Nové vedení ČSSD? Dienstbier běduje, Hašek se mu směje. Prokremelský kolaborant Foldyna, volá Štětina

Praha – Do čela ČSSD byl o víkendu zvolen také kontroverzní politik Jaroslav Foldyna. Ten patří mezi představitele platformy pojmenované Zachraňme ČSSD, kterou letos v lednu založili kritici vedení ČSSD. Mnozí mu ale vyčítají jeho přílišnou náklonnost k Rusku.

Přidejte svůj názor 10 komentářů

Jaroslav Foldyna /ČSSD/, poslanec

Foldyna byl už v prvním kole zvolen místopředsedou ČSSD. Poslanec je ve straně známý neortodoxními názory a blízkým vztahem s prezidentem Milošem Zemanem

„To bude fičák,“ komentoval jeho zvolení někdejší senátor ČSSD Zdeněk Škromach, který také patří k platformě Zachraňme ČSSD. „Zdeněk Škromach. Hm, Jarda jede,“ chválil svého spolustraníka.

Spokojený s novým vedením je také jihomoravský exhejtman Michal Hašek. „Myslím,že včera delegáti 40. sjezdu vybrali dobře a ČSSD se s novým vedením má šanci odrazit ode dna. Utvrzuje mne v tom mimo jiné názor Jiřího Dienstbiera ml.- 'To je hrozné vedení. Dva dny zpátky jsem byl tak šťastný, že socdem dala Babišovi košem a konečně se trochu za něco postavila. Dnes už jsem se zase vrátil k pocitu, který u mě v poslední době u čssd převládá, a to je zklamání. Ze sociálních demokratů se stávají národní socialisté, se zvolením Foldyny se nebojím říci fašisté…',“ rýpnul si do svého stranického kolegy, který ale názorově patří k jinému proudu ve straně.

„Jirko a další, kteří si hned po mimořádném sjezdu máte potřebu kopnout do nového vedení – doufám, že končí čas politiky liberálních experimentů, které naši voliči nechtěli a odmítali je, a také silného vlivu pražské kavárny na ČSSD. Ta se vrací i personálně ke kořenům a své klasické politice pro dolních deset milionů občanů ČR,“ dodal Hašek.

Údajné Dienstbierova slova zaskočila i Škromacha. „To snad Jirka nemohl říct. Nechce se mi tomu věřit,“ diví se.

Hašek později doplnil, že šlo o výrok syna senátora Dienstbiera. „Prosím všechny zasvěcené komentátory k výroku Jiřího Dienstbiera ml.,že toho času je jím syn nynějšího senátora Jiřího Dienstbiera. Pro ty, kteří se v tom nevyznají, připojuji toto výslovné upozornění. Proto jsem také nepoužil označení senátor Jiří Dienstbier," dodal Hašek

To zástupci jiných stran už z Foldyny tak nadšení nejsou. „Prokremelský kolaborant Foldyna ve vedení ČSSD. Něco jako veřejná sebevražda politické strany,“ okomentoval jeho zvolení europoslanec za TOP 09 Jaromír Štětina. „Sociální demokracie má na to, být demokratickou levicovou stranou. Bohužel tíhne k KSČSSD,“ posteskl si.

Foldyna na sebe upozornil třeba tím, že pozval do Ústí nad Labem ruský nacionalistický motorkářský klub Noční vlci. Poukazoval přitom na fakt, že jde o potomky těch, kteří tu za 2. světové války bojovali. Právě jeho fotka s Nočními vlky, kteří jsou úzce napojeni na ruského prezidenta Vladimira Putina, po Foldynově zvolení opět koluje na sociálních sítích. Spolu s ní lidé sdílejí i jeho fotku v ruské beranici.

Foldyna ale nad svými kritiky jen mávl rukou. „Na Twitter lítá moje fotografie v beranici s nápisem Russia. Ubožák který ji zveřejnil se tam snaží ze mě udělat agenta V. Putina. Tak tady máš chudáku další alternativu. Tak makej Jasánku,“ napsal na twitteru. Přidal i fotku, na které má na hlavě červenou kšiltovku s nápisem „Make America Great Again“, tedy s heslem amerického prezidenta Donadla Trumpa.

Vstupte do diskuze (10)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mísení ras je pr*ser? Třeba když se Moravané smíchají s Japonci, vzkazují…

16.12.2018 14:40 Tomio Okamura si dnes na svém facebookovém profilu postěžoval na text v jedné přírodopisné učebnici…

Prevence chemických havárií? Ministerstva se kvůli novele přou

16.12.2018 14:34 Stavebního řízení pro budovy v okolí objektů s nebezpečnými chemickými látkami by se v budoucnu…

Mach se vzdal postu lídra Svobodných pro eurovolby, strana připouští…

16.12.2018 13:58 Bývalý europoslanec a zakladatel Svobodných Petr Mach se vzdal postu lídra strany pro volby do…

Sněmovna bude grilovat Ťoka? Opozice se tvrdě domáhá vysvětlení kolapsu D1

16.12.2018 13:47 KDU-ČSL bude chtít na úterním jednání Sněmovny zařadit bod, kde by ministr Dan Ťok (za ANO)…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama
reklama