjádřil k návštěvě předsedy americké Sněmovny reprezentantů Paula Ryana.

Přidejte svůj názor 141 komentářů

Zdeněk Ondráček
doporučujeme

Předseda americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan českou vládu ocenil, na twitteru napsal, že jednání o vydání bylo klíčovým tématem během jeho návštěvy Česka.

Při návštěvě také Ryan promluvil v Poslanecké sněmovně. Ve své řeči například odsoudil Rusko, které podle něj šíří dezinformace a snaží se podkopat spojenectví mezi Českem a USA. Poděkoval Česku za jeho angažmá v Severoatlantické alianci. 

„Pro mně naprosto nepochopitelné. Do ČR přijede nějaký úředníček z USA kongresu na soukromou návštěvu a česká vláda mu jako trofej daruje ruského občana? I když je to předseda americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan, pořád tu byl jen na soukromé návštěvě,“ podivovala se jedna z diskutujících na Ondráčkově profilu.

Komunistický poslanec v odpovědi na tento dotaz přiznal, že Ryana řečnícího ve Sněmovně neposlouchal. „Vzhledem tomu, že mě ten člověk prostě nezajímá, tak jsem na tu schůzi nešel. Byl jsem ve Sněmovně, ale nešel jsem do sálu. A když jsem slyšel ty pindy, tak jsem se utvrdil, že jsem se udělal dobře,“ uvedl Ondráček.

Politik se vyjádřil také ke kauze otráveného agenta Sergeje Skripala a jednu novičok. „Ministři vlády v demisi ukázali, jak jsou nekompetentní a mnozí z nich dokonce ochotni sloužit cizím zájmům. Za sebe říkám, že bez personální obměny je případná podpora vlády významně ohrožena,“ uvedl. Odkazoval se přitom na analytika Jana Schneidera.

Loading...
Vstupte do diskuze (141)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Čau lidi, teď hodně lidí naštvu." Babiš se tvrdě vysmál demonstrantům a…

17.06.2019 22:20 Aktualizováno Premiér Andrej Babiš (ANO) se ve svém pravidelném týdenním hlášení pustil do demonstrantů a jednoho…

Vyjednal jsem neomezená data, tvrdí Babiš. Podle operátora je to lež

17.06.2019 19:45 Operátor T-Mobile nabídne v létě jako první na českém trhu neomezené stahování dat. Do konce srpna…

Policie kvůli prodeji bytů v Praze 1 obvinila na 30 lidí

17.06.2019 19:17 Policie obvinila kvůli prodeji městských bytů v Praze 1 přes 30 lidí. Jsou mezi nimi zejména…

Neuvěříte, co politikům platíme z našich daní

17.06.2019 18:17 Aktualizováno Ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD) si má nechávat proplácet ze státního rozpočtu byt v Praze.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama