Ondráček bez servítků: Ryan? Ten člověk mě nezajímá, ve sněmovně říkal pindy, ani jsem tam nešel

Praha – Poslanec KSČM Zdeněk Ondráček na sociálních sítích tvrdě kritizuje nejen české ministry kvůli kauze Skripal a jednu novičok, ale i za vydání údajného ruského hackera Jevgenije Nikulina do USA: kriticky se také vyjádřil k návštěvě předsedy americké Sněmovny reprezentantů Paula Ryana.

Přidejte svůj názor 141 komentářů

Zdeněk Ondráček
doporučujeme

Předseda americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan českou vládu ocenil, na twitteru napsal, že jednání o vydání bylo klíčovým tématem během jeho návštěvy Česka.

Při návštěvě také Ryan promluvil v Poslanecké sněmovně. Ve své řeči například odsoudil Rusko, které podle něj šíří dezinformace a snaží se podkopat spojenectví mezi Českem a USA. Poděkoval Česku za jeho angažmá v Severoatlantické alianci. 

„Pro mně naprosto nepochopitelné. Do ČR přijede nějaký úředníček z USA kongresu na soukromou návštěvu a česká vláda mu jako trofej daruje ruského občana? I když je to předseda americké Sněmovny reprezentantů Paul Ryan, pořád tu byl jen na soukromé návštěvě,“ podivovala se jedna z diskutujících na Ondráčkově profilu.

Komunistický poslanec v odpovědi na tento dotaz přiznal, že Ryana řečnícího ve Sněmovně neposlouchal. „Vzhledem tomu, že mě ten člověk prostě nezajímá, tak jsem na tu schůzi nešel. Byl jsem ve Sněmovně, ale nešel jsem do sálu. A když jsem slyšel ty pindy, tak jsem se utvrdil, že jsem se udělal dobře,“ uvedl Ondráček.

Politik se vyjádřil také ke kauze otráveného agenta Sergeje Skripala a jednu novičok. „Ministři vlády v demisi ukázali, jak jsou nekompetentní a mnozí z nich dokonce ochotni sloužit cizím zájmům. Za sebe říkám, že bez personální obměny je případná podpora vlády významně ohrožena,“ uvedl. Odkazoval se přitom na analytika Jana Schneidera.

Loading...
Vstupte do diskuze (141)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kancléř Kurz jednal se státy, které zdárně zvládli pandemii. Mezi nimi i…

27.05.2020 13:29 O vědecké spolupráci, dalším uvolňování karanténních opatření a izolaci nakažených dnes jednal…

Do ČR přijel šéf polské diplomacie, kritizoval reakci Ruska na odstranění…

27.05.2020 13:05 Reakce Ruska na odstranění sochy sovětského maršála Ivana Koněva z Prahy 6 byla zásahem do svobody…

Bartošek chce trestat používání nacistických symbolů

27.05.2020 11:43 Místopředseda KDU-ČSL Jan Bartošek chce v souvislosti s kauzou kalendáře s portréty osobností třetí…

Černochová přirovnala Zaorálka k nacistům

27.05.2020 11:05 Poslankyně ODS Jana Černochová přirovnala dnes ve Sněmovně ministra kultury Lubomíra Zaorálka (ČSSD…

Související:

Právě se děje

Další zprávy